Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek mi a jövő tendenci...

Szerintetek mi a jövő tendenciája?

Figyelt kérdés
Érdemes lehet inkább egy nagy telkes családi házat venni, esetleg tanyát, még nagyobb földdel, és berendezkedni saját zöldség-gyümölcs-tojás-tej ellátásra, valamint fúrt kutat használni? Amik vannak a hírekben... sertéspestis, madárinfluenza, mérgezett tojás és csirke... meg a húskészítményekben sem tudjuk hogy mi van, a tejet is vizezik hamisítják, és még lehetne biztos sorolni. Mindezért néha kemény pénzeket adni, mérgezni magad, ez javulni, vagy csak romlani fog a fogyasztói társadalom miatt? Mi ajánlottabb, egy városszéli kb. akkora kertes ház ahova ki lehet ülni meg az autó elfér, de akkor minden közel van max. 5 percre, de akkor mindent meg kell venni, vagy inkább a már említett vidéki ház, de nincsenek a kényelmes élethez való dolgok 5 percre.

2017. szept. 13. 12:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell eldöntened, hogy melyik életvitel a szimpatikusabb. Ugyanis a nagy föld nagy telkes családi házzal és önálló gazdálkodással rengeteg időt, energiát vesz el. Természetesen megéri, mert egészségesen étkezhet a család, de mellette még 8-10 órában máshol is dolgozni, oda bejárni, ha távolabb van, szerintem eléggé megterhelő, sokszor kivitelezhetetlen.

Értesz ezekhez? Van tapasztalatod a gazdálkodásban, gyümölcsfa ápolásban, állattartásban (tehén, csirke) stb?

2017. szept. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

2500m2 telkünk van. Gyümölcs és zöldség is van..vagyis hát mikor hogy sikerül,mert az időjárás és társai se mindig alakulnak jól :)

De az,hogy én még állatokat is meg mindent...áh. A gond ott kezdődik,hogy hajnal 3kor kelés lenne,gyors lerendezem az állatokat (ugye megfejem a tehenet) majd elmegyek dolgozni mert mindenhez pénz kell. Aztán délután haza érek ismét az állat + a kert és akkor örülök neki,ha este 10kor beeshetek az ágyba.

2017. szept. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudom miért így képzeli el mindenki hogy éjt nappallá téve kell vele foglalkozni. Csirke reggel enni-inni adni, szerintem max. negyedóra, délután/este már csak inni kell adni, tojást összeszedni. Hetente, de még kéthetente is elég őket kitrágyázni, kicsit csinosítani a helyüket, kijavítani a tojófészket. Kecskét gondoltam, nem tehenet, eleve ott kezdődik hogy az nem eszik meg napi 15 kg kaját meg kétszer, nyáron 3-4x annyi vizet... Legyen fél-fél, háromnegyed óra a csirke meg a kecske reggel-este (érdemes egy fejőgépre benevezni, ha már van 3-4 db, nem rúgja fel a sajtárt legalább, meg nem koszol bele tejbe). Zöldséggel ráér az ember hétvégén is foglalkozni, locsolást meg lehet oldani félautomata rendszerben, nem kell kannával szaladgálni.


Azt még hozzáteszem, hogy egyelőre 2 főt, később 3 vagy 4 főt kell ellátnia a kertnek, szóval nem ipari méretekben gondolkozom.


Köszönöm az eddigi, és a következő építő jellegű válaszokat is.

2017. szept. 13. 13:46
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélj olyanokkal, akik ezt csinálják. Kétlem, hogy azt mondanák, hipp-hopp és alig valamennyi idő ellátni egy ilyen gazdaságot. Ha csak az idei nyarat nézed, szinte folyamatosan locsolni kellett. A munkát megkönnyítő mezőgazdasági eszközök pedig igencsak drágák. De végül is te döntesz, ha szereted csinálni és van elég tőkéd, akkor miért ne szereznél tapasztalatokat.
2017. szept. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Szia! A facebookon van egy vidéken újrakezdők nevű csoport, nagyon sok tapasztalatot osztanak meg, segítenek a kezdőknek. Érdemes beleolvasgatni, hátha hasznos információk juthatsz. Ha belevágsz, sok sikert a gazdálkodáshoz!
2017. szept. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok

Voltak tyúkjaink,libáink,kacsáink és 3 kecske (a 3ból 1 ellett,fejni azt lehetett volna,de nekünk nem bejövős a kecske tej). Gyerek miatt itthon voltam,ráértem,de elég hamar eljutottam odáig,hogy 2 lábúak levág, 4 lábúak elad (volt még egy röfi is amit megettünk) ...a tél az ami borzalmas,mert nagyon sok pénzt elvisz az etetésük. A tyúkokat se tápoztuk,így ilyen csonton kicsi hús+ ősztől tavaszig nem is tojtak. stb

És igen én is azt hittem mint te,hogy oh nincs sok teendő.... de ez nem így van. Viszont mindenki más, lehet neked nagyon jól menne,próba szerencse :)

2017. szept. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én most készülök hazaköltözni Németországból, mert egyszerűen gyötrelmes, amiket a boltok polcai kínálnak. Gyönyörű zöldségek, gyümölcsök, 0 beltartalmi értékkel. A húsok kivétel nélkül hormonkezelt, gyógyszermaradványos vackok, az egyéb, "élelmiszernek" csúfolt műkajákról meg jobb nem is beszélni. Mindazonáltal a szükség nagy úr. Fiatalon még tolerálja ezeket a napi inzultusokat a szervezet, és ha gyerek is van, jobb a városban tengődni, amíg az ő érdeke úgy kívánja.

Amit a kecskéről írsz, nem egészen helytálló. Először is ne feledkezz meg róla, hogy egy kecske nem jókedvében ad tejet, hanem azért, mert ellett. Ahhoz, hogy ez megtörténjen, bak is kell. Annak a tartása külön nyűg, most ne menjünk bele. A nőstény egy évben max 5 hónapig ad tejet. Utána apasztani kell, hogy a következő ellésre fel tudjon készülni. A fejőgép min 10-15 állatnál érné meg, egyéb esetben (még ha az árát nem nézed is), a tisztításának ideje többet visz el, mintha kézzel fejnél. És mivel akarod etetni? A kecskének a fű a legutolsó. Első a szárítókötélen lengedező boxeralsó, második a fák elérhető ágai, utána a bokrok, és csak ha már semmi egyéb nincs, akkor teszi le a fejét talajszintre. Szemes takarmányra is szüksége van a megfelelő tejtermeléshez.

Minden más gazdasági tevékenység is hozzáértést igényel. Nem úgy van az, hogy csak elvetjük a magot, oszt majd lesz belőle valami. Vagy bekötünk az ólba egy kecskét, oszt majd isszuk a tejet. A talajok tönkre vannak téve, a mai modern mezőgazdaságnak köszönhetően a humusztartalom a 0-hoz közelít. Ahhoz, hogy ne a Tesco-ban fillérekért kapható szart termelj méregdrágán, nagyon sokat kell tanulni és a helyi adottságokat felerősítve évtizedes munkával önfenntartó kertet varázsolni. Ahhoz pl, hogy erős, ellenálló, kémiai növényvédelmet nem igénylő gyümölcsöt termelj, magról kelt, és helyben oltott gyümölcsfákkal kell operálnod. Ez 8-10 év, mire termőre fordul, és egyáltalán meglátod, hogy MILYEN termést hoz.

Szóvak nem olyan egyszerű, mint gondolod.

Mindazonáltal a TÁVOLI jövő az, hogy egyre többen ismerik fel a jelen rendszer tarthatatlanságát, és menekülnek vidékre, ha nem akarnak 40 évesen rákkal küzdeni.

2017. szept. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én az egész kérdésből azr nem értem mi az aminek 5 percrebkell lenni egy kényelmesvélethez? Mindennap nagybevásárlást csinálsz vagy mi? Az általad felvázolt dolgokhoz még tanya se kell. Egy falu széli háznak sokszor hatalmas telke van. Így hogy északásból jövök a 12 órás műszakból mára annyi. Döglök egész nap. Persz csirkéket ellátni nem nagy dolog tényleg. Nekem is van 50-70 darab. De hogy én nekiálljak kecskét vagy tehenet fejni még ma az teljesen kizárt lenne. Holnap pl szüret. Majd kiderül az egész évi munkából mennyi bor lesz. 5-6 hektó remélem. Másnap körte szüret . Kell cefrének. Utána megint meló. Meló mellett kert és apró állat megy . De semmi komoly nkem már disznó se kell. Különnen se éri meg vele foglalkozni.
2017. szept. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
És igen látszik hogy sz előttem szóló látott már kecskét. Nem olyan egyszerű az. Ha nem figyelsz lerág mindent először is s fákat
2017. szept. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem sokkal vagy előrébb. A jégkár, fagykár bármikor beüthet, az állatok meg ugyan úgy megbetegedhetnek, aztán az állatorvos, gyógyszerek máris elvitték a hasznot. Na meg a nyaralást is elfelejtheted, állatok mellett nincs idő ilyesmire.

Én látom a barátomat, fóliázik. Hétfőtől péntekig, 7-től naplementéig benne van, szombaton 4-kor készülődik a piacra, délután 4-re hulla fáradt. Egyedül a vasárnap nyugis.

Talán a december-január békésebb, de februárban már kezdődik a palánta nevelés, onnantól folyamatos pörgés az év.

Ok, vannak akik nem tudnának napi 8 órát egy gyárban eltölteni, de az otthoni gazdaság mindig több munkát jelent.

2017. szept. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!