Lakás vs. Kertes ház? Melyik miért jó és miért rossz?
Én is a kertes ház mellett teszem le a voksom.
Jó állapotú házat kell venni, az időt nem kell sajnálni a nézelődésre, és ha nem vagy profi, akkor szakember segítségét is igénybe kell venni a választáshoz, felméréshez. Nehogy az legyen, hogy a kósernek mondott tető például felújításra szoruljon vásárlás után...
Hátrányok: hóesésben seperned kell, a kertet ápolni kell, a hibákat (csőtörés, dugulás, stb.) neked kell megoldani. Esetleg nem a városközpontban vagy, mert ott drága a telek és nem bírod megfizetni. Ha a szomszéd nagyon csóró, néha olyan dolgokat is betesz a vegyestüzelésű kazánjába, amit nem kéne, és dögbüdös, olyankor nem tudsz szellőztetni, ha éppen arról fúj a szél.
De egy házat ugyanúgy fel kell újítani néha, mint egy lakást, itt nincs különbség.
Pozitívumok: ha kilépsz a bejárati ajtódon, még mindig a saját területeden vagy, és nem a lépcsőházban. Ha valaki zajol, az nem a plafonodon történik, hanem jóval messzebb. A kert alkalmas az aktív kikapcsolódásra, egy csokor petrezselyem miatt nem kell a piacra menni.
Én gyerekként megyeszékhelyen egy lakószövetkezetből alakult 4 emeletes társasházi lakásban nőttem fel. Jó környék volt, szerettem ott lakni. Aztán a feleségemmel kiköltöztünk az agglomerációba, kertes házba. A városi telekárakat nem tudtam volna megfizetni. Mit mondjak, sokkal jobb a kertes ház. Ha jól osztod be az idődet, szép zöldséges és gyümölcsös kerted is lesz gyönyörű virágokkal. A napon száradó ruha illatáról már ne is beszéljünk.
Tavaly szigeteltettem le a házat, és nagyon féltem, hogy a 4 éves gyerek a kupit hogy éli majd meg. Alaptalannak bizonyult a félelmem. Kiválóan eljátszott a hungarocell maradékokkal, a lesodort faágacskákból sorompó lett.
A társaságul hívott többi gyerek is hétvégente nagyokat játszott a szabadban.
Egy kertes házban nem tud keresztbe tenni a többi lakó, ha hőszigetelést, vagy korszerűsítést tervezel.
Olyan szép környezetben lakunk, hogy öröm hazamenni - mintha nyaralni érkeztem volna. A város beteonrengetege után megérkezem a zöldbe...
A lakás kényelmesebb bizonyos szempontokból, egy házban viszont minőségibb életet lehet élni(bár ez ízlés kérdése). Gyerekek szempontjából szerintem mindenképpen jó, hogy van egy kert/udvar ahol akár egész nap rohangászhatnak.
Azzal meg nem értek egyet, hogy egy háznak jelentősen magasabbak a fenntartási költségei. Egy sima 50-60 m2-es panellakásnak is van 10-15 ezer forintos közös költsége, amiben jó eséllyel semmilyen fejlesztési pénz nincs. Ha ezt az évi 120-180 ezer forintot ráköltöd a házra állagmegóvásra, akkor jó eséllyel hosszú ideig nem lesz különösebb problémád.
inkább a lakás, bár hozzáteszem, sosem akartam gyereket, így más a helyzetem.
fősuli után visszajöttem a szüleimhez kertesházba, pár ezres kisvárosba.
Bp után jó, oda sose mennék vissza, de felnőttkorban nekem már szörnyű egy kertes házban kisvárosban.
állandóan van vmi munka a kertben: füvet én nyírok, metszeni kell, most éppen anyámék kitalálták, hogy kivágatnak fákat, tavaly a sövényt.
a szomszédok néha lesik, mit csinálok, kérdezősködnek stb.
1-2 éven belül megpróbálok egy nagyobb városba költözni, és szigorúan lakásba.
Osztom az előttem szólók véleményét!
Csak lakás!
Minden közelbe van, nem kell 6 kocsit fenttartani hogy eljuss a spárba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!