Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért nem fizetheti ki a vevő...

Miért nem fizetheti ki a vevő a teljes összeget ingatlan eladás esetén, egyből?

Figyelt kérdés
Röviden a lényeg az, hogy áruljuk a lakásunkat és most találtunk egy vevőt aki egyben kifizetné az ingatlant, viszont ez az egész procedúra ingatlan közvetítő és ügyvéd felügyelete mellet megy/ment. És most az ingatlanos azt mondta a legutóbbi beszélgetésünknél, hogy nem adhatják oda a teljes összeget míg ki nem költöztünk.(ugyanis aki megvette nem költözne egyből nyár végéig ad határ időt) De nyilván nekünk meg ez idő alatt kell keresnünk másik házat és kellene a pénz. Szóval nem értem most mi a helyzet.

2018. ápr. 7. 16:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom... mi simán fizettünk mindent előre szerződés szerinti részletekben (foglaló, tehermentesítések, maradék) és nem volt semmi gond. A birtokba adáskor is minden rendben ment. Ha nem lett volna ennyi teher a lakáson, akár egyben is kifizethettük volna.

A lényeg igazából, hogy a vevők annyi foglalót adjanak, amennyiből ti tudtok másikat foglalózni. A teljes vételár kifizetésével pedig úgy állapodjatok meg, hogy később legyen, mint a vevőtök fizetési határideje.

2018. ápr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
10: Akkor még nem szerződtetek. Ügyvéd előtt kötött szerződés kell legyen, és kifizetett foglaló. Amíg ez nincs, addig nincs semmilyen adásvételi szerződésed, csak ígéreteid, ajánlatod. Még ha írásban is van.
2018. ápr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
89%

", hogy ilyen árajánlattal ők is tudnak/tudtak vevőt csak mi először elutasítottuk, ami igaz is"

Itt van a kutya elásva, hiéna félti a részét

2018. ápr. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
89%

Ne halgass azokra, akik szerint birtokbaadáskor kell kifizetni az utolsó részletet. Ez nem igaz, csak ez az általános szokás. Az ingatlanos nem ért semmihez, de kinek az ügyvédje beszél ekkora marhaságot?

Ha az eladó és a vevő úgy dönt, akkor az eladó még 1-2-3 hónapig, fél évig vagy élete végéig bent lakhat. Akár ingyen, akár vissza is bérelheti. Én egyszer 3 hónapig laktam a már eladott és kifizetett lakásban, a szüleim fél évig.

Úgy szerződtök, ahogy akartok, az ingatlanosnak ehhez semmi köze. Ha jár neki pénz a szerződés szerint, akkor kifizetitek a szerződéskötéskor. Ennyi.

2018. ápr. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 xswerdy ***** válasza:

a felek dolga, hogy mikor fizetik az egyes részleteket, az ügyvédnek azt kell szerződésbe foglalni, amit a felek kérnek. Esetleg felhívhatja a figyelmet, ha a választott konstrukció egyik, vagy másik félnek túlontúl rizikós.


Én meg úgy vettem már lakást, hogy nem adtam foglalót. Az ingatlanosok többsége állítja, hogy ez törvényileg nem lehetséges, de ezt csak azért mondják, mert az első pénzmozgáskor jár nekik a jutalék, és akkor odajönnek a szerződéskötésre, és rögtön viszik a részüket a foglalóból.


Egyébként a birtokbaadás meg az utolsó részlet fizetése teljesen egyszerre nem is történhet (kivéve persze a kp fizetést). Ha elindítom az utalást, de még nem kaptam meg a kulcsot, akkor még leszerelhetik a radiátort. Ha meg ideadták a kulcsot, megtehetem, hogy nem utalok. Mindezek a visszaélések jogi úton rendezhetőek persze.

2018. ápr. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!