Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti elcserélnétek így a házatokat?

Ti elcserélnétek így a házatokat?

Figyelt kérdés

Van egy házam a város egyik legjobb környékén, családi házas övezetben, de mégis mindenhez nagyon közel. Ezen belül is kivételesen jó adottságú helyen.

A ház 100nm-es, pincével és külön álló garázzsal rendelkezik, zsebkendőnyi alig 400nm-es telken.

Annak idején egy régi száz éves ház lett kibővítve felújítva, ezért rengeteg benne a szükségmegoldás. Ez alatt azt értem, hogy a meglévőhöz kellett alkalmazkodni az építéskor, így borzasztó rossz a ház elrendezése. A szobák pl ÉK felé néznek, nagyon sötétek, a fürdőszoba, wc, spájz meg teljesen feleslegesen fényárban úszik, mert DNy-i tájolásúak. Van egy bálterem méretű előszoba, ami semmire nem alkalmas, mert tele van ajtókkal és lépcsővel. És még sorolhatnám.

A szomszédok elég bunkók, kb 5 méterre van a házuk a miénktől, tehát egymás szájában lakunk szinte. Saroktelek, így két oldalról meg jönnek-mennek az emberek, autók. Tehát nincs olyan hogy kiülök a kertbe.


Ellenben most a környékünkön pár utcával arrébb árulnak egy jobban elszeparált 1200nm-es telket, egy romos kis házzal. Az ára is elfogadható, 11M-t kérnek érte irányáron. A házat teljesen le kéne bontani és egy újat építeni. Látok benne fantáziát. És az új házat olyanra terveztetném, ami nekem is megfelel. Hatalmas zöld terület tartozik hozzá, nagyon jó fekvéssel. Az összes közmű bent van a telken.

A mosatni házunkat nagyon gyorsan el tudnám adni elég jó áron. Folyamatosan meg akarják venni. Úgy saccolom hogy egy-két hónapon belül elmenne 24M körüli áron. Ezen felül van kb 8MFt megtakarításom. Tehát 20-22M-m maradna az új ház felépítésére, amiből talán már fel lehet húzni egy 100nm körüli házat.

Viszont az rengeteg munkával utánajárással, macerával járna. De ha kész lenne, lenne egy új házam, ami olyan, mint amire mindig is vágytam, nem az amibe bele születtem.


Ti belevágnátok? Azért ez elég nagy elhatározás lenne a részemről.


2014. szept. 14. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg megvan a pénz akkor én belevágnék. Inkább most jöjjön a néhány hónap macera míg felépül a ház, minthogy maradjak ahol vagyok és még ki tudja meddig tudat alatt bosszantson a dolog
2014. szept. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. szept. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hajrá! ezt szerintem ki ne hagydd!
2014. szept. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

11 millió telekéééééért? Az kicsit durva.


Egyébként 20 millióból már tudtok 100m2-es házat építtetni, tehát belevágnék.

2014. szept. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Simán belevágnék.
2014. szept. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Most nem vágnék bele már ősszel az építkezésbe, de tavasztól, simán. Az ilyen apróbb segédmunkákat én is meg tudnám csinálni és épületgépész ismerősöm is van, aki vállal komplett kivitelezést is. Szóval én is úgy számolom, hogy a pénz elég lenne rá.


"11 millió telekéééééért? Az kicsit durva. "

Mármint ezt hogy érted? Felén ez kifejezetten jó ajánlat. Beépített a környék, üres telek nem nagyon van. Eléggé elit környék. Etnikummentes. Tesco, Kika, Praktiker, stb, buszvégállomás 4 perc gyalog. Iskolák, óvodák, piac, gyógyszertár, a városrész központja 10 perc sétányira. A belváros, egyetem 15 perc tömegközlekedéssel az 5 percenként járó busszal. Emellett csendes kertvárosi környék, sok zölddel. Szóval tényleg nem rossz hely.

Ezt is először 15-ért hirdették, most mentek lejjebb az árral. De szerintem lehet még 10-ért is odaadnák.

2014. szept. 14. 13:12
 7/8 gomzoli ***** válasza:
Ne várj sokat, mert hamar elviszik, ha olcsóbb lett! Foglalózd le, és hirdesd meg a sajátodat eladásra. Ha megvették, utána kifizeted a komplett 11 M-et, és ha muszály, télire elmentek albérletbe, tavasszal pedig indulhatnak a munkák! Jövő ősszel már ott koccintatok az újban!
2014. szept. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szülőházam volt ilyen, mint a tied. Konyha, fürdőszoba és egy szoba a déli oldalon, a másik két szoba sötét, északi jégverem. Nagy kamra, hosszú folyosó, nagy előszoba (csupa ajtó és ablak), két bejárat, egyik rosszabb, mint a másik, rossz tető és rossz fürdőszoba. Mivel értékes volt a telke, telekárban jó áron megvették. Én is szerettem volna építkezni, úgy, hogy a helyére építek egy kis házat, de pénz sehol. Beleuntam a sok hibába, a fagyoskodásba, eladtam. De a közelben KIZÁRÓLAG osztatlan közös rémségek voltak, messzebb találtam egy kicsi, de jó házat, hasonló nagyságú és adottságú telekkel, szép kerttel. Kidobtam több évtized (70 év) összes szemetét, aztán költöztem. Nem bántam meg! Vágj bele, igazad van, nem vagy köteles ennyire rossz helyzetben megragadni, ha én nyugdijasként megtettem, te se habozz!
2014. szept. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!