Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás vs. Kertes ház? Melyik...

Lakás vs. Kertes ház? Melyik miért jó és miért rossz?

Figyelt kérdés
Lakás vagy kertes ház vásárlásban vagyunk.Melyik miért jó és miért rossz? 3 gyereket szeretnénk,ebből egy már megvan :-) tehát nagy család,vagy legalább két gyerek szempontját is nézve teszem fel a kérdést!

2014. aug. 31. 10:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%
Ha rám hallgatsz, kérdező, a következőt csinálod. Veszel most egy akkora lakást, amiben a tervezett gyerekekkel elfértek. Így közel lesz minden. Iskola, munkahely, orvos, barátok, különórák, mozi, disco, stb. 25 év múlva, amikor a gyerekek javarészt önállóak lesznek, feltehetően tele lesz az összes tököd a társasházi élettel. Akkor a lakást elpasszolod, és valahol az agglomerizációban veszel egy kicsi kis kertes házat, amiben kettecskén eléldegéltek. (Persze ezért vendégszoba legyen.)
2014. szept. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
84%
A gyerekekkel pont, hogy inkább 1000x is kert legyen! Milyen már, mikor félórát kell gyalogolni, hogy egy kutyaszar mentes játszóteret találj erre pisilnie kell? Vagy úgy mégy játszótérre, mint a málhás szamár, nehogy kimaradjon valami. Vagy a legközelebbi tiszta játszótér nem is jó, másikra jártok, mert ott idióta anyukák klikkje van, akik kinéznek a gyerekeddel együtt és nem érzitek ott jól magatokat. A kertben karnyujtásnyira mindentől lehet játszani, homokozni, medencézni. A teraszon altatni... düböröghet, sikíthat, orrszívózhatod éjszaka is nyugodtan, lesz zöldség, gyümölcs, fáramászik, sátorban alszik a kertben, szalonnát süt veletek, aztán a haverokkal stb. Elfér a szánkó, a bunker, a bicaj, a trambulin stb. Szerintem aki szerint a lakásban jobb felnőni a gyereknek, annak baj van a fejével. Oké, van akinek nincs más lehetősége, de hogy lakásban jobb lenne?
2014. szept. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én is a kertes ház mellett teszem le a voksom.

Jó állapotú házat kell venni, az időt nem kell sajnálni a nézelődésre, és ha nem vagy profi, akkor szakember segítségét is igénybe kell venni a választáshoz, felméréshez. Nehogy az legyen, hogy a kósernek mondott tető például felújításra szoruljon vásárlás után...

Hátrányok: hóesésben seperned kell, a kertet ápolni kell, a hibákat (csőtörés, dugulás, stb.) neked kell megoldani. Esetleg nem a városközpontban vagy, mert ott drága a telek és nem bírod megfizetni. Ha a szomszéd nagyon csóró, néha olyan dolgokat is betesz a vegyestüzelésű kazánjába, amit nem kéne, és dögbüdös, olyankor nem tudsz szellőztetni, ha éppen arról fúj a szél.

De egy házat ugyanúgy fel kell újítani néha, mint egy lakást, itt nincs különbség.

Pozitívumok: ha kilépsz a bejárati ajtódon, még mindig a saját területeden vagy, és nem a lépcsőházban. Ha valaki zajol, az nem a plafonodon történik, hanem jóval messzebb. A kert alkalmas az aktív kikapcsolódásra, egy csokor petrezselyem miatt nem kell a piacra menni.

Én gyerekként megyeszékhelyen egy lakószövetkezetből alakult 4 emeletes társasházi lakásban nőttem fel. Jó környék volt, szerettem ott lakni. Aztán a feleségemmel kiköltöztünk az agglomerációba, kertes házba. A városi telekárakat nem tudtam volna megfizetni. Mit mondjak, sokkal jobb a kertes ház. Ha jól osztod be az idődet, szép zöldséges és gyümölcsös kerted is lesz gyönyörű virágokkal. A napon száradó ruha illatáról már ne is beszéljünk.

Tavaly szigeteltettem le a házat, és nagyon féltem, hogy a 4 éves gyerek a kupit hogy éli majd meg. Alaptalannak bizonyult a félelmem. Kiválóan eljátszott a hungarocell maradékokkal, a lesodort faágacskákból sorompó lett.

A társaságul hívott többi gyerek is hétvégente nagyokat játszott a szabadban.

Egy kertes házban nem tud keresztbe tenni a többi lakó, ha hőszigetelést, vagy korszerűsítést tervezel.

Olyan szép környezetben lakunk, hogy öröm hazamenni - mintha nyaralni érkeztem volna. A város beteonrengetege után megérkezem a zöldbe...

2014. szept. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A lakás kényelmesebb bizonyos szempontokból, egy házban viszont minőségibb életet lehet élni(bár ez ízlés kérdése). Gyerekek szempontjából szerintem mindenképpen jó, hogy van egy kert/udvar ahol akár egész nap rohangászhatnak.

Azzal meg nem értek egyet, hogy egy háznak jelentősen magasabbak a fenntartási költségei. Egy sima 50-60 m2-es panellakásnak is van 10-15 ezer forintos közös költsége, amiben jó eséllyel semmilyen fejlesztési pénz nincs. Ha ezt az évi 120-180 ezer forintot ráköltöd a házra állagmegóvásra, akkor jó eséllyel hosszú ideig nem lesz különösebb problémád.

2014. szept. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
14-eshez hozzátenném, hogy ha van is benne felújítási alap, vagy valami, akkor is 15-30 vagy még több lakóval kell megharcolni azért, hogy értelmesen legyen költve, vagy egyáltalán történjen valami... Szörnyű. Nálunk úgy szavaztak meg mindent vagy semmit, hogy mindenkit csak az érdekelt, mikor lehet már hazamenni, észérveket, bármit leszartak... A panelprogrammal kapcsolatban 4 év alatt annyi előrelépés történt, hogy eldöntötték végre, hogy majd akkor pályázunk, ha valamikor lehet, meg ilyenek. Egy házban soha senki nem tesz keresztbe, ha valamit akarsz korszerűsíteni, de nem is kényszerítenek bele a többiek ilyenbe, ami amúgy nem is sürgős, és épp nincs is rá pénzed, de kéne nagyobb önrészt fizetni. Ha valamit a saját lakásodon belül akarsz csinálni, pl. gázcső arréb rakása, új villanyóra az új tűzhely miatt, akkor nem kell a közösképviselőt hajkurászni, könyörögni, egyeztetni a lakókkal, hogy a hülye miatt a negyedikről egész nap nem lesz gáz, mert nem jó neki a tűzhely ahol van stb...
2014. szept. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
De reg voltam itt fent.Azota jott par valasz es azota sem dontottunk.Mi is kertes hazat szeretnenk,de a varosban nem tudjuk megfizetni.Egy telek ar annyi mint egy kisebb haz ara faluban...nezegetunk lakasokat is ami epp azert lenne jo mert kozel lenne minden,nem kellene 50 taskaval autoval menni a vaerosba,mint ahogy most tesszuk.kesz elmebaj neha. Viszont szeretnek kutyasz.a.r mentes homokozot, kitenni a ruhaszaritot,stb. Hazat csak olyat tudnank venni ami ujitando..bele is oszulnenk...ah ne tudom..
2014. szept. 4. 15:02
 17/19 anonim válasza:
60%
inkább lakás. Lakásból költöztünk kertesbe és utálom. Rengeteg a munka vele. Felújítandó ház, mivel örököltük, már több mint tíz éve csak felújítgatunk, és még a felével sem vagyunk kés annyi a munka vele. Plusz az állandó fűnyírás, gyomlálás, stb...a fűnyírók, hosszabbítók állandóan elromlanak mert nagy a terület, a havat megint csak nem kis területen kell lapátolni, a kukát hajnalban viszik, minden héten emiatt hajnalban kell kelni, a tetőt pár éve cseréltük és nem tudták jól megcsinálni, a kémén b beázik, visszahívtuk javításra megint beázik, lassan összerogyik már mert vályog is törnek lefelé belőle a darabok, ezenkívül a kutyák állandóan ugatnak , van h fél éjszaka bekattannak vmin és csak ugatnak, rettenetes, csak a gond van vele. Legutóbb a vízzel volt baj, befuccsolt a szivattyú, nem volt víz a házban egész nyáron, mert a víz.szerelők csak ígérgették, h jönnek aztán mikor nagy nehezen kijött egy hát kiderült h egy marhát fogtunk ki aki jól átvert minket, kicseréltette a csöveket velünk pedig azzal nem is volt gond....és ugyanúgy nem volt vizünk, aztán hogy kimásszon a szarból bevágta, h nincs víz a kútban azért nincs vizünk. Persze egy másik víz.szerelő megoldotta, mondom, a nagy kánikulában két hónapon át ültünk víz nélkül a házban. Rettenetes a családi ház, soha senki ne menjen bele. Csak azért nem adjuk mert itt nőttem fel és emlékek fűznek hozzá
2021. dec. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

inkább a lakás, bár hozzáteszem, sosem akartam gyereket, így más a helyzetem.


fősuli után visszajöttem a szüleimhez kertesházba, pár ezres kisvárosba.

Bp után jó, oda sose mennék vissza, de felnőttkorban nekem már szörnyű egy kertes házban kisvárosban.


állandóan van vmi munka a kertben: füvet én nyírok, metszeni kell, most éppen anyámék kitalálták, hogy kivágatnak fákat, tavaly a sövényt.


a szomszédok néha lesik, mit csinálok, kérdezősködnek stb.


1-2 éven belül megpróbálok egy nagyobb városba költözni, és szigorúan lakásba.

2022. febr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Osztom az előttem szólók véleményét!

Csak lakás!

Minden közelbe van, nem kell 6 kocsit fenttartani hogy eljuss a spárba.

2023. nov. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!