Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szeged vagy Debrecen, hová...

Szeged vagy Debrecen, hová költözzek?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb város?

2019. máj. 5. 15:21
1 2 3
 11/23 Waff ***** válasza:
63%

Utolsónak: város vezetése a lehető legrosszabb. A régebben még úgy-ahogy működő cégeket az évek alatt folyamatosan ellehetetlenítették majd végül bezáratták. Anno hogy a Mercedes végül nem Szegedre jött hanem Kecskemétre, egyedül Botkának köszönheti a város. Nem csak a tömegközlekedés, hanem a parkolás is Szegeden a legdrágább az országba (e szempontból még Budapestet is megelőzi).

2 évvel ezelőtt közel 10 óvodát záratott be a városba, utána (és azóta is) összevont csoportokba nyomorogtak a gyerekek...a város tele van üres üzlethelyiségekkel, az önkormányzati ingatlanok szó szerint megfizethetetlenek. Munkát ha esetleg találsz azt is csak minimálbérért...de valójában nincs rendes munkalehetőség.

A város adóssága néhány éve olyan mértékű volt, hogy a kormánynak már muszáj volt átvállalnia azt. Szóval Szegedet jelenleg egy maffia banda vezeti és a város lakóinak sajnos ez a legrosszabb forgatókönyv.

2019. máj. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok versenyezni, de biztos hogy Debrecenben a legdrágább a parkolás az országban! 440Ft/ óra a Belvárosban, a repülőtéren meg még eszementebb: 10 perces időtartamra 200, a 10 és 60 perc közötti időtartamra pedig 800 forint a parkolási díj, ez azonban félóránként emelkedik! Villamos, troli, busz-jegy: 330 elővételben, helyben 400 Ft/db. Szegeden is ilyen eszementek az árak most? (tavaly voltam ott, azóta biztos változott)

Ja: és Debrecennek nincs adóssága, viszont van egy horror költségvetése.

2019. máj. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
"Anno hogy a Mercedes végül nem Szegedre jött hanem Kecskemétre, egyedül Botkának köszönheti a város." Ezt hogy kell érteni? (én úgy tudtam hogy Kecskemét a repülőterével nyert - de ez nem biztos)
2019. máj. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Waff ***** válasza:
100%

12@ Szegeden zónákra-zónadíjakra van osztva a parkolás, a legdrágább értelemszerűen a belváros, ott 500ft felett van az óradíj.

A vonaljegyek elővételben 340, a járművön vezetőnél 450!

Nem levegőbe beszéltem, az ország legdragább városa Szeged ilyen szempontból.

Utolsó: Igen a Mercinek kikötése volt egy közeli reptér, aszfaltozott, kivilágított kifutópályával, ami akkor Szegeden akkor maradéktalanul adott volt, de az akkori vállalkozók (pl az azóta "csődbement" Szeviép és társai)akik Botka köreihez tartoztak érthetően nem kértek egy nagy vállalatból a város szélén, hisz nyilván elszippantotta volna az olcsó rabszolgáikat. Többek között ezért nem ment bele Botka a Mercedes Szegedre településébe.

2019. máj. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
OK, valóban Szegeden a legdrágább a parkolás és tömegközlekedés - viszont épül a tram-train Vásárhelyre!
2019. máj. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Debrecenről

(Ahogy debreceniként látom)


- Biztonságosnak tekinthető. (szegregáció, gettó nem jellemző)

- Tömegközlekedés megfelelő. A 2 villamosvonal kimondottan jó – a várost is átszeli. A buszok, trolik is elég jól közlekednek.

- Véleményem szerint a Vasútállomás környékén (és ezután a belvárosban) a legszennyezettebb a levegő. A Nagyerdőn ott már kimondottan jó.

- Dupla struktúrájú város, mivel van egy nagy egyeteme, amihez talán még a Klinika (egészségügyi szolgáltatás) is hozzá tartozik. Az Egyetem költségvetése nagyobb összegű, mint a Városé.

- Rengeteg beruházás van jelenleg Debrecenben. (2019) Laikusként és itt lakóként azt mondhatom, hogy az egész város átalakul-fejlődik. (A Dobozi lakótelepbe (Fényes Udvar) is elég sokat beleinvesztálnak, a parkokat újítják fel meg az összes közterületet. Valószínűleg elég szép lesz, mire elkészül.

- Egyfajta protekcionizmus jellemző a városra (ismerősök (!!) kapnak mindent .. ha nem vagy a “csapatban” esélytelen vagy … csak hitegetnek stb.. Ezen is lehetne változtatni.

- A kálvinizmus sötét árnyéka (prűd hozzáállás, puritanizmus, közönségesség) időnként még fellelhető. Egyébként sok kedves arc is van Debrecenben, főleg a kereskedelemben. (mikor költöd a pénzed)

- Kettős struktúrájú város: a nagyerdei rész kifejezetten jónak mondható, viszont az ingatlanok drágák; a belvárosi rész szerintem rosszabb, mint a nagyerdei rész és a levegője is szmogosabb (Belváros alatt a Vasútállomástól a Nagytemplomig terjedő Piac utcát értem). A belvárosban, a Kossuth Téren, a Nagytemplom előtt szoktak mindenféle (hangos) műsorok lenni, nem biztos, hogy jó ott lakni.

- Úgy néz ki, hogy 2023-ra eléggé “felhúzzák” a várost, ez látszik a nagyszámú, jelentős beruházásokon.

- Az ingatlanárak is nagyon felmentek: egy 35 nm2-es panellakás 5 éve kb. 7-8 millió Forint volt, most 16-18 millió forint. Brutálisak az árak. A környék is drágul. (A 100%-os eszközárbuborékos infláció ott mosolyog az ingatlanok áraiban. Köszönjük, Kormány. Csak így tovább a megkezdett úton! …. Rákosi Korszak újragondolva.)

- A “debreceni típusról”: azt nézi, miből tud pénzt csinálni és ebben a pénzcsináló tevékenységében eléggé ügyesnek mondható. Ez a legfőbb szempontja, élete legfőbb motivációja. Horizontálisan terjeszkedik (2., 3. Ház/lakás … kiadni stb.). Vertikálisan (szellemi értelemben) nem igazán kíván terjeszkedni a debreceni ember). Az ilyesmit (mint komolytalan dolgot) meghagyja másnak. 😊

- Értenek ahhoz, hogy megvédjék azt, ami az övék. Adott esetben a városukat. Ebben a témakörben néhány éve is fényesen bizonyítottak. Ez pozitívumként róható fel nekik.

- Debrecen szellemi értelemben egy “Örök Városnak” tekinthető. Mondhatjuk azt, hogy Debrecen a Város, ami megmarad. Így jellemezhető. (Sohanem fog (nagyon) magas szintre menni, de mindig megmarad.) Tanúságként talán.

- Van kapacitása növekedni, mivel van tere (nagy alföldi város). (Cegléd lehet hasonló modell … ott sem az eget hódítják meg, inkább vízszintesen terjeszkednek. Ott talán van valami gettósabb rész és az egészségügye is vélelmezhetően sokkal gyengébb.)

- Abban különbözik még a nyugat-dunántúli városoktól, hogy itt autó nélkül (a tömegközlekedést használva) is egészen jól elboldogulhatsz. (Nyugat-Dunántúlon azt láttam, hogy az autó minden, a tömegközlekedés meg inkább csak kullog utána.)

- Internet, kábeltévé (DIGI): sokkal jobb és kedvezőbb árú (sokkal gyorsabb) szolgáltatás van itt, mint Nyugat-Dunántúlon … az ottani szerintem szánalmasan gyenge ehhez képest, ami itt van. (a DIGI-nek a mobil internet szolgáltatása is elindult, amit például az idén (szinte) teljesen ingyen használhatsz. Ismerem, magam is használom.)

- Stabil fideszes város fiatal-energikus (értelmesnek tekinthető) polgármesterrel. (Ilyen sok gazdasági és egyéb projekthez valóban egy ilyen fiatal-értelmes polgármester kell – egy “régi típusú” gondolom időnként csak nézne és lefagyna, mikor látná, hogy mennyi minden fut egyszerre.) Tehát: bizonyos adottsága (képessége) van ennek a városnak, ami miatt számolni kell vele. Vélelmezhető, hogy a jövőben egyre jelentősebb gazdasági és egyéb jelentősége lesz ennek a városnak.

- Egészségügy: a közelmúlt egyik tapasztalata alapján azt gondolom, hogy itt Debrecenben az országos átlagtól jobb minőségű egészségügyi szolgáltatást kap az ember.

- Fizetések: nem túl magasak, ebben a régióban szerintem alacsonyabb fizetések vannak. Hozzátehető még, hogy elég kedvező áron meg lehet venni sok mindent és a szolgáltatások is olcsóbbak, mint például Nyugat-Dunántúlon.

- Utak: a 4-es Főút még mindig a városon megy keresztül! Ez egy probléma, talán a környezetszennyezés egyik legfőbb oka. (Téglást, Hajdúhadházat és a többi kisebb várost kikerüli a 4-es Főút, de Debrecenen és Nyíregyházán átmegy. Nem tudom, mi ennek az oka és hogy miért jó ez. (tüdőproblémák, rossz levegő)

- Ennyi jutott hirtelen eszembe. Remélem segítettem azoknak, akik a Debrecenbe költözést fontolgatják.

- Zárás: ÚJ FŐNIX TERV Itt nagyon sok minden le van írva. Eléggé konkrétnak és tárgyilagosnak tűnik a szöveg, mivel sok mindenen valóban dolgoznak. [link]

2019. jún. 3. 20:44
 17/23 anonim ***** válasza:

Mi a nyáron költözünk Debrecenbe - már kinéztük a házat is.

Mi nem a BMW miatt meg hasonlók, hanem a nagyon jó orvosi ellátás miatt, mert a nejemnek állandó kezelésre van szüksége. És azt is mondják, hogy igen jó a közbiztonság városszerte. De igen drága város (lakás, parkolás, közlekedés) Meg jók a gyógyfürdői.

2019. jún. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Előző:

Igen. Az orvosi ellátás a Klinikán az Egyetem miatt jó. Sokat dob Debrecenen az Egyetem. Csinálnak most egy Nemzetközi Iskolát is (közpénzből), ami magániskola lesz kiemelten magas tandíjjal. Az biztos, hogy gyönyörűszép lesz, van rá keret.

Közbiztonság:

A Vasútállomás környéke lehet esetleg "neccesebb" este - régebben az volt.

Még egy adat:

valamikor rég a Nagy Sándor Telep volt a cigánytelep, de napjainkra az is sokat változott, többnyire magyarok lakják, tehát nem mondható szegregációnak vagy gettónak.

Azért van egyébként közbiztonság Debrecenben, mert védik a projektjeiket (Egyetem és ami körételepül, jelenlegi nagy kaliberű beruházások stb.). Magyarországon sajnos így működik a közbiztonság.

Gyógyfürdők, termálvíz:

Ebben az országban, ezen a szent földön bárhová lefúrsz, mindenütt gyógyvizet-termálvizet találsz. (Ezért is haragszom valamennyire Orbán Viktorékra, hogy az ötvenes éveket ("A vas és az acél országa leszünk!") próbálják megismételni. …Láttam a Dunántúlt (Észak-Dunántúl), teljesen agyonverte az ipar. Halott föld cementkertekkel a Duna mellett.

A másik példa: mi lesz Tatabányával, ha recesszióba süllyed az ipar? Jó lesz ott élni? Rend lesz? (Látom, 11 millióért adnak a Mésztelep közelében 3 szobás panellakást jelenleg is. Itt, Debrecenben legkevesebb a duplája, de inkább több.)

Debrecen ennyiből - és biztos vagyok benne, hogy az Egyetem miatt - sokkal okosabb. Ez a város nem fog összeomlani akkor sem, ha beüt az iparba a recesszió. El kell ismernem, hogy az itteni és jelenlegi vezetés okosan ruház be. Olyan nagy szociális érzéket nem kell tőlük várni, abban sosem voltak erősek. De a város elég szép és egyre szebb lesz. Tervek szerint 350-ezres lakosságúra bővítenék, lehetséges, hogy ezt is képesek lesznek intelligensen megoldani. A szociális érzékről: meglepő módon jelenleg lakótelepeken is komoly parkosító-szépítő beruházások folynak, ami előtte kevésbé volt jellemző.

Drága város - Debrecen:

Igen. mindig is erről volt híres. Sokan panaszkodnak, drágák a bérleti díjak, a kereskedőknek a díjai stb. - ez tipikusan jellemzője ennek a városnak. Meg a sógor-komaság, ami a jövőben remélhetően csökken.

A hajdúságról és a hajdúkról:

Ez a hely a Hajdúság fővárosa. A hajdúk mindig is fosztogatók, martalócok voltak. Szimbolikus jelképük: szablyát tartó kéz.

Dörzsölt város ez a Debrecen: az ő címerükben nincs (szablyát markoló kéz). Láthatod helyette: a Napot, a Főnixet meg a kabalisztikus Alefet (keresztényeknek “Bárány”).

Két dolgot szeretnék ettől a várostól:

- Ha van rá mód, a 4-es főutat vezessék ki a városból!

- A Vasútállomás mögött füstölő Erőmű-kéményre tegyenek normális szűrőket, akkor tényleg kijelenthetik, hogy magyar viszonylatban valóban élhető ez a város.(20 éve mint ha senkit nem zavarna, hogy ha a kémény füstöl, sokkal rosszabb a levegő a belvárosban.)

Zárásként:

A hajdúk kb. Hasonlóan lényegültek át kereskedőkké az idők során, mint a vikingek, az angolszászok. Hasonló történet. 😊

2019. jún. 5. 01:39
 19/23 A kérdező kommentje:

Kiegészítés:

Már pedig, ha Donald Trump tovább folytatja az ámokfutását, igen hamar beüthet (főleg Európának és az autóiparnak) a recesszió. Nem tudom, mi van ezzel a fickóval, de sok kárt fog még okozni. 😊 (Valószínűleg így reagál Kína csendes lopakodására – Új Selyemút vagy valami ilyesmi a neve. A magyarok is partnerek állítólag. Srí Lanka már bebukta a nagy kereskedelmi kikötőjét, ha jól emlékszem.)

2019. jún. 5. 01:48
 20/23 A kérdező kommentje:

Kár Szegedért. A másik nagy alföldi egyetemváros. (Kecskemét valahogy nem tud a szívem csücske lenni.)

Gusztustalan egyébként, hogy a pártállás dönti el a projekteket Magyarországon. (Hol lesznek nagyberuházások.) Olyan társadalomban szeretnék élni, ahol nem ilyen szempontok alapján döntenek.


14-es: Durva, ha ilyen alapon döntöttek.

Nézem a két város címerét (Szeged – Debrecen), hasonlóak, de Szegedé sokkal kevésbé van kidolgozva, pedig ott nagyon intelligens emberek (is) vannak az egyetemen, ráadásul a szimbolikához, szimbólumokhoz is jól értenek.

2019. jún. 5. 01:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!