Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hány évesen lett először...

Hány évesen lett először saját lakásod?

Figyelt kérdés
Tehát nem egy kollégiumi szoba, nem albérlet, nem egy külön szoba a szüleidnél, hanem saját tulajdonú vagy banki kölcsönnel vásárolt ingatlan.
2013. máj. 20. 23:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
34.Ehhez is külföldre kellett jönnöm.
2013. máj. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen, de ehhez kellett egy nagy adag szerencse.. amúgy önkormányzati picike lakás volt, amit 22 évesen meg tudtam venni havi részletre az önkormányzattól. De ez már 20 éve volt...
2013. máj. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
29 (hitelmentesen)
2013. máj. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
27
2013. máj. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

25. Le kellett bontani az egészet, és szinte a saját két kezemmel építettem az újat. 5 éven keresztül kevés buli, semmi nyaralás, csak lapátoltam a sódert.

Azóta sincs teljesen kész, de már leszarom. Milliókat spóroltam, viszont lemaradtam egy csomó mindenről. Most 30 évesen van egy kb. 20 milliót érő kertes házam, de nem isételném meg.

2013. máj. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

23.

Persze még 18 éves voltam, eredetileg apám örökölte de lemondott róla a javamra. A húgommal örököltük volna közösen, de mivel az anyukám is örökölt egy házat nagyjából akkorát mint amit apám így abban maradtunk hogy én teljes egészében megkapom azt a házat amit a nagyapám hagyott apámra, a húgom meg az anyám házát amit a nővérétől örökölt.

Persze a nagy családi ház ami a szüleinké az így is közös lesz de az lényegtelen.

23 évesen a barátnőmmel már együtt éltünk akkor az ő szüleinél laktunk egy külön lakrészen, de nem volt az igazi így a faluba ahol a nagyapám lakott, megkaptuk azt a házat, és elkezdtük rendberakni.

Persze volt vele meló bőven a ház már egy ideje elhagyatott volt, csak a szomszéd járt át időnként megnézni hogy minden renden van-e, de azon kívül szinte az egészet szét kellett verni. Az igaz hogy a falak megmaradtak, de először a tetőt kellett rendbe tenni, aztán jöttek a szobák. Még akkor is elment rá jó sok pénzünk meg energiánk, de apám sokat segített, embert szerzett hozzá, segített anyagot szerezni. Az apósoméknak is sokat köszönhettem mert ők a bútorozásba segítettek. A villanyszerelést magam oldottam meg, mert első szakmám az, és sokkal olcsóbban kijöttem belőle, mert csak az anyagot kellett megfizetni. A vízvezeték szerelés volt a leghúzósabb, de szerencsére baráti áron megtudtuk oldani. Már 6 éve élünk ebbe a házba, szeretjük mert jó környék, közel a munkahely,. nagy kert, ami csak gazos füves hely még. De a házunk szépen alakulgat, a külső szigetelés és a kinézete teljesen rendben van. Már mindenhol új ajtó, ablak van. Persze van még pár szoba amik félkész állapotban vannak, ugye még festeni kell meg parkettázni, de mivel megszületett a kislányunk, így ő volt az első meg a szobája plusz a miénk és a fűtés rendberakása.

Idén nyáron tervezem befejezni a maradék munkát, aztán ha ez megvan akkor jön az udvar meg a kert, és végre megint nevelhetek tyúkokat, mert gyerekkoromba is azt csináltam a szüleimnél egészen 20 éves koromig, és a házi tojás, meg a házityúk leves mindig jobb mint a bolti.

2013. máj. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

24., kis panellakás


A szüleimnek volt egy hatalmas belvárosi "tanácsi" lakása, amit a rendszerváltáskor potom pénzért meg lehetett venni az önkormányzattól. Aztán a nagymama meghalt, tesóm elköltözött, nagy volt az nekünk és éltem is volna az életemet. Sikerült eladni, abból rendezve lett mindenkinek a lakás.

2013. máj. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

43 évesen.


29/F

2013. máj. 21. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
43 évesen (tényleg), örököltem.
2013. máj. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

28 évesen.

Örökség volt az, apám halála után, családi ház, de elég régi már. Ketten örököltük a tesómmal, de mivel ő mindenképp el akarta adni, de sajnos ott nem nagyon lehetett annyiért amennyi az értéke volt, így a felét kifizettem és így teljesen az enyém lett. A pénzt ketten a párommal kapartuk össze rá nagy nehezen, annyi szerencsénk volt hogy anyámnak volt egy kis megtakarított pénze így azt kölcsön adta, amit folyamatosan fizetek neki vissza mert még is kölcsönről volt szó, és én becsületes vagyok, ez azért jobb mint a banki.

Viszont a felújítására felkellett vennünk hitelt, de csak annyit vettünk fel amiből a legfontosabbakat megtudjuk csinálni hogy használható ,legyen, a többi munkát apránként csináljuk.

35 éves vagyok már, van egy 6 éves kisfiúnk és mivel én egy jó álláshoz jutottam meg a párom is nem rég lett előrébb léptetve így már tudjuk folytatni a felújítást, most jön a szigetelés aztán a többi szépen lassan.

2013. máj. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!