Ingatlant vennék, de hogyan?
A kiszemelt telken 2 kisebb ház található. Egy tulaja van jelenleg. Viszont én,és a nagyszüleim vennénk meg,50-50%os tulajdonrésszel.
Hogy működne ez hivatalosan?
A telket nem szeretnèn osztatni.
Amikor néhány éve eladó házat kerestünk, csak osztott vagy osztatlan közöst találtunk. Rengeteget akartak eladni, nem véletlenül, mert végtelen pereskedések melegágya ez.
Vannak a nagyszüleidnek más gyerekei vagy unokáik is? Ha igen, ez nagyon rossz megoldás. Ha meghalnak, az egész familia pénz akar mindenáron, a te részedet is eladhatod, hogy kifizesd őket. Mit érdekli ezeket, hogy az a te tulajdonod? Nincs leválasztva, fizess. Sok ilyen ügy van a bíróságokon. Beszélj egy ingatlanos ügyvéddel, aki majd az adásvételi szerződést is készíteni fogja. Ő ismeri a jogot és a tud segíteni.
Az adásvételi szerződésnek ehhez semmi köze, megveszitek az ingatlant, Te 50%-ban, a nagyszüleid 25-25%-ban lesztek tulajdonosok.
Utána köttök egy használati megállapodást egymás között. Ki melyik részt használja. Ez lehet csak a 2 épületre vonatkoztatva, de esetleg a kertet is lekeríthetitek, és külön használhatjátok a részeteket.
Utána mindenki maga újítgathatja is a maga házát, stb. Esetleges örökléskor így világos, hogy mely rész a tiéd, és melyik a nagyszüleid öröksége, ami oszlik az örökösök között.
Esetleg az örökölt részt el is adhatjátok, akkor a használati megállapodás továbbszáll a vevőre, tehát azt használhatja, amit most a nagyszüleid használnak majd.
Szóval ha a két ház külön megközelíthető, akkor semmi gond vele, sok esetben ikerbeépítésű házak is vannak jogilag osztatlan közösként nyilvántartva, használati megállapodással.
utolsó - az ismerősödnél valószínüleg a nevén volt ugyan az ingatlan, de azt a szülők vették, ilyen címen lehetett követelése a sógornak.
De ha a kérdező megvesz egy ikerház felet (illetve ez most egy telken két ház, de tök mindegy) a saját pénzéből, a nagymamája meg a másik felét, megint csak a sajátjából, akkor ha meghal a nagymama, az a rész lesz az örökség, az oszlik az örökösök között, a kérdező részéhez semmi közük az örökösöknek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!