Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a véleményetek a panelházak...

Mi a véleményetek a panelházakról? Milyen az élet egy panel lakótelepen?

Figyelt kérdés
Pozitívumok? Negatívumok?

2013. júl. 17. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az igenyeidtol fugg jol fogod-e magad erezni.

pozitiv: -alacsony ingatlan arak; keves hazimunka; pontosan elore kalkulalhato rezsi; nagy esellyel minden van a kozelben amire szukseged lehet

negativ: -telen is nyaron is tul meleg; viszonylag magas aron erheto el a tavho, es szamolatlanul toljak a futest, en telen is rendszeresen nyitom az ablakokat mert meg lehet foni, hiaba telefonaltunk mar nem egyszer nem valtoztatjak meg a futesi rendet - viszont legalabb pontosan tudom mindig mennyit fogok fizetni; a szomszedokkal sajnos nem tudsz mit kezdeni, ha szerencsed van eszre se veszed oket, de minden lepcsohazra szokott jutni egy hulye, aki ejjel vinnyog, fur, farag. A regi szomszedom verte a csaladjat az rendesen megviselt engem is, nem egyszer En mentem at hogy mostmar alljon le, a rendorseg semmit se tett. Egyebkent osszessegebe nem veszem, engem a hatranyok mellett karpotolni tud, hogy alacsony az ara, es meg tudtam venni hitel nelkul, ami igen nagy elony. Ha felsz tole probald ki eloszor alberletbe 1-2 honapig majd meglatod. :) Javaslom a 4 emeletes panelokat, azokban azert sokkal konnyebb az elet, kevesebb a lako kevesebb a kozmu kevesebb a gond :)

2013. júl. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor az elsőt cáfolnám pár dologban:)


A pozitívokkal mind egyetértek.


"negativ: -telen is nyaron is tul meleg; viszonylag magas aron erheto el a tavho, es szamolatlanul toljak a futest, en telen is rendszeresen nyitom az ablakokat mert meg lehet foni, hiaba telefonaltunk mar nem egyszer nem valtoztatjak meg a futesi rendet - viszont legalabb pontosan tudom mindig mennyit fogok fizetni;"


Ez egy elég speciális helyzet lehet, mert ilyenről még nem hallottam. Panelban nőttem fel, a nagynéném is, elvált édesapám, nagymamám is abban élt, meg én is mikor albérletbe költöztem. Egyik lakásban sem volt ilyen jellegű probléma. Nyáron pont olyan meleg volt, mint máshol (kivéve talán másik nagyapám vályogházát az elég hűvös volt:), de ventillátorral nem volt gond. Télen viszont mind a 4 lakásban jól szabályozható volt a fűtés, 18 év alatt nekem sosem volt túl melegem (ha fáztam, akkor meg feltekertem).

Biztos ki lehet fogni olyan sz*r tömböt is, mint a tiétek, de ez azért korántsem általános!

Pénzügyileg meg nem több, mint a fa vagy más fűtés...


A szomszédok: ez is tömbfüggő. Nekem egyik lakásomban (ahol felnőttem és ahova később költöztem) sem volt gond a szomszédokkal, csendes, nyugis családok voltak. Viszont pl. az unokanővéremék alatt folyamatosan bulizó fiatalok laknak, hetente kell rájuk rendőröket hívni, mert éjfélkor is üvölt a zene. A szigetelés is eltérő házanként, van ahol a szomszéd szobát is nagyon hallod, van ahol pedig egyáltalán nem. Szerencsére én az utóbbi verzióban éltem, az előbbit meg csak látogatásból ismerem.


Én a 4 emeleteseket azért nem javaslom, mert általában nincs lift, és ha telerakom a kocsi csomagtartóját cuccal a bevásárlásnál, elég irritáló 4x fordulni, mire mindent fel tud az ember cipelni.


Az én javaslatom: ne lakj se túl alacsonyan, se túl magasan. Laktam a 3.-on, 5.-en, 6.-on és a 8.-on is. Ebből a 3. kivételével mind jó volt. Ott mindegy mikor nyitottad ki az ablakod, állandóan beszélgettek, üvöltöttek alatta, és nagyon zavaró tudott lenni este 7-kor, hogy tanulás mellett a Mariska néni és a Józsi bá beszélgetését és pletykáit kell hallgatnod. Feljebb ezek már csak zörejek, nem olyan zavaróak (persze ott is zajos, de nem annyira). A 9.-10. a hőmérséklet miatt nem nyerő nyáron-télen (fentről megy le a fűtés, tehát télen is itt a legmelegebb, lehet olyan kontrollálhatatlan is mint az előzőnél).


Más: igyekezz olyan lakást keresni, aminek a háló/nagyszoba ablaka, erkélye nem forgalmas útra, hanem esetleg belső udvarra, maximum parkolóra néz - mérföldekkel csendesebb!

2013. júl. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%

Van egy pesti 5. kerületi 80 cm falvastagságú tégla lakásom és egy panellakásom is.


Panellakás esetén több fajtáról beszélhetünk.


Vannak az 1950-es évek végén 1960-as évek elején közepén épült 4 emeletes ( ún. csúsztatottzsalus épületek) ilyen pl a Kacsóh Pongrác úti 4 emeletesek vagy a József Attila lakótelep 4 emeletesei, emeletenként 4 lakás.



Ezek 38 cm öntöttbeton falvastagsággal rendelkeznek a belső falak beton és tégla keveréke. Vagyis nálunk pl a fürdőszoba teljesen téglafal és a vékony válaszfalak az szobák között. A mi 4 emeletesünk le van hőszigetelve, meg van csinálva a tető. A nappalink közös válaszfallal rendelkezik a szomszéddal, de 3cm vastagságban csináltattam hangszigetelést ( léghanggátlás 36 dbA Csendlap), bár sosem hallottam őket de legalább ők sem fognak engem, így ahogy a kivitelező számította a fal kb.


A nagymamámé volt a lakás és régebben 10-15 évvel ezelőtt nem volt még hőszigetelve ,de ugyan olyan meleg volt benne mint a belvárosi lakásban.


Nekem a belvárosi társasházban sokkal több gondom van a lakókkal mint ebben a panelben.


Egyik barátom 10 emeletes panelban töltötte pesti számüzetésének többségét mint albérlő. Majd vett Békáson egy panelt 10 emeletesben, mivel mondta, hogy neki tökre megfelel a panel. Hozzá teszem, hogy a felette lévő szomszéd gyereke este trappol és le lehet hallani, de nálunk a belvárosi lakásban is ugyen ez van.

Ha valaki a vezetékcsövekkel babrál azt lehet itt is hallani nálunk , mivel a csövek átadják a hangot a falaknak azok meg továbbítják. Ez hangszigetelés hiányában a panel és a tégla lakásoknál is így van. Amit pozitívumként tudok említeni a hőszigetelés ,amikor most pár hete 37 fok volt ,beléptem a panelházba tisztán érezni lehetett, mintha menne a légkondi pedig nincs a házban . Vittem egy hőmérőt és ugyan annyi fok volt a panelban a 4 emeleten, de mégis kellemesebb hőérzet volt a szobákban mint itt a 5. kerületi társasház 3. emeletén (ugyan az a tájolásuak az ablakok). Az 1900-as években épült régi társasházak nagyon hűvösek mivel 80-100 cm falvastagsággal rendelkeznek.


Egy másik barátom akinek az édesapja építkezési vállalkozó és életének zömét családi házban élte le azt mondta, hogy csak tégla vagy csúsztatott zsalus házak jönnek szóba számára. A 10 emeletes panelekről nem tudok nyilatkozni ,mert olyanban csak látogatóban voltam .


Ami a panel lakótelepeket érinti ,hogy egy kaptafára néznek ki, bár most hogy hőszigetelik őket így meg lehet már különböztetni őket. Csepelen eltévedtem amikor vendégségbe mentem ,mert minden ház ugyan úgy nézett ki. Ahol voltam azok 4 emeletes panelek voltak, nem csúsztatott zsalus hanem olyan szokásos kocka elemekből épített.


Ja a 14. kerület Kacsóh Pongrác útnál van a lakásom és a kilátás a hegyekre csodaszép a házok között meg sok zöld terület ja és 200 m-re már a családi házas környezet van.


Nagyon nehéz válaszólni a kérdésedre mert általánosságban nem lehet írni, hogy jó vagy nem jó.


Ha mondjuk lenne 80 nm-es lakás egy csúsztatottzsalus házban , le lenne szigetelve akkor megvenném simán.


Sokat voltam a József Attila lakótelepen és az is két részből áll.


Az 1979-81-as években épült 10 emeletes házak és a 4 emeletes 1957-1965 között. Itt egy link ahol megnézheted milyen építésű házak vannak a lakótelepen.


Google keresés alapján: Budapest lakótelepeinek listája


[link]

2013. júl. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja és még valami:


Én vagyok ez előző hosszászóló aki egy 5. kerületi lakással is rendelkezik.


4 emeletes panellakás :

55 nm rezsije 9500 ft

Víz: amennyit használunk, mert egyedi vízmérők vannak.


A ház külsőleg szigetelt 10 cm-es EPS-80 polisztirol.


Nyáron mint mondtam egyáltalán nincs hőség, télen kellemes meleg.


Fűtés: Távhő egyedi mérő még nincs.

Fűtés költsége: évi 120 ezer ft ( tartalmazza a fűtést és az alapdíjat is).


A leg hidegebb hapokban sem volt 18 ezer ft felett egy hónapban a fűtés a leghidegebb hónapban és a lakásban mivel 4. emeleten lakom 24-25 fok van.


Ha lennének egyedi fűtésmérők akkor a energetikus szakemberek szerint 1 fok csökkentés esetén 6% spórólást eredményezne. Vagyis ha csökkented a hőmérségletet 23 fokra 25-ről akkor kb 12%-ot spórolsz.


Szóval amiket olvastam az előző hozzászólásokban, hogy meleg ,hideg stb. ez is a háztól függ.


De egy 4 emeletes csúsztatottzsalus házban nem húz a hideg délen és nem szökik a meleg még ha nincs is leszigetelve mivel nem darabokból áll össze, így nem tud a kis hézagokon kimenni a meleg, hanem mint a felhőkarcolókat emeletenként öntik ki ( van vasbeton, gázbeton stb.. ).


Javaslom ahova szeretnél menni nézzél utánna, keressed meg a közös képvisleőt , vagy kérjed ki az önkormányzaton a dokumentumokat, ha teheted és vásárlás előtt állsz és akitől megvennéd nem sumákolkérd, hogy mutassa meg a közgyűlések határozatatit.


Miért is ?


Nálunk 2008-2013 között ezek a felújítások történtek.


-hőszigetelés,erkélyek cseréje


-Távhő a legmodenrebb Hőközpont rendelkezik (hőközpontra vonatkozó adatok is fel vannak tüntetve a távhő számlán) Egy új távhős központi egységgel is sokat lehet nyerni, minnél modernebb annál energiatakarékosabb is stb.. Ezt onnan tudom ,hogy nálunk ezt is modernizálták.


-tető felújítása

-EU szabványos gázvezeték

-EU szabványos központi villanyvezeték

-lépcsőházak felújítása

-kaputelefonok cseréje modern (toke-el is működőre)



Szagok ?


Kis koromban és azóta sem voltak kellemetlen szagok a lakásba.

Viszont egy hete tisztították ki a szellőzőket és légvezetési csöveket ,melyről DVD-n felvételt is kaptunk.


Egy forgó kefe + iparí porszívás + vegyszeres tisztítás.


Ez azért kell, hogy a szagok ne rekednejek meg,ne legyenek zsírosak a szellőzők (tűz terjedés csökkentése)

Keressél utánna a neten enne a témának, 5-10 évenként meg kell ejteni a lakásokba nem megy be semmi szennyeződés a tisztítás alatt. És a szagok sem fognak visszafele áramlani, vagyis jó lessz a szellőzés.


Egy teljes komplett minőségi tisztítás nálunk lakásonként 15ezer volt amit a ház felújítási tartalékából fizettek így nekünk nem került semmibe ,de láttam már lakásonként 5 ezerért is.


Ha még valamit kihagytam akkor majd írok még :)

2013. júl. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megint itt vagyok, kicsit szétesve :)


Amit kifelejtettem, hogy hőszigetelt ablakokat is kaptunk 2008-ban.


Azért tudom így a dolgokat, mert fél évet gondolkoztam ,hogy eladjam a lakást vagy kiadjam és azért döntöttem a lakás kiadása mellett mert hosszú távra megéri, mivel modernizálnak mindent a házban.


Amúgy a közös képviselő olyan jó fej volt ,hogy felvitt a tetőre is és eltöltöttünk ott jó 20 percet.


Ami a téli fűtésről még kimaradt.

Ezek a lakások,mármint a 4 emeletesek többnyire egycsöves felülosztós fűtési rendszerrel rendelkeznek. Ennek az a lényege ,hogy a fűtővíz a 4. emeletre megy fel először és onnan megy bele az én radiátoromba, majd onnan kijőve ( picit hidegebben) megkapja az alattam lévő lakás és az övét meg az alatta lévő.

Mint írtam 25 fok van nálam télen, de hozzá teszem , mivel nem lakom most ott így nem is szellőztettem.

De egyedileg le tudnám cserélni a radiátorokat (ha szükséges) és be lehetne rakatni egy átfolyót aminek a lényege, hogy ha elzárod a radiátorod szelepét akkor is megkapja az alattad lévő lakás a fűtővizet.


Persze ettől nem lesz olcsóbb a fűtés csak nem kell 25 fokban szenvedned ha mondjuk a 4. emeleten laksz vagy a legfelsőn, mivel mint írtam oda még forrón érkezik meg a víz.


Ezeket a átfolyó szelepeket ( nevezzük így) általában a fűtési rendszer korszerűsítésénél szokták elvégezni mivel van állami támogatás és utána annyit fizetsz amennyit fűtesz, vagyis majdnem annyit.


Mivel ha nálunk lenne ilyen költségmegosztó a radiátorokon akkor ha én elzárnám a radiátorokat már maga a fűtési csöveim is fűtenék a lakást így ilyen költségmegosztó rendszerekkel 100%-an a legfelső lakók járnak jól aztán egyre lejjebb vagy igen vagy nem.

Ez egy bonyorúlt téma, kérdezzél olyannál rá akinél már van ilyen.

Ha netalán ilyen lakást vennél akkor a szomszédodnál, aki egy emeleten van veled.


Az alsóbb lakások nagyon meg szívják a fűtéskorszerűsítést, mivel ha a szomszéd nem fűt akkor neked többet kell és minél lejjebb laksz annál nagyobbra kell venned a fűtőtesten a fokozatot. Ez a fűtéskorszerűsítéses egyedi költségmérős elosztó a leg bonyorúltabb témakör és csak akkor tudod meg pontosan mire számíthatsz ha abban a házban megkérdezed a szomszédot.


A költségmegosztóknak is van több fajtája, van ami párolgatással működik első generáció ,ezt úgy lehet becsapni ,hogy hideg lepedőbe, vagy vizes törülközőbe bebugyolálod és akkor kevesebbet fog neked mérni, aztán van a digitális amikor ez már nem nagyon megy és minden hónapba be kell menni a leolvasnak a lakásba ,aztán van az olyan digitális amit már az utcáról rádiófrekvenciával tudnak leolvasni.


És tegnap olvastam ,hogy vannak már olyanok amiket online vagyis a neten meg tudod nézni ,hogy 1 másodperce mennyi volt a fogyasztásod :)


Egyenlőre ennyi, ha valami nem jut még eszembe.

2013. júl. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt azt hinnéd, hogy fenékig tejföl, hadd mondjam el, hogy nekem a vételáron kívül csupa negatív tapasztalatom volt a panellal. Az első panelom egy új építésű ház volt, '85-ben. Mivel legefelső szint volt, menekültünk, ahogy tudtunk, mert nem lehetett a hőségtől megmaradni. A második régebbi építésű, csak a szobák számát tekintve volt jó választás. Igaz, télen nem volt gondom vele, fizettünk, amennyit fizettünk, de mindig jó meleg volt. Meg nyáron is! Miután az erkély egy darabba volt a lakás padozatával, hőhídként funkcionált. Lévén déli fekvésű, reggel héttől késő délutánig sütötte a nap, és fosta befelé a meleget. Volt, hogy éjjel kettőkor is 36 fok volt a lakásban. Mivel minden ablak egyirányba nyílik, még kereszthuzatot sem tudsz csinálni.

Más. Akkoriban sokat éjszakáztam, és nappal qrvára nehezen lehet úgy aludni, hogy az egyik lakásban gyerek sivalkodik, a másikban mulatós zene szó, a harmadikban dugnak, a negyedikkben húst klopfolnak...

Jelenleg kertes házban élek, nyáron kellemesen hűvös, a telet pedig 70 ezerből kifűtöm úgy, hogy néha még az egyébként fagyos párom is sokallja a meleget. És ha szellentek, azt se hallja a szomszéd.

2013. júl. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!