Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kiknek éri meg zavaros jogi...

Kiknek éri meg zavaros jogi helyzetű, árveréses ingatlanokat megvásárolni?

Figyelt kérdés

Ilyen 18/48 tulajdoni hányaddal panellakás meg hasonlókra gondolok.


Persze most rávághatná valaki, hogy akinek elég pénze van és árnövekedésre spekulál, de ezzel meg az a gond, hogy akkor vesz egy normális ingatlant vagy csóróbbként garázst már meglévő bérlővel, nem valami olyan haszonélvezővel, akinek nem kevés szerepe volt benne, hogy elárverezésre került az ingatlan.


A statisztikák pedig sajnos azt mutatják, ahogy a népi megfigyelés is, hogy a tróger alkesz semmirekellők extrém sokáig élnek és extrém sokáig mentik meg a lefikázott állami egészségügyben is az életüket, míg pl. a Karsai Dánielek meg Csollány Szilveszterek viszonylag korán halnak. Szóval erre se lehet alapozni, ettől még a szerencsejáték vagy a tippmix is nagyobb nyerési esélyt ad.


Persze lehet "segíteni" ezeknek az embereknek, de az egyrészt gyilkosság, ami még ha erkölcsileg nem is érdekli a vásárló üzletembert, gyaníthatólag ilyen esetekben, ha máshol nem is, komolyabban vizsgálódnak.


De visszakanyarodva az eredeti kérdésre, kinek éri meg ennyi zűrös kínlódás, csupa olyan ember és intézmény által megakasztva az ingatlan tényleges hasznosítását (legyen az beköltözés vagy kiadás vagy simán csak pl. felújítás, hogy néha odavigye a sugar babyt, tökmindegy, céljának megfelelő használat), akikre nem nagyon lehet befolyás és ráhatás, csak a várakozás...



nov. 5. 21:31
 1/5 Telelő Teve ***** válasza:
86%
Semmi spekuláció nincs benne, ez egyfajta lakásmaffia. Ha 18/48-ad tulajdonrészt szerzett akkor a többi tulajdonosnak 18/48-ad arányban használatot kell bizotsítania (ha csak nincs valaki másnak kizárólagos haszonélvezeti joga az ingatlanra). Beköltöztet mondjuk egy cigány családot a kis szobába akik kitúrják a bent lévőket és visszautasíthatatlan vételi ajánlatot ad a többi lakónak a tulajdonrészükre amíg hozzá nem kerül a 100%.
nov. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt így szokták, hogy utána valamilyen úton-módon (akár jogilag tök tisztán, perrel) utána nyomást gyakorolnak a többiekre és vagy megszűnik a közös tulajdonjog, vagy inkább eladják neki apránként szintén nyomott áron. Azért ez annak éri meg, akinek van hozzá gyomra, ideje meg pénze, mert ezek nagyon elhúzódó ügyek.
nov. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Cigányok
nov. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Látom, kicsit félrement az értelmezés. Az erkölcsi részével pontosan tisztában vagyok, itt az üzleti, anyagi, megtérülési oldalra gondolok.


Árverésen (tehát hivatalos, hivatkozható módon) megvesz igazolható jövedelmű, vagyonú (tehát nem szintén végrehajtásokkal meg letiltásokkal terhelt etnikai kisebbség hasitasiból két tanus szerződéssel egy masszív alkesztől) valaki egy ingatlan tulajdonRÉSZT.


Ha nem érkezik rá más licit is a minimum kikiáltási áron felszorozva a tulajdoni hányadokat BŐVEN piaci ár fölött, tehát ennél még a jófogáson vagy az ingatlan.com-on is találna kedvezőbbeket.


Az egyetlen logikus indok az lehet, hogy éppen ennyi pénze van, de akkor meg pl. SOS akarja megoldani a lakhatását. Nem spekulál. De az ingatlan nem beköltözhető, mert jelenleg is lakják és az árverezés pont azt szolgálja, hogy egy kő lekerüljön a vállról és még továbbra is lakják, csak immáron teljes tulajdonosként, de mivel haszonélvezeti jog is van, ezért lehet a lakó akár 10%-os tulajdonos is, hiába van 90%-os tulajdonos, az a haszonélvező beleegyezése, aláírása, akármi nélkül nem tehet semmit.


Illetve pl. nincs haszonélvezet, de 1/3-ad eladó. Mit kezd vele? Ha tegyük fel tényleg annyira kedvező módon kap tulajdonjogot és van meg eddig is volt hol laknia, hogy tud várni, akkor ez még akár meg is érheti akkor is, ha a másik tulajdonos 5 év múlva, a következő meg 10 év múlva adja el a saját tulajdonjogát, de mivel az alatt a 60, illetve 120 hónap alatt kizárólag az ingatlan áremelkedése játszott (ami őt is bünteti, aki a másik két tulajdonrészt már piaci áron fogja megvenni), semmi befolyt összeg nem volt, pl. bérleti díj, annyira nem jó üzlet.

nov. 6. 15:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Biztos van olyan árverés is, ahol nem kel el az ingatlan. (Ezért nem szoktak olyanra hitelt adni a bankok sem, ami szerintük (jogilag vagy az állapota, lokációja... stb. miatt) nem forgalomképes.)

Vásárláskor meg szoktak ám olyat, hogy megbeszélik, ha megéri neki, szerződéskötéskor vagy előtte pár perccel egy másik papíron lemond a haszonélvező, vagyis kivásárolják a haszonélvezeti jogát. (Vagy ha pl. rongálta az ingatlant, tartozást halmozott fel, tudtommal akkor jogi úton is meg lehet szüntetni a haszonélvezetet.)

Közös tulajdont meg tisztán perrel lehet megszüntetni. Ilyenkor - ha fizikailag nem megosztható egy ingatlan - mindenki köteleznek eladni a részét (bíróság kirendelhet értékbecslőt), ám a tulajdonostársaknak elővásárlási joga van. Mivel a perköltség meghaladhatja a várható hasznot, meg szintén évekig elhúzódhat, eléggé kell ismerni, mi mennyiért éri meg, így aki ilyennel foglalkozik, valószínűleg "ismeri a dörgést" és biztos nem lakhatásra veszi. Aki viszont tudja, hogy a tulajdonrészét a tulajdonostársa jobb híján perrel, majd árveréssel kívánja eladatni vele, amiből majd levonják még a perköltséget..., az, ha van egy kis esze (és nem az elővásárlásra játszik), inkább belemegy, hogy ehelyett önként meghirdetve, magasabb piaci áron adják el.

Ha konkrét eset miatt vagy kíváncsi, akkor meg javaslom, kérdezd meg, hogy az illető miért vette meg ezt vagy azt.

nov. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!