Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szeged vagy Debrecen, hová...

Szeged vagy Debrecen, hová költözzek?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb város?

2019. máj. 5. 15:21
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Tatabányát ne féltsd nem csak autóipar van hanem elektronika, szivattyúgyár, fecskendő, padló, üveg, csomagoló gyár. Ha lesz is válság nem a fecskendő fogyasztást fogják visszafogni a vevők, de ha 1-2 gyár be is zár az sem baj, elsőként vissza lehet küldeni a külsős munkaerőt (akik ált. nem helyiek és több ezren vannak) ráadásul a környező településekkel együtt kb. 10-15 ezer munkahely van betöltetlenül és nem csak operátori helyek, hanem tömegnyi mérnök, szakmunkás hely. Ha elmegy 1-2 multi a többi azonnal fel tudná venni. Mivel több pl. Agc, Coloplast bővít most is, nem reális hogy lelépjenek vagy behúzzák a termelési kéziféket. Pont az a szerencséje a volt bányászváros nem csak autóipar van jelen, és ez tudatos a város részéről.


Amit igazán kell majd félteni válsághelyzetnél az Győr, ott az Audi és beszállítói erősen felül van reprezentálva. De esélytelen szőröstől-bőrüstül menjenek mert állandóan bővítenek, ott a KF központ. Lehet majd 4 napos munkahét meg normacsökkentés, de őrültség lenne mai körülmények között arébb vinni a termelést, de ha mégis megesne a forgatókönyv én nem tudom mit csinálnának. De úgy sem mennek.

2019. jún. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi Miskolc környékéről fogunk Debrecenbe költözni. Ami házat kinéztünk ill. lefoglalóztuk, az Mikepércsen van, mert egy debrecenit nem tudtunk megfizetni - és ez is jóval drágább mint amennyit itt a mienkért kapni fogunk...

Azt a kéményt láttam füstölni: én, mint miskolci, igen jó "füstszakértő" vagyok: az nem füst! Az a gáz elégetése során keletkezett égéstermék - olyan, amilyet minden konvektor produkál - de ilyen szabadul fel a konyhádban is ha gázon főzöl. Ráadásul ez már szűrve is van.

Mi sok szóbeszédet hallottunk, hogy pl. a környék települései becsatlakoznak a városhoz, mert a régidőkben is Debrecen részei voltak, csak valamikor a kommunisták leválasztották (pl. Hortobágy) Meg hogy németeket akarnak betelepíteni, akik a gyárakban dolgoznak - ezért német iskola is épül. Azt is mondták, hogy a polgármester le akarja verni az albérletek árait, amik nagyon magasak, és ezért egy egész új lakótelepet akar építeni valahol. A parkolás az valóban rablás amilyen drága.

A majdani szomszédok szerint sincsenek kolóniák, "no-go" zónák a városban, amit miskolciként nem tudok elhinni!

Különben voltunk a Kenézy Kórházban is, és azzal sem volt semmi gondunk, akárcsak a Klinikákkal. (állítólag azért, mert azt is az egyetem irányítja)

Szegeden is voltunk egyszer "szerencsét próbálni" jó pár napig - az is méretes város, és rendezett is, de még csak nem is kecsegtettek engem állással, pedig nekünk ez létkérdés! A lakás árak valamivel barátibbak mint a debreceniek - és az orvosi ellátás is jó - de ha nincs munka, akkor a drágábbat kellett választanunk - így megyünk Debrecenbe julius 1-én...

2019. jún. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Mi sok szóbeszédet hallottunk, hogy pl. a környék települései becsatlakoznak a városhoz"


• Lehetséges. 350.000 főre szeretnék bővíteni (állítólag) a várost.



 "Meg hogy németeket akarnak betelepíteni, akik a gyárakban dolgoznak."

• Ilyen csavar is lehet. Trükkös város ez. :) (nem inkább non-EU-dolgozókat, akik valami közös munkásszállón laknak?)



"Azt is mondták, hogy a polgármester le akarja verni az albérletek árait, amik nagyon magasak, és ezért egy egész új lakótelepet akar építeni valahol."


• Nem zárható ki, lehetségesek szerintem ilyen jellegű építések. Szerintem nem is lenne baj.



Az albérletekről:

gettósodás szerintem úgy merülhet fel, ha túl sok (panel és egyéb) lakást megvesznek befektetési céllal …később ezekben jelenhetnek meg a bizonytalan emberek, akik fokozatosan akár egész épülettömböket lezüllesztenek (kb. a dizájnerdrogok gyors elterjedése szokta ilyenkor megadni az utolsó lökést). Úgy látom, Debrecenben ezt a kérdést elég jól kezelik (dizájnerdrog)…lehet, hogy kiszorultak az ilyen jellegű tevékenységek a zártkerti részre. Nem tudom pontosan, szerintem a város elég "tiszta", bár már fordultak elő ilyen jelenségek, magam is láttam már néhány betolt fiatalt (régebben).


Néztem sokat a netet, Miskolc az tragédia lehet. (számozott utcák, Szulyóvölgy stb. …egyes avasi lakótömbök elértéktelenedése)


Borsod meg Nógrád megye lassan már bejelenti az autonómiát. :) Szomorú dolgok ezek: az egész ország tele van szegregátumokkal (potenciális gettókkal), a kevesek meg csak gazdagoknak. Nem lenne szabad, hogy ilyen üvöltő különbségek legyenek a társadalomban.



Apropó! Tatabányán milyen élni? (21-es válaszoló)

2019. jún. 12. 02:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!