Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan adás-vételi szerződés...

Ingatlan adás-vételi szerződésből ki lehet farolni?

Figyelt kérdés

Megvennénk egy lakást,10 millió forintot adnánk kp.-ben. Ebből az eladó kifizetné az ingatlanon lévő kölcsönt. Amikor tiszta a lakás akkor kapná meg a fennmaradó összeget és költözne ki.

Adás-vételi szerződést írunk természetesen ügyvédnél. Viszont van bennünk egy kis aggodalom... Mi van ha mi kifizetjük a tartozását és ő visszalép még mielőtt megkapná a többit? Megteheti?


2018. máj. 24. 20:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%
Ha jól emlékszem, széljegyzetben rá lehet rakatni a tulajdoni lapra már a 10 millió átadását is.
2018. máj. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
90%
Biztos, hogy az ügyvéded erre tud majd megoldást. A lényeg, hogy a ti pénzetek közvetlenül tőletek vagy az ügyvédtől a bankba menjen, így a tartozás megszűnik, a jelzálogot le lehet venni. Az ügyvéd majd olyan szerződést ír, hogy ez a vételár része, tehát az eladó már nem táncolhat vissza.
2018. máj. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
93%
Nem tud visszalépni. Azért ott-rögtön kell aláírni az adás-vételit. Onnan már te vagy a tulajdonos. Vettem így lakást, tudom.
2018. máj. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
91%

Az ügyvéd tudja, hogy mit kell csinálni. Hívjátok fel és kérdezzétek meg! Bízzatok meg benne!

Ha Budapest, akkor ajánlok valakit.

2018. máj. 25. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom milyen szerződést írtatok, de szoktak bele tenni egy olyan bekezdést, hogy amennyiben a szerződés létrejötte után elállsz a szerződéstől, akkor elveszik az előleged, ha pedig az eladó áll el a szerződ÷stől, akkor az előleg 2* esét köteles megtéríteni... ez elég biztosíték szokott arra lenni, hogy mindkét szerződő fél komolyan is vegye a szerződését.
2018. máj. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha ügyvéddel papíroztok mindent normálisan és a pénzmozgás is csak így történik, akkor nem lehet túl nagy gond.

A legjobb megoldás tényleg az, ha ti rögtön a banknak utaltok megadott számlaszámra, adott közleménnyel, stb.

Mi anno így tehermentesítettük a lakást, amit meg akartunk venni. Első körben a szocpol bejegyzését szedtük le, az államkincstárnak utaltunk, a szerződésben benne volt milyen számlaszámra kell, a tulajdonos pedig elmondta mit kell beírni közleménybe. Hiteles igazolást kértünk az utalásról a banktól, amit bemutattunk az ügyvédnek. Utána a hitelünkből fedeztük az ő hitel tartozásukat. A bankunk az ő bankuknak utalt kapásból, a maradékot kapták csak a tulajok. Szóval összességében elég hétköznapi eset ez, de én jobbnak láttam és az ügyvédünk is, ha "harmadik fél" kimarad ebből, vagy is nem a tulajdonos kezébe adom a pénzt, hogy fizesse ki, hanem én intézem, ezért így írtuk alá a szerződést. Így lehetek biztos abban, hogy a pénz valóban a tehermentesítésre megy.


Tehát első lépés: szerződés kötés!!! Ügyvéd írja, kiküldi véleményezésre, értelmezi mindkét fél, észrevételeket tesz, ha kell az ügyvéd módosít, majd időpontot egyeztettek és minden fél aláírja, az ügyvéd hitelesíti és viszi érkeztetni a földhivatalba. Az érkeztetés tényéről jelez, széljegyre tesznek titeket és mehet a buli. Az adott határidőig kifizetitek az első részletet, majd a következőig a következőt. Ha utaltok, kértek róla hiteles igazolást a banktól, ha készpénzben fizettek, akkor az ügyvéd előtt adjátok át és feljegyzést készítetek róla.

Ha mindent e szerint csináltok, akkor ha netán perre kerülne a sor is abszolút nyert ügyetek van.

2018. máj. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

sajt lajosnak igaza van.

Ha az ügyvéded nincs itthon, te attól még mehetsz az eladóval a bankba.

Egyébként van egy adás-vételi szerződés, mégiscsak kötelezi tán valamire az eladót is, nem? Meg amúgy téged is. Menjetek együtt.

2018. máj. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!