Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan adásvétel vételár...

Ingatlan adásvétel vételár kiegyenlítésénél szükség van ügyvédre vagy tanúkra?

Figyelt kérdés

Az eladó részére a vételárat megbeszélés szerint, az adásvételi szerződés aláírása után, 5napon belül fogom megfizetni. A fizetés banki átutalással fog történni. Kell-e, hogy az utalásnál jelen legyen ügyvéd/tanú vagy ha nem milyen bizonylatokra lesz szükségem?

Ingatlanos olyat is mondott, hogy akár netbankból is elutalhatom, de nem tudom, hogy ekkor pl. hogy igazolom, hogy valóban elküldtem a pénzt? Ha rendesen, személyesen utalok, akkor legelább kapok igazolást róla (persze a netbank-os utalásnak is van nyoma elektronikusan, de nem tudom, az elég-e ide).


köszönöm!



2018. jan. 1. 16:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
Én biztos,hogy ügyvéden keresztül bonyolítanám ez nem egy használt mosógép a jófogásról.
2018. jan. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%

Készpénzt az ügyvéd előtt kell leszámolni,tanuk nem kellenek

Banki átutalásról meg ad a bank igazolást .

2018. jan. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
33%

Mindenről legyen igazolásod, tanud. Az ügyvédet amúgy sem lehet kikerülni, mert az adóhivatalt is értesíteni kell...ha adóztok, ha nem..


Ügyvéd nélkül nem is mehet a buli, a földhivatal kéri a papírokat.

2018. jan. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Úgy van ahogy írtam,2 es voltam.

Fél éve adtunk,vettünk ingatlanokat.3 ilyen tulaj csere zajlott le .

2018. jan. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Jah,mind a három különböző ügyvédnél,és tanukat egyik sem kért .

Előző

2018. jan. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%

"Az eladó részére a vételárat megbeszélés szerint, az adásvételi szerződés aláírása után, 5napon belül fogom megfizetni."


Már az első mondatot sem értem.

Hogy írhatja alá az eladó az adásvételit, ha még nem fizettétek ki a házat?

Így hát nem is szólok bele, nekem ez magas.

2018. jan. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

... és még:

Miért nem akkor írjátok alá, amikor rendelkezésedre áll a pénz?

Természetesen az ügyvédi irodában, ahova nem kellene tanuk, viszont az ügyvéd közreműködését törvény írja elő.

2018. jan. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem akarja megkerülni az ügyvédet, nem tudom ezt honnan olvasták néhányan.

El lehet utalni netbankon, bár attól függ mekkora összeg. Néhány banknál van limit, ami fölött nem lehet így utalást kezdeményezni. Nagyon figyelj az adatok helyességére. Ezt követően be kell sétálni a bankba és kérni kell egy HITELES igazolást az utalásról. Ezt ott helyben kinyomtatják neked és aláírják.

Akár be is mehetsz és kérheted az összeg utalását, ezzel egy időben pedig az igazolást. Teljesen mindegy.

Ha megvan az igazolás, azt bemutatod az ügyvédnek, ezzel bizonyítva az utalás megtörténtét, illetve jó esetben 1-2 napon belül az eladó is jelzi, hogy köszöni, megkapta a pénzt. Az ügyvéd ez alapján továbbítja a földhivatal felé a szükséges dokumentumokat és átjegyzésre kerül a tulajdoni lapon a tulajdonos.

2018. jan. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

#8-assak maximálisan egyetértek, néhányan nagyon félreértelmezték a kérdésed. :-)

Sok ingatlant vettem és adtam már el, egyik utalásnál sem volt jelen egyik fél ügyvédje sem. Én még személyesen sem kértem ki a banki igazolást, a netbankos igazolást nyomtattam ki, és természetesen értesítettem az eladót és az ügyvédet is annak megtörténtéről.

Aznap, vagy másnap pedig a másik fél is leigazolta az utalás beérkeztét, ügyvéd pedig intézte a további papírmunkát. Ennyi, nem kell semmilyen tanú, harmadik fél, ügyvéd az utalás megtörténtét igazolni, ennél egyszerűbb ez az egész. :-)

2018. jan. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
8# vagyok. Azt én sem értettem miért nem elég a netes igazolás, vagy számla kivonat. A mi ügyvédünk hiteles igazolásokat kért minden egyes fizetésről (4 részletben fizettünk). A lényeg viszont ugyanaz. :)
2018. jan. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!