Lakás vs. Kertes ház? Melyik miért jó és miért rossz?
Lakás: olcsó megvenni és fenntartani, nincs vele gond, a belső téren kívül mindent intéz valaki más. Háznál minden neked kell intézni és csinálni és persze a fenntartás is sokkal többen van.
Lakásos részen sűrűbb a népesség, a gyerekeknek így feltehetőleg közelebb vannak a haverok. Gyerektől függ, hogy ez inkább jó vagy inkább rossz.
Jobb az infrastruktúra, közelebb vannak a boltok, intézési helyek, jobb a közlekedés, stb.
Lakásból nem mozdul ki az ember, csak ha megy valahová, kertes házban a gyerek kimegy sportolni, biciklit szerelni, vagy csak olvasni. Netán kertészkedni.
Ami persze a szülőknek sem hátrány, ha elég nagy a kert, nagyon sok dolgot meg lehet termelni, és nem utolsó szempont, hogy a kertben sokkal kevesebb vegyszerrel tudsz termelni, mint a nagybani termelők.
Persze, havat is kell lapátolni, de ezt is lehet szórakozásnak, téli sportnak felfogni.
Lakásban általában egymás hegyén-hátán vannak az emberek, háznál ki lehet menni a kertbe.
Kertes háznál általában van garázs, meg valami sufni, ahol lehet tárolni meg szerelgetni.
Így kapásból.
Te mióta élsz családi házban, hogy ilyeneket írsz?
Egy új építésű ház sem bírja hozzányúlás nélkül 50 évig. 30-ig, esetleg nagy ritkán 40-ig elvan nagyobb költségek nélkül, de akkor aztán minden egyszerre szakad az ember nyakába. Tető, külső homlokzat, nyílászárók, kerítés, járda, melléképületek, stb. 50 évre nyugodtan számolj 10 M-t. Ha nem új házat vesz, hanem 30 éveset, akkor már itt van minden a nyakán.
Mivel a családi ház általában nagyobb területű, így a belső felújítások is milliós nagyságrendbe kerülnek ennyi idő alatt.
11 év után teljes tetőt cserélünk, mert fäszkäläp vállalkozó építette a házat. És ez csak a tető.
Egy lakásnál ilyen sosem lesz.
De ezzel együtt HÁZ. Nem laknék lakásban. Szerintem szar. Laktam itt is ott is. Drágább a ház, de ér is annyit, sőt még többet is, ami pluszt nyújt.
A felújítás a fenntartás része. Ha valami elromlik, vagy már nem felel meg az újabb igényeknek, akkor elő a pénztárcával.
Régebben is úgy építették, hogy ez már sokkal tartósabb lesz, mint a régiek, aztán mégsem. Változnak az igények. Ahogy a hőszigetelés iránti igény is megnőtt (pedig soha az életben nem hozza be az árát), úgy néhány évtized után neked is lehetnek új igényeid.
Meg előjöhetnek nem várt problémák, ahogy a kolléga is írta.
Nálunk pl. 30 év után megsüllyedt két szobában az aljzatbeton, fel kellett verni és újra megcsinálni. Ezt soha nem tudhatod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!