Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Itt a tavasz, jó idő, költöző...

Itt a tavasz, jó idő, költöző idő, ahhoz képest az ingatlanpiac még talán jobban be van állva mint télen?

Figyelt kérdés
Alig hirdetnek mifelénk, most télen (meg 2-3 éve...) amiket meghirdettek azokat teszik fel újra és újra. Új nincs. Akkor csak megállt az ingatlanpiac nem?
2018. ápr. 19. 16:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül.

Egyszerűen nem mindenki használja azokat az információs csatornákat, amikből te tájékozódsz.

2018. ápr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs költöző időm/kedvem. Télen költöztünk, január elején és mérhetetlenül boldoggá tesz, hogy a tavasz már itt ért a kész, új lakásban. Abszolút "új élet" érzésem van... :)
2018. ápr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is ezt látom. Télen nem állt le, március közepére lassult be, azóta áll.
2018. ápr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"Alig hirdetnek mifelénk"


Hát, tifelétek ez van.

Másutt meg más szelek fújnak :-)

2018. ápr. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Azért az se rossz, hogy az ingatlanosok folyamatosan verik fel az árakat... ezáltal aki magánszemélyként hirdeti meg, ő is többért fogja mint amennyit ott helyben megérne.


És ezt már figyelem egy ideje. Véleményetek szerint megyeszékhely és 30km-re lévő település között mennyi differenciának kéne lenni m2 árban? Ha megyeszékhely átlag 120-150 ezer / m2?


C. kb. 5-6%, és elöregedőben (lakosok idősek, és az ingatlanok is régiek) van a település. Ha ez számít.

2018. ápr. 20. 12:27
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Budai oldal + 30km-es körzetben keresek tavaly nyár óta. Hát nincs az a kimondott pörgés, az biztos. Sok a "szabadulós" ingatlan, ami mindig fenn van. A pár nap alatt levett családiházakat egy kezemen meg tudom számolni. Felnyomják az árakat, az tény. A tizet érő vidéki panelt a nyolcadikon nem fogják elkapkodni 15 millióért, ahogy a fővárostól 30 km-re álló vegyes falazatú, táskás vakolatú kádár-csodákat sem 19-20 M-ért. Annyira még nincs nagy befektetési kedv.
2018. ápr. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki most tavasszal akart költözni az meghirdette a lakást tél végén, max márciusban, igy most leáll a piac, lehet hogy szeptemberig már nem is fog nagyon beindulni. Nyáron ugye általában nagy a pangás.

Az ingatlanosok nagyon hajtják fel az árakat, főleg az otthon centrum szerintem. Azok minden lakást 1-2 millával többért tesznek fel minimum aztán ott vannak azok szépen hónapokig, a többiek meg mennek utána árban.. Gáz a helyzet.

Megyeszékhelyen sokkal többet ér egy ingatlan mint onnan 30 km-re. De az is számit, hogy hol és milyen az a 30 km-re lévő falu. Zalalövőn pl. a zalaegerszegi árak 20 %-ért kapsz ingatlant...

2018. ápr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is eléggé pangás van, folyamatosan figyelem, mert pár év múlva lépnénk mi is. Pont 3 éve költöztünk és azóta duplaannyiért hirdetik az ilyen lakásokat, szerintem ez az ár itt már visszavetette a keresletet. Budai kis lakótelep egyébként, nem egy elit környék.
2018. ápr. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Megsúgom az ingatlan piacnak ősz és tél a főszezonja.
2018. máj. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Biztos amúgy télen kell házat venni meg ősszel a nagy szakadatlan esőben... hogy újítasz fel stb.?


Nem értem én az embereket, most van jó idő, lehet költözni, újítani festeni és még sorolhatnám, meg eleve normális képet készíteni a házról, látni hogy mennyire zöld a telek, nem azt a komor szürkeséget, meg sártengert kell nézni.

2018. máj. 7. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!