Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nagyon szeretnék galériás...

Nagyon szeretnék galériás lakást. Aki lakott ilyenben: mik a hátrányai?

Figyelt kérdés
Főleg az állógalériások tetszenek. Valamiért nagyon vonz, de tapasztalatom nincs vele. (Most keresek új lakást a belvárosban.)

2019. jan. 16. 21:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Meleg van az "emeleten" nyáron ez rossz, télen jó, ha nem szeretsz lépcsőzni nem ideális, nyári melegben jó a nagy belmagasság.
2019. jan. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%
Egyetlen hátránynak azt tudom csak mondani, hogy alacsony az ágy és a mennyezet közti magasság.
2019. jan. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ, láttam már 4,5 méter belmagasságút is. A fekvőgalériás nekem se tetszik, állót szeretnék majd én is, mint a kérdező.
2019. jan. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
jav. "attól is függ, milyen magas a lakás"
2019. jan. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat, mindegyikre adtam a zöldet! :)


És hülye kérdés, de honnan tudom, hogy ha megveszek egy ilyen lakást, a galéria nem fog-e leszakadni?

Esetleg ha gyanús, milyen szakembert kell hívni, aki ellenőrzi? (mármint hogy keressek rá neten?)

2019. jan. 16. 22:22
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog leszakadni, rendesen meg vannak építve :) Én mondjuk olyat akarok venni, amibe én csináltatom meg a galériát.
2019. jan. 17. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

A 100 éves házakban rendszerint egy teljes emelet volt egy lakás, amikor megépítették, és háború után kezdték el feldarabolni őket. Ezek a leválasztások ma is folytatódnak. Ezért vannak olyan lakások, amiknek az esztétikája így nem komplett, dől a képi egyensúly. És sokat pont egy galériával lehet helyrebillenteni.

Minden más esetben, amikor esztétikai torzszülöttet hoztak létre a galériával, pl. kettévágtak vele egy ablakot vízszintesen, elrontották a lakást, ott nyomott a tér, stb. Olyat természetesen ne válassz!

Nálam van galéria, én terveztem, de nem tudom, eladósorba kerül-e a lakás. Egyelőre felújítani szeretnék benne 1-2 dolgot. Aztán meglátom.

165 cm van fönt, én 160 cm vagyok.

Alul 190 cm van.

2019. jan. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen a meleg felfelé száll. Igaz nyáron leköltözhetsz, hogy hűvösebb legyen.

Nehéz bútort értelemszerűen nem tudsz a galériára tenni, például egy tömörfa ágy keretet. (Mondjuk a galéria felépítésétől függ, de eddig olyannal találkoztam, ahol nem ajánlják). Szekrényt, mondjuk pozdorjalapból, lehet, annak tök jó.

Lakás magasságától függ hogy álló kialakítható-e. A lépcső még bajos lehet: vagy sok helyet elvesz, vagy alig tudsz rajta megállni.

Nekem a legnagyobb bajom ezekkel a lakásokkal nem a galéria, hanem a konvektor (bitang drága télen), a tisztességes fűtés hiánya sokszor a fürdőszobában, illetve az hogy a körfolyosóba minden ki- és behallatszik.

2019. jan. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem laktam ilyenben, de nem is szeretnék galériát. Ha éjszaka szomjas az ember vagy mosdóba kell menni félkómában igencsak kellemetlen onnan lemászni. Betegen ez fokozottan igaz, bár részegen és becsiccsentve sem lehet a legjobb élmény.
2019. jan. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk négyméteres belmagassággal van kettő is (egy ~40 éves álló és egy ~20 éves fekvő), masszívak, helykihasználás szempontjából praktikusak, de személy szerint már nagyon elegem van abból, hogy a fél életemet a polcon töltöm, egy szál matracon, mert ágykeretet ide nem lehet tenni. Egyetlen előnye, hogy jó kis kuckóhangulatot ad (és kényelmesen üldögélve festheted a mennyezetet), de tényleg nagyon meleg van fent, nehéz bútorokat nem lehet felpakolni és bonyolult minden sz'rral akrobatikázni a létrán. Arra elég, hogy csak aludni járj fel, de az én esetemben sajnos komplett szobát helyettesít, ezt így nem igazán lehet menedzselni.
2019. jan. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!