Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi penzbol huztatok fel a...

Mennyi penzbol huztatok fel a hazatokat?

Figyelt kérdés
Telek nelkul.Mennyi ido volt?Tobbe kerult,mint amire szamitottal?Kesz lett teljesen vagy van,amit elhalasztottal?Mit csinalnal.maskepp?Otletek,mivel lehet sporolni?
2013. febr. 26. 23:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Mennyi penzbol huztatok fel a hazatokat?

Ezt nem szeretném elárulni.


Mennyi ido volt?

Olyan 5 hónap.


Tobbe kerult,mint amire szamitottal?

Többe! Lett pár változtatás közben. Belsőépítészetben és a gépészetben.


Kesz lett teljesen vagy van,amit elhalasztottal?

Kész!


Mit csinalnal.maskepp?

Semmit! Így jó!


Otletek,mivel lehet sporolni?

Én vettem egy régi lelakott kisteherautót 400 ezerért aztán sok mindent magam szereztem be és szállítottam a helyszínre. Ezzel elég sokat spóroltunk. Az építkezés után meg eladtam a teherautót 500-ért:)))

2013. febr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez a kisteherautó marha jó ötlet! :)

Na, ilyesmikre gondoltam. :D

köszi a választ!

2013. febr. 27. 16:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyenem volt:)

[link]

B-s jogsival vezethető meg elvitt mindent ami kellet.


De nagyon jó célnak megfelelő gépek ezek is, csak kisebb a plató.

[link]


Rengeteget spóroltunk ezen, hogy utána jártunk mi-hol a legolcsóbb és magunk vettük meg és a horribilis szállítási költséget is megspóroltuk.

Tudod mennyiért visznek házhoz mondjuk egy raklap cementet? Pff..., hányinger:(


A másik tipp még amit ajánlanék, hogy figyeld a Vaterát! Rengeteg cuccot vettünk ott. Sokaknak kimaradt építkezésből ez-az, vagy más forrásból hozzájutnak dolgokhoz aztán ott néha elég jó áron meglehet venni. Pl vettünk ott egy vadi új mosdókagylót a bolti ár kb feléért. A garázsra egy bontott ugyan, de újnak kinézetű ablakot szinte mondhatni fillérekért. Akkor ott vettünk jopár új világítótestet. Egy rakat PVC cső idomot. Meg ezer más dolgot.

Ezzel is sokat spóroltunk.

Majd még gondolkozok spórolós tippeken. Hirtelen ennyi jutott eszembe.


Amit még tanácsolnék neked!

Figyelj oda végig mindenre! Mindenre! Ha nem figyel oda az ember könnyen átvághatják a piszkosabb vállalkozok. Pl mondjuk 8 centis szigetelés helyett beépítenek 5 centiset és hasonló kis trükkök.

Az lenne a legjobb ha megbíznál egy független műszaki vezetőt. Nem eszi egész nap ott a fene (az nagyon drága móka lenne), de naponta akár többször kimegy és ellenőrzi a munkafolyamatokat, hogy minden rendben, szakszerűen és a megadott minőségben megy-e.

Szerintem megéri pláne, ha az ember totál laikus a témához.

2013. febr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Bizony, munka mellett elég nehéz lesz ott lenni. Amúgy most fogunk belevágni, próbálok addig minék több infot gyűjteni. Nagyon hasznosak a tanácsaid. Köszi.

amúgy közben kiötöltem, valószínűleg csak utánfutót veszünk, az amúgy is kellene sokszor. :)

2013. febr. 27. 21:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Na ott kezdeném, hogy ha valaki nem ért annyira a kőműves és egyéb szakágazatokhoz, akkor figyelheti akármennyire, át tudják vágni.


Erre jó egy műszaki ellenőr. Nekünk volt, és a legjobb döntés volt, amit csak hozhattunk. Mindig toppon volt, mindenre odafigyelt, mindent megkövetelt.


A mi házunk durván 12 millióban van most benne és bő 70 m2 az alapterülete. Többe került, mint amire számítottunk, mert még mindig nincs befejezve, vakolat és egyéb apróságok hiányoznak (redőny, kültéri burkolat, járda a ház körül, stb.)


Majdnem 1 év alatt épült fel/lett lakható (tervezéstől a beköltözésig)


Úgy érezzük, h nem csinálnánk semmit másképp. Max egy kicsit nagyobb előteret a bejárati ajtónál.

2013. febr. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A bejárat fölé mindenképp tegyetek előtetőt. Nem locsog az eső rátok míg kinyitjátok az ajtót és jóval kevesebb hó esik a lépcsőre.

Nagyon hasznos még a szélfogó. Vagy valami kis előszoba féle.

Ha egyben lesz a garázs a házzal ne tegyetek ajtót amin a garázsból egyből a házba tudtok menni, bemegy a benzinszag.

Jó ötlet egy wc-t és egy kézmosót tenni a nappali mellé, hogy a vendégeknek ne kelljen bejárni a saját fürdőtökbe.

Amit még nagyon jó ötletnek tartok az a bidé. Ha van rá lehetőség, szereltessetek egyet (ezt a saját wc-tek mellé.)

Nálunk ahol járólap van ott van padlófűtés. Nem meleg, csak nem hideg tőle a kő. Egész más hőérzetet ad.

Még egy ötlet ami nekem nagyon tetszett: építkezéskor elhúztak ilyen vastagabb csöveket a falban (olyan mint a porszívócső csak annál vékonyabb), hogy később ha még valamit beszereltetünk ne kelljen kábeleket vezetgetni a falon csak ebbe belefűzik. (Ezt valami hozzáértő biztos el tudja magyarázni) :)

2013. márc. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!