Közüzemi visszakötést ki fizeti?
2 hónapja sikerült eladnunk egy társasházban lévő lakást, amelyben nem volt bekötve a villanyóra, mivel 5 éve kiköltözéskor szerződésbontás történt az áramszolgáltatóval, tartozásunk nem volt. A vevő tudta ezt, megtekintett állapotban vásárolta meg az ingatlant, ez az adásvételi szerződésben is benne van.
A villanyóra visszakötése kb 60 ezer Ft-ba kerülne, amelyet a vevő velünk akar kifizettetni. Van rá valamilyen jogalapja? Szerintem, mivel tudta, hogy áram nincs a lakásban, birtokbaadás után ez a költség őt terhelné, az ügyvédje szerint viszont minket.
Semmi közötök a költségekhez, miután eladtátok az ingatlant.
A szerződésben szerepel, hogy megtekintett állapotban veszi át? Ez a kulcsmondat.
Az ügyvéd gondolom az ő ügyvédjük.
A mérőt leszerelték, nincs szerződés, nektek semmi kötelezettségetek nincs.
Áramszolgáltatónál dolgozom.
Honnan tudhatnád, hogy neki egyből szüksége lesz a villanyra? Lehet befektetésnek vette a lakást, és 10 évig nem is akarja használni a vevő, ebben az esetben ő is kiköttetné, mivel díja van annak is, ha nem használja.
Egy üres telket is ha elad valaki, nem őt kötelezik arra, hogy beköttesse a közműveket. Intézze az, akinek az adás-vétel után szüksége lesz rá.
Jól néznénk ki, ha pl. a gázt is kikapcsoltatná vki egy házban, mert ő fával fűt, de az új tulaj úgy dönt, hogy ő gázzal akar, és a régi tulajon verné le a költségeket.
Hát nem.
A vevőnek magyarázd meg, hogy ő egy ingatlant vásárolt tőled, nem közüzemi szolgáltatást. Az innentől az ő dolga, ő költsége, hogy szerződést kössön a szolgáltatókkal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!