Ha az embereknek nincs elég pénzük házat venni akkor mitől mennek fel az árak?
Sokan nem is hitelképesek mert magasak a kamatok és sok hitelt kell felvenni.
Pl kinézel egy falusi házat 35 millióért. 10 millio önerőt felmutatsz ès veszel fel 25 milliót, akkor durván 200.000 lesz a törlesztőd.
35 milliós házat még újítani is kell mert nem lesz korszerű a fűtés és nagy eséllyel szigetelve sincs.
De ha az emberek nem tudnak házat venni akkor mi nyomja fel az árakat? Általában a kereslettől függ az ár meg a kínálattól.
Nézegetem a házakat és vannak akik 1 éve hirdetik már és nem kelt el.
Kettészakadt a tàrsadalom. Van, aki megteheti, hogy ötöt is vesz befektetésnek, van, aki meg egy szuterén garzonra való önerőt se tud összeszedni. Na meg sok külföldi is vesz lakást, aki nem itt keresi meg az árát.
Régen kiegyensúlyozottabb volt a lakáspiac, aki dolgozott és spórolt, annak volt esélye lakást venni, akkor is, ha nem örökölt vagy nem volt atomkutató.
Különben tényleg sokan vesznek ingatlant befektetésnek.
A számládon a pénz csak el inflálódik.
Mi is befektetésnek akarunk venni egy lakást apu testvérem és én 1/3-1/3-1/3 tulajdoni hányadban.
Aztán kiadjuk azt a lakást.
Ingatlant befektetésnek nem éri meg venni.
Aki vette, főleg a házakat az csokkal, asszonyhitellel, meg 20 helyett 25-30 éves hitellel vette.
Amúgy kb fele olyan ütemben újúl meg a lakásállomány itthon, mint ideaális lenne, pont azért mert az embereknek nincs pénzük venni.
Akik nem kapnak állami pénzt azok kiárazódtak a piacról. A maradéknak meg annyival lett kb drágább, mint a támogatások, ők sem jártak jobban, sőt.
Nagyon sokan tudnak, ma már az örökségek is nagy értékűek. gondolj bele, egy kádáskocka már 60 millió lepukkanva jobb helyen, tehát az örökösök kapják a boostert. emellé csok, babaváró, tökömtudja, és máris van mit a tejbe aprítani.
Emellett akiknek jobban megy, azok nem nem 1 van, hanem 4-5-6-7, amik ki vannak adva, hivatalos jövedelemként elszámolva --> minél nagyobb jövedelem, annál nagyobb hitel. stb
Plusz külföldiek.
Társadalmi réteg függő, te valószínűleg abban mozogsz akiknek nincs rá pénze. Én abban akiknek van, és lehet még 100000el sem keresek többet nálad.
Én mindig azt az oldalt néztem, mit kell tenni azért, hogy legyen, nem pedig a kifogásokat kerestem.
Fő pontok amiken elakadnak az emberek:
- Kereset: Ha keveset keresel válts munkahelyet, ha megvolt, és így sem elég, vállalj másod állást. Ha így sem elég, menj ki külföldre pár évre.
- Spórolás: vannak akiknek kifolyik a pénz a kezükből, mindegy mennyit keresnek. Az alap hozzá állás neki ezek a dolgok járnak. Nagyon sokan képtelenek lemondani dolgokról.
- Dohányzás: ritka drága hobby tud lenni, értelme nincs. Ne magyarázza meg senki, hogy a nikotin és a kátrány kell a szervezetnek...
- Lemondások: nem veszel évente csúcstelefont, vagy eladod a motort, nem veszel drága ruhákat, nem nyaralsz, stb.
Egy másik szempont, pedig: Magyarország azon kevés országok közé tartozik, ahol NULLA forintból szerezhetsz MSc diplomát! Mit kell hozzá tenni? Tanulni! (versenyszférára alkalmasat kell szerezni, büfé szakos képzéseket nem véletlenül hívják így)
Engem a szüleim csak az otthon lakással tudtak támogatni egyetem alatt, szóval mindent magamnak vettem meg. Így is sikerült némi diákhitellel.
Szakmunkával sokszor többet lehet keresni, mint egy diplomával. Legyél vállalkozó, és dolgozz.
Lehetőége megvan mindenkinek, mindegyik opcióra amiket felsoroltam, csak élni kell velük. Ennyi a nagy titka a saját lakásnak önerőből.
Tavaly kb annyi ingatlan tranzakció volt, mint a gazdasági világválság idején.
2024 október 1.ig 92261 ingatlan tranzakció történt, 115000-125000 közé várható, ez pedig hasonló érték, mint 2014-ban a csok előtti évben.
A 90-es évek éppen ilyen hullámzó volt csak arról nincs szép grafikon.
A saját ingatlan nem jár alanyi jogon! Ne is járjon, mert az hatalmas kib@szás lenne azokkal szemben, akik megdolgoztak érte. Csak a példa kedvéért, akinek nincs ingatlana kap az államtól 50 millió vissza nem térítendő ingatlan vásárlási kupont, feltételek nélkül. Míg a másik oldal meg összekapart 15 milliót, és fizeti a 35 milliós hitelét 20-30 évig.
Mifelénk Somogyban sorra veszik a régi parasztházakat, nagyrészt külföldiek, de 'pestiek' is jönnek. Ezeket inkább nyaralónak veszik, van olyan amit megvettek és már évek óta nem voltak ott. Nekik ez nem tétel.
Viszont aki élni is szeretne a házban az általában olyat vesz, ami nem lepusztult állapotú pl. kádárkocka. Az ilyen házakból nem sok van és itt már a csok-osokra is hajtanak azért drágábbak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!