Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan a legcélszerűbb ismerős...

Hogyan a legcélszerűbb ismerőstől ingatlant venni?

Figyelt kérdés
Vennék egy kis lakást BP-n egy ismerősömtől, azt mondta neki teljesen mindegy, hogy ajándékozza, vagy adás vételit írunk, őt nem érdekli a dolog. Mi éri meg számomra a legjobban és miért? Köszönöm előre is.
2015. szept. 27. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Ajándékozni nagy értéköt csak úgy nem lehet. Pont az adó kikerülése miatt, úgy tudom, csak közvetlen rokonnal lehet megtenni.


A kedves ismerösödnek pedig simán bele köthet az adóhivatal, hogy honnan lett hirtelen pár millió forintja, és aztán ha kiderül, hogy töled akkor még jól meg is büntetnek titeket adócslaásra.


Szerintem a legegyszerübb, hogy elmentek együtt egy ingatlanos ügyvédhez, és ott esetleg közössen állva a díjat megcsináltatjátok az adásvételit.

2015. szept. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem is itt van a bukta, hogy ő nem rokon.

Eléggé köztudott, hogyan működik ez, hogy lehet vele átverni az embereket.

Az ajándék jogilag úgy működik, hogy később visszavehető. Ha az ajándékozó életszínvonala csökken, pl. munkanélküli lesz, vagy nyugdíjas, vagy csődbe megy, vagy beteg lesz, és azt mondja, hogy a meglévő jövedelméből nem jön ki, akkor egy tollvonással visszacsinálják az egészet.

És ha arról nem lesz papír, hogy te ezért fizettél (márpedig ajándéknál az ügyvéd nem ír ilyet!), akkor buktad a pénzt is meg a lakást is.

Az ügyvéd azért nem fogja leírni, amit előttem írtak: mert ha te fizetsz, mégis ajándékozási szerződés van, akkor az adócsalás.

Szerintem az ismerősöd próbál lazának tűnni, hogy te ne gyanakodj, de én nem hiszem el, hogy aki ingatlant akar eladni, az ne tudná ezt az egészet, és ennyire félvállról venne több(tíz)millió forintot. Nagyon is jól tudja, hogy most kap pénzt, aztán pár év múlva visszaveheti a lakást.


Nem értem, miért nem akarod az egyenes utat járni, ha nem az adócsalás a cél. Ha neki van egy lakása, ami neked megfelel, és neked megvan rá a pénzed, akkor elmentek egy ügyvédhez, 60-80-100 ezerért megírja az adás-vételi szerződést, és nem kell izgulnod, mikor csenget a NAV.

Ha hitel nem játszik be, akkor nem egy bonyolult dolog az adás-vétel, az ügyvéden kívül talán a földhivatalba kell elmenni, ott van vagy 3000 ft költség, a többit meg majd levélben intézed.

2015. szept. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elsőként nekem is ez volt a fejemben, furcsa, de őt egyáltalán nem érdekli a dolog, ez egy nagyon pici lakás, teljesen megbízom benne, nem fog ő semmit visszakérni ebben biztos vagyok, amúgy sem túl nagy érték ez a lakás, legfeljebb nekem az, mert kevés a fizetésem. Köszönöm a segítséget, elmegyek egy ügyvédi irodába érdeklődni. Ha normális adás vételt írok, nekem kell valami illetéket fizetnem, vagy ez hogy működik? Én eddig azt hittem vagyis úgy olvastam ajándékozásnál is meg vételnél is kell illetéket fizetnem, ergo se így se úgy nem lesz kevesebb az adó.
2015. szept. 27. 18:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!