Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Új építésű társasházak mennyir...

Új építésű társasházak mennyire érzékenyek a vasút közelségére (100m-en belül)?

Figyelt kérdés

Reális veszély a (jelentős) repedés a falakon a vasút okozta rezgések miatt? Továbbá az ilyen társasházakban beépített ablakok illetve a falak vajon mennyire szűrik a zajokat?

Van erről valakinek tapasztalata?


2014. szept. 10. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A XIV. kerület Egyenes utca elején van egy viszonylag új (10 éves) lakópark. 30-50 (!) méterre a vasúttól az első házsor, én nem láttam szerkezeti repedéseket amikor arra jártam, pedig direkt figyeltem.


Véleményem szerint a közúti kamionforgalom ami inkább veszélyes, a vasúti kavicságy sok rezgést elvezet.

2014. szept. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Főleg, hogy 20 éve a síneket mindig összehegesztik, alig van kattogás.
2014. szept. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy 10 éves lakópark már nem új. Persze ez előny is lehet, mert látszik, hogy nem dőlt össze. De én nem vennék ott.

Illetve be lehet próbálkozni azzal, hogy kivesztek ott egy lakást pár hónapra. Akkor kb látszik, hogy milyen a környék... aztán a tapasztalatok fényében lehet venni, vagy nem venni.

2014. szept. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!