Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nagyon szeretnék galériás...

Nagyon szeretnék galériás lakást. Aki lakott ilyenben: mik a hátrányai?

Figyelt kérdés
Főleg az állógalériások tetszenek. Valamiért nagyon vonz, de tapasztalatom nincs vele. (Most keresek új lakást a belvárosban.)

2019. jan. 16. 21:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
50%

9: :DDD

Honnét veszed, hogy ha van galéria, ott kell aludni?:)

Én nem a galérián alszom!:))

2019. jan. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ, milyen elszámolású a fűtés. Nagy belmagasság, sok légköbméter - ha a tényleges fogyasztást kell fizetni, nem valamilyen átalányt, akkor drága mulatság lesz a tél.
2019. jan. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
36%

12: Ez csak az építészeti megoldástól függ. A régiek még úgy építettek, hogy a lehető legjobban hasznosuljon a hő. Nálam ugye 380 a belmagasság. Csak ott fűtök, ahol üldögélek, fekszem, ott van magas hőmérséklet, és az onnan legtávolabbi ponton sokszor csak 15-17.

Én egy egész évre fizetek gázt 240 légköbméterre 85 000 Ft körül. Úgy, hogy lent alszom, nem a galérián, tehát sokkal jobban kell fűteni, mintha fent aludnék. Ebben a melegvíz és a tűzhely is benne van.

Van egy lakásunk, amiben tavaly óta nincs fűtés, ott van most 16,7 fok. Lakásokat általában nemigen kell fűteni, mert körbe vannak építve.

2019. jan. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Még egy összehasonlítás: egyszer 50 nm lakótelepiből költöztünk 100 nm régi építésűbe 350-es belmagassággal, és a rezsink a felére csökkent.
2019. jan. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek a sok hasznos választ!

Nagyon gondolkodom a dolgon, mert tényleg van pár tulajdonsága, ami antipraktikus, ráadásul néha nagyon rondák vagy életveszélyes létravalamit raknak hozzá (mondjuk azt ki tudom cserélni miután megvettem).

De egy dizájnos, igényes galéria nagyon feldobja az egész lakást.

2019. jan. 17. 22:40
 16/21 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek más a komfortérzete. Én nem szerettem ezekben lakni, pedig csak kettővel hozott össze a sors. Én nem szeretem, ha a lakás egyik pontja jóval hidegebb, mint a másik, így megfogadtam, hogyha sajátot veszünk, biztosan nem ilyenben gondolkozunk.

Azt is meguntam, hogy a lakóközösség általában öreg volt és sosem lehetett hozzányúlni semmihez, mert nincs pénz. Nekem bérlőként ez csak közvetett probléma, de tulajdonosként utálnám mindennap az omladozó vakolatot nézni a lépcsőházban. Persze vannak kivételek, szerencsés az ember ha jó közösséget fog ki.

Hátrány volt a takarítás is. Nehéz felcipelni a porszívót, óvatosan körbeszívni mindent. Nálunk alapvető probléma volt az is, hogy egyik lakásban sem vittek fel a galériára áramot. Vagyis világítás volt, de konektorra nem gondoltak...

Ha már ilyet szeretnél, akkor ne meredek létrásat válassz. Legyen olyan, amire fél kézzel is feltudsz menni ha esetleg vinni kell valamit.

2019. jan. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Igen ez is mind igaz! köszönöm a választ!
2019. jan. 18. 21:27
 18/21 anonim ***** válasza:

#16 "Nálunk alapvető probléma volt az is, hogy egyik lakásban sem vittek fel a galériára áramot. Vagyis világítás volt, de konektorra nem gondoltak..."

Én pont ezért szeretnék felújítandó állapotút. Olyanra újítom fel, amilyenre akarom, és amikor újrahúzatom benne a vezetékeket, mondhatom, hogy hova akarok konnektort.

2019. jan. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nyilván utólag is fel lehet vinni, mi is csináltunk anno az újszerű lakásunkba, mert kevés volt. Nem ez lenne a döntő, ha ilyen lakásra vágynék, csak kiemeltem egy szempontot, amiről a tulajdonosok rendszeresen elfeledkeznek. :)
2019. jan. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
#16 azt esetleg megmondanád, hol laktál (melyik kerület esetleg utca/környék)? ha nem titok
2019. jan. 19. 21:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!