Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan adásvétel vételár...

Ingatlan adásvétel vételár kiegyenlítésénél szükség van ügyvédre vagy tanúkra?

Figyelt kérdés

Az eladó részére a vételárat megbeszélés szerint, az adásvételi szerződés aláírása után, 5napon belül fogom megfizetni. A fizetés banki átutalással fog történni. Kell-e, hogy az utalásnál jelen legyen ügyvéd/tanú vagy ha nem milyen bizonylatokra lesz szükségem?

Ingatlanos olyat is mondott, hogy akár netbankból is elutalhatom, de nem tudom, hogy ekkor pl. hogy igazolom, hogy valóban elküldtem a pénzt? Ha rendesen, személyesen utalok, akkor legelább kapok igazolást róla (persze a netbank-os utalásnak is van nyoma elektronikusan, de nem tudom, az elég-e ide).


köszönöm!



2018. jan. 1. 16:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Hiteles igazolást akkor tartom ésszerűnek, ha a másik fél részéről semmilyen jellegű visszajelzés nem jön, hogy márpedig ő megkapta az utalt összeget. Ez viszont már más jellegű problémát, rosszhiszeműséget is feltételez, ami már megint másik dolog. :-)
2018. jan. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Van olyan, hogy pénzmosás elleni törvény, és olyan is, hogy limit. A vételárat három részletben kell fizetni, az előleg megy letétbe készpénzben.A fő összeg megy átutalással, kivéve ha az eladó készpénzben kéri. Na ekkor ugrik a majom a vízbe, mert meg kell rendelni a pénzt a bankban, külön szobában adják át, tanúk előtt. És ki kell fizetni a vevőnek a tranzakciót dijat. Kell tanu, akár több is.
2018. jan. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, Te miről beszélsz??? :-) Valami nagyon speciális az a helyzet, amit leírtál.

Miért kellene három részletben fizetni a vételárat?

Előleget nem igazán használnak, hanem inkább foglalót.

"Fő összeg" alatt nem is tudom, mit értesz. :-)

Milyen "tranzakciós díj"-ra gondolsz?

Ne keverd már össze a kérdezőt légyszíves semmilyen hülyeséggel!

2018. jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha ingatlanossal vesz valaki lakást, az mindig három részlettel megy. Ha az eladónak minden bankszámlája zárolt, az ragaszkodik a kézpénzhez, mert azonnal levon mindent a bank. Manapság sok az ilyen devizahiteles.
2018. jan. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ha valaki ingatlanossal vesz lakást, az sem megy minden esetben 3 részletben, minden megegyezés kérdése.

Az pedig, hogy valakinek zárolt bankszámlája van, tényleg elég speciális eset. Bármikor lehet nyitni egy újat, majd másnap megszüntetni a készpénzfelvétel után. Minek bonyolítjátok túl? :-)

2018. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ingatlanos intézte az eladást, én vevőként 4 részletben fizettem és az ingatlanosnak ehhez semmi köze nem volt, így egyeztünk meg az eladókkal. Ha kp-ben letudtam volna tenni ennyit az asztalra és nem lett volna tele teherrel az ingatlan, akkor akár egyben is kicsengethettem volna a vételárat. Abazolút független az ingatlanostól!
2018. jan. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 2. 16:26
 18/18 TappancsMancs ***** válasza:
Ilyen netbankos és bármilyen nyomtatás ami láthatóan privát nyomtatás azt én nem fogadnám el. Én pl simán csinálok egyet egy minta alapján és azt írok rá amit akarok. Nyomtatott email is ilyen. Ha egyszerűbb akár Word-ben is elkészíthető. Ilyenkor mit mondanak? Na kinyomtattam hogy elutaltam a pénzt? Kutyafüle szerintem, de ha megérkezik a pénz a számlámra az nekem igazoltnak tekintendő. Nyomtatgatás nem.
2018. jan. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!