Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egyenesági ingatlan ajándékozás?

Egyenesági ingatlan ajándékozás?

Figyelt kérdés

Édesanyám nevéről az én nevemre íratnánk a 7.000.000 ft értékű lakásunkat. Tudom, hogy illetékmentes. Az ajándékozási szerződés elkészítéséhez feltétlenül kell ügyvédet fogadni vagy lehet olyat, hogy "házilag" elkészítjük mi és a közjegyző csak ellenjegyzi? Hogyan lehetne a legolcsóbban megoldani? Egy havi fizetésem lenne, ahogy néztem az ügyvédi irodák ajánlatait minden papírral együtt. Az jelenleg rengeteg nekünk, viszont fontos lenne, hogy édesanyám nevén ne legyen tulajdon egyéb okokból.


Bármilyen információt előre is köszönök!



2016. jan. 2. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:
hiába nincs nevén ingatlan, az adósságot akkor is rendeznie kell. Gondolom nem akar fizetni, ezért kell megszabadulni a lakástól. És nincs olyan, hogy hiteles legyen, kell az ügyvéd is.
2016. jan. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem, nem adósság miatt. Egyelőre nincs, csak félek, hogy tesz bármi olyat. A lakáson kívül mást nem örökölnék, így az adósságról le tudnék mondani (édesapámnál is lemondtam mindenről, mert csak adósságot örököltem volna). Nem bízom benne, ő sem magában, ezért kellene az átíratás.

És tényleg 50.000 ft-ba kerül kb. egy ilyen értékű ingatlan ügyvédi költsége? 70.000 ft-ot keresek havonta és én tartom fent a lakást is, meg őt is :(

2016. jan. 2. 18:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!