Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás vs. Kertes ház? Melyik...

Lakás vs. Kertes ház? Melyik miért jó és miért rossz?

Figyelt kérdés
Lakás vagy kertes ház vásárlásban vagyunk.Melyik miért jó és miért rossz? 3 gyereket szeretnénk,ebből egy már megvan :-) tehát nagy család,vagy legalább két gyerek szempontját is nézve teszem fel a kérdést!

2014. aug. 31. 10:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Csak kertes ez nem is kérdés, lehetőleg olyan helyen ahol szomszéd sincs.
2014. aug. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

Lakás: olcsó megvenni és fenntartani, nincs vele gond, a belső téren kívül mindent intéz valaki más. Háznál minden neked kell intézni és csinálni és persze a fenntartás is sokkal többen van.

Lakásos részen sűrűbb a népesség, a gyerekeknek így feltehetőleg közelebb vannak a haverok. Gyerektől függ, hogy ez inkább jó vagy inkább rossz.

Jobb az infrastruktúra, közelebb vannak a boltok, intézési helyek, jobb a közlekedés, stb.

Lakásból nem mozdul ki az ember, csak ha megy valahová, kertes házban a gyerek kimegy sportolni, biciklit szerelni, vagy csak olvasni. Netán kertészkedni.

Ami persze a szülőknek sem hátrány, ha elég nagy a kert, nagyon sok dolgot meg lehet termelni, és nem utolsó szempont, hogy a kertben sokkal kevesebb vegyszerrel tudsz termelni, mint a nagybani termelők.

Persze, havat is kell lapátolni, de ezt is lehet szórakozásnak, téli sportnak felfogni.

Lakásban általában egymás hegyén-hátán vannak az emberek, háznál ki lehet menni a kertbe.

Kertes háznál általában van garázs, meg valami sufni, ahol lehet tárolni meg szerelgetni.


Így kapásból.

2014. aug. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincs többe egy kertes ház mint egy lakás akár hányan állítják ezt. Ha van egy jó állapotú kertes házad ahhoz 50 évig nem kell nyúlni számold ki mennyi közös költséget fizetsz ki ennyi idő alatt . 5000 forint per hó 50 év alatt 3 milla , hol költ el az ember ennyit a kertesre sehol.
2014. aug. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Te mióta élsz családi házban, hogy ilyeneket írsz?

Egy új építésű ház sem bírja hozzányúlás nélkül 50 évig. 30-ig, esetleg nagy ritkán 40-ig elvan nagyobb költségek nélkül, de akkor aztán minden egyszerre szakad az ember nyakába. Tető, külső homlokzat, nyílászárók, kerítés, járda, melléképületek, stb. 50 évre nyugodtan számolj 10 M-t. Ha nem új házat vesz, hanem 30 éveset, akkor már itt van minden a nyakán.


Mivel a családi ház általában nagyobb területű, így a belső felújítások is milliós nagyságrendbe kerülnek ennyi idő alatt.

2014. aug. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyjàból ezkre gondoltam én is.az álmunk egy kis takaros kertes ház.erre felénl egy jobb,nagyobb és jobb helyen lévő lakás is ani mint egy jobb kertes ház.viszont nem lennne annyi meló vele.fűnyírás ,stb. Nehéz donteni
2014. aug. 31. 21:57
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

11 év után teljes tetőt cserélünk, mert fäszkäläp vállalkozó építette a házat. És ez csak a tető.


Egy lakásnál ilyen sosem lesz.


De ezzel együtt HÁZ. Nem laknék lakásban. Szerintem szar. Laktam itt is ott is. Drágább a ház, de ér is annyit, sőt még többet is, ami pluszt nyújt.

2014. aug. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
25%
Hogy válaszoljak 35 éve élek falun . Szüleim a nagyapám álltal épített kocka házban laknak ami vagy 50-60 éve éPült. A tető akkor használt faanyagból és használt cserépPel készült . Azóta is bírja max egyszer majd újra kell lécezni ami kijön pár százból. Az évtizedek alatt csak ablak csere volt úgy 250 ezerből ki jött. Mert a régi fa ablakok szét száradtak. Akkor arról ne is szóljunk ha egy mostani technikával és anyagokkal élt ház meddig bírná ugyan így. Ma már olyan vízvezetékek vannak hogy bírják az örökkévalóságig például.
2014. szept. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
7-es ez egyszerűen az igények különbözősége. Nem mindenkinek felel meg egy 50-60 éves ház, 50-60 éves tetővel, szigeteléssel, homokkal a padlóburkolatok alatt, strukatúros mennyezettel, konvektorral, 50-60 éves szaniterekkel stb. stb. Lehet, hogy neked megfelel, hogy újralécezed "párszázér'", de nekem pl. nem felelne meg, ha az enyém lenne, így látatlanban megmondom, hogy milliókat kéne ráköltenem, ha meg venni készülnék, akkor szóba se jöhetne.
2014. szept. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van de nem felújításról volt szó ha nem úgy álltalában állagát nézve drága vagy nem fenn tartani. Egy panelt ugyan így szigetelni kell és az is sokba van. De hogy jobban értsétek én építettem öt éve házat minden új. Hát én erre ötven évig ha el is élek nem akarok költeni. Már mint nagy munkákra gondolok. Tető ilyesmi . Az öt rétegű vízvezeték meg nem rohad el. Míg panelban fizeted évtizedekig a közös költséget.
2014. szept. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A felújítás a fenntartás része. Ha valami elromlik, vagy már nem felel meg az újabb igényeknek, akkor elő a pénztárcával.

Régebben is úgy építették, hogy ez már sokkal tartósabb lesz, mint a régiek, aztán mégsem. Változnak az igények. Ahogy a hőszigetelés iránti igény is megnőtt (pedig soha az életben nem hozza be az árát), úgy néhány évtized után neked is lehetnek új igényeid.

Meg előjöhetnek nem várt problémák, ahogy a kolléga is írta.

Nálunk pl. 30 év után megsüllyedt két szobában az aljzatbeton, fel kellett verni és újra megcsinálni. Ezt soha nem tudhatod.

2014. szept. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!