Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házvásárlásnál (vidék) mi...

Házvásárlásnál (vidék) mi minden marad a házban?

Figyelt kérdés

Pl. amerikai konyha esetén a konyhabútor, beépített konyhai gépek, a lakásban a függönykarnisok, fürdőszobában a tükör, ilyesmiket magával visz az eladó vagy marad a házban?

Még nem tudtuk belülről megnézni a kiszemelt házat, ezért kérdezem.


2015. jan. 27. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Falak. Többi megegyezés.
2015. jan. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%
Alapesetben igen, ezek mind maradnak. Illetve az adott helyre egyedileg készült bútorok (pl beépített szekrény). Mi otthagytuk ezeket. De ahogy írták, minden megegyezés kérdése.
2015. jan. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

NEm, amit a második ír téves. SEMMILYEN berendezés nem marad alapvetően, sem fürdőszobai, sem konyhai (főleg nem a gépek...), ez megegyezés kérdése. Ahogy a karnisok sem (maximum a beépített sín...), a tükrök semmiképpen és a függönyök sem szinte soha.


Megegyezhettek arról, hogy ennek egy része marad, de az az árat is emeli.

2015. jan. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Beépített bútorok (nem a gépek) maradni szoktak, a többi mind egyéni. Leginkább azon szokott múlni, hogy aki továbbköltözik, az a következő lakásában tudja/akarja-e használni az adott tárgyat, vagy inkább másikat vesz helyette. Fürdőszobai tükörnél sem mindegy, hogy egy sima üvegessel vágatott tükör van a csempére csavarozva vagy mondjuk egy antik kovácsoltvas keretes tükröt használtak. Utóbbit nem valószínű, hogy otthagyják.
2015. jan. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
3! Te egy adott helyre méretre készített konyhát a beleépített gépekkel együtt kibontanál és vinnéd magaddal? Én nem tettem, nem láttam értelmét. Ahogy a fürdőszobába méretre szabatott tükröt is otthagytuk, valamint minden egyebet, ami fel volt fúrva a csempére. Szóval szerintem te nem tudod jól.
2015. jan. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

"3! Te egy adott helyre méretre készített konyhát a beleépített gépekkel együtt kibontanál és vinnéd magaddal? Én nem tettem, nem láttam értelmét. "


Sokan szoktak. Egy min. 2-3 milliós konyhát nehogy már otthagyjak. Ha igen, akkor felárért. Gépekkel meg ne is részletezzük mennyivel többet ér... meg még mit nem.

2015. jan. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

kizárólag az marad hivatalosan, ami a ház üzemeltetéséhez szükséges.(vízcsap, kapcsoló, mosdó, kád....)

a többi nem képezi a ház részét. egy beépített mosogatógépet máshol is belehet építeni és nélküle működik a ház is.méretre készített szekrényeket általában nem szokták, nincs értelme elvinni. de általában ezekben megegyeznek a felek és az árat is ezzel szabákják meg.

2015. jan. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Minden megegyezés kérdése. Tök mindegy, hogy ház vagy lakás. Nálunk pl. az alsó szinten viszi a kandallót az eladó, de a konyhát ott hagyja, a felső szinten a konyhát viszi, de a kandallót hagyja. Félúton álltunk meg, ő mindkettőt el akarta vinni, de mi ragaszkodtunk ahhoz, hogy ne pakolja ki teljesen. Amúgy nem csak a falak, hanem a nyílászárók, mosdó, kád, zuhany, radiátor, konvektor, kazán, igazából minden olyannak maradnia kell, ami az ingatlanhoz tartozik. Jól néznénk ki, ha kiszerelné az ablakokat. Nem mondom, hogy nem volt már erre példa, de azért ez nonszensz dolog. Célszerű amúgy letisztázni a szerződésben, hogy mi marad. Mi beleírattuk, hogy minden, ami az ingatlan része, zárójelben kád, mosdó, nyílászárók, konvektorok stb.stb.
2015. jan. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%
#6-osnak üzenném: ha van egy beépített konyhabútor, ami nagyjából csak az adott helyre jó, akkor azt illik szerintem belekalkulálni az árba. Semmi értelme szétszedegetni, mert ilyenkor mindig csak sérül, és máshol úgysem lesz olyan. Mi egyszer néztünk egy házat, amit a vevő azért hirdetett mert külföldre költözött, majd mikor rákérdeztünk hogy a beépített konyhabútor benne van -e az árban, akkor még szinte kikérte magának hogy miért is lenne. Ilyenkor azért kíváncsi lennék ha kapna egy ajánlatot a konyhabútor nélküli verzióra, akkor mihez kezdene? Vinné magával a konyhabútort külföldre? Vagy meghirdetné a milliós bútort vaterán 200ezerért? Véleményem szerint semmi értelme. Legyen belekalkulálva az ingatlan árába. A klímát sem téped ki a falból rézcsövestől jó esetben, a riasztót sem. Úgy hirdeted meg, hogy klimatizált, riasztóval felszerelt, konyhabútor marad, pont.
2015. jan. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

"#6-osnak üzenném: ha van egy beépített konyhabútor, ami nagyjából csak az adott helyre jó, akkor azt illik szerintem belekalkulálni az árba. Semmi értelme szétszedegetni, mert ilyenkor mindig csak sérül, és máshol úgysem lesz olyan."


Manapság a konyhabútorok kisebb része beépített, egyre népszerűbbek az olyanok, mint pl. az ikeás vagy más bőtoráruházak fix, elemes konyhái, amit egy egyszerű pultcserével a kedved szerint variálhatsz gyakorlatilag és bármikor vásárolhatsz hozzá más elemeket.


Nyilván ha méretre készített és csak az adott konyhába jó, akkor érdemesebb belekalkulálni az árba, de általánosságban sokan nem szokták. Olyat pedig a legritkább esetben SEM láttam még, hogy a hűtőt, sütőt, főzőlapot, mosogatógépet csak úgy szórakozásból hátrahagyják, mindenféle felár nélkül.

2015. jan. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!