Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Honnan tudom, hogy a kiszemelt...

Honnan tudom, hogy a kiszemelt lakás fűtésköltsége valóban kevés, mint amilyennek meg van hirdetve?

Figyelt kérdés
Vagy akár a közös költség? Előző havi számlákat kell kérni? Többet is? És ha nem tud adni, abba az üzletbe nem is érdemes belemenni?
2014. dec. 2. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
energetikai tanusitvany
2014. dec. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az energetikai tanúsítvány már kötelező, de tök fölösleges, mert anélkül is meg lehet saccolni.


Miből vannak a falak (tömör tégla, lyukacsos tégla, beton, salakbeton, Ytong stb.)?

Van-e hőszigetelés, ha igen, hány cm?

Nyílászárókhoz tedd oda a kezed: mennyire húz be a hideg? Az ablaküveg hány rétegű?

Alatta, felette, mellette van-e másik lakás?

Az ablakok milyen tájolásúak?

Mekkora a belmagasság?


Menj oda egy tapasztaltabb, műszaki érzékkel bíró ismerőssel (legegyszerűbb esetben apukáddal), szinte biztos, hogy észreveszi, amit észre kell venni.

2014. dec. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

jelenleg egy panelprogramon részt vett 54 m2-es lakásban élünk (egyedi hőmennyiségmérős). Itt 12ezer ft a havi fűtés.

Ugyanilyen adottságokkal rendelkező, de minimum 60 m2-esbe mennénk.

2014. dec. 2. 10:34
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Érdekes dolog ez az energetikai tanúsítvány. Mivel van egy lejárata csak akkor csináltatják meg amikor az ingatlant átírják, mert kelleni fog akkor kötelezően anélkül nem lehet. (El is vannak havazva ezek a tanúsítók, igen jó biznisz lett ez, amikor házat vettem egyenesen az ügyvédhez vitték én nem is láttam a mai napig se a tanúsítót, se a papírt, aki csinálta az meg a házat nem látta amiről szakvéleményt adott).


Ebből az is következik, hogy amikor a vásárlásról döntést hozol akkor ezt nem látod :)


Igen, a számlákat elkérni, átnézni az jó ötlet. A közös költséget meg lehet kérdezni a közös képviselőtől is.


Én most már meg tudom mondani kb. mit mennyiből lehet kifűteni, végül is nem az a lényeg mit mondanak, hanem hogy van-e hőszigetelése a háznak, ha nincs akkor beton vagy tégla, nyílászárók milyenek, határolják-e másik lakások és végezetül hogy milyen fűtési rendszer van.

2014. dec. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
kérsz egy visszamenőleg 2 számlát fűtési szezonból
2014. dec. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem tud adni előző számlákat?
2014. dec. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6os: ha mondjuk nem laknak a lakásban és ki volt kapcsolva a fűtés, akkor nem tud, vagy igen?

Még csak nézelődünk, a kérdés is csak elméleti

2014. dec. 2. 12:54
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
akkor honnan tudja, hogy alacsony a fűtésköltség ha nem laktak ott? akkor adjon korábbit. A közös költségről meg tudsz érdeklődni a szomszédtól. de a fűtésről is bár az felhasználó függő de behatárolásnak jó
2014. dec. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!