Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megyünk megnézni egy lakást....

Megyünk megnézni egy lakást. Mire figyeljek? Jótanácsok?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok ilyen téren sajnos, ezért szeretnék segítséget kérni. Első lakásunk megvásárlását tervezzük barátnőmmel. Jövő hét szerdán megyünk megnézni


Nyilván a saját elképzelésünkkek tisztában vagyok, inkább műszaki dolgokra vonatkoznak a kérdéseim.


Amit tudni kell róla: teljes körűen felújítottként hirdetik. Külső és belső nyílászárók cserélve, új burkolatok, villamos hálózatban mindenhol földelés és FI relé, energiatakarékos LED lámpák, A+ energetikai besorolás.


Tehát elég jól hangzik.


Van bármi amire oda kell figyelni? Mire kérdezzünk rá, mit nézzünk meg? Akár műszaki dolog, akár egyéb. Minden jótanácsot szívesen fogadok.


10 emeletes panel 6. emelete egyébként.


Köszönöm!



tegnapelőtt 22:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Belső fali szigetelést miről ismerem fel? Mérőket hol keressem, mit kell figyelni?
tegnap 09:58
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy panelben tényleg nem lehetnek akkora aknák, mint egy családi házban, vagy egy romos lakásban.


Strangra kérdezz rá.

Nyílászárók milyenek, valami légcsere kell, hogy ne legyen penész.

Fűtési rendszer? Egycsöves, kétcsöves, hőmennyiség mérő, házközponti, hogy van az elszámolás?

Parketta, laminált, mire tették le, mi van alatta?

Redőny, klíma, árnyékoló van?

Vízórás? Hideg, meleg külön?

Valami okosotthon kütyü is van, vagy a fi-relé a selling point? :)

Közös költség, felújítási alap, nagyobb beruházás, pl lift felújítás van-e tervben. Mekkora a ház közös költség elmaradása?

Egyáltalán, társasház, vagy szövetkezeti?


Szomszédok, gyerek, kutya, “brazilok” a környezetetekben lesznek?


Kérd el a közös képviselő kontaktját, beszélj vele is!


Milyen vevőt képzelnek el, készpénzes, vagy mehet hitelre is, mennyire sürgős nekik.

Tehermentes, van rajta haszonélvezet, hitel, tiszta a tulajdoni lap?

Mikor költöznének ki?

Van más is bejelentve a lakásba? (Tudsz kényszer kijelenteni is, ha az előző-előző lakó még mindig ott lakik.)


Internet milyen van, hány szolgáltató, milyen technológia?


Ha tudsz vigyél magaddal olyan rokont, barátot, aki már többet látott, akár újított is már fel lakást.

tegnap 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Amiket az utóbbi válaszolók momdtak, azok szerintem mind olyan dolgok, hogy nem befolyásolják, hogy megveszed e a lakást. Mi van akkor, ha nincs egyedi mérő? Semmi. Mi van, ha régi a strang? Akkor sincs semmi. Ha tetszik a lakás, ezen nem múlik semmi. Ez nem egy 100 éves téglaház, ahol összeomlik a lépcsőház. A strangot az első komolyabb ázásnál úgyis kénytelenek lesznek cserélni. A legtöbb panelban amúgy régi a strang. Sok sikert, hogy találj egy olyat, ahol nem.
tegnap 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

A fűtéssel kapcsolatban mit kérdezzek?


Központi fűtéses a lakás. Gondolom ez azt jelenti hogy van egy db gáz cirkó a lépcsőházban valahol. De javításatok ki nyugodtan.

tegnap 18:17
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az nagyon is lényeges pl., hogy vannak-e egyedi mérők, fűtésre is költségmegosztók. Vagy konstans 28 fok lesz bent és a gatyádat is kifizeted.

A belső fali szigetelés egyszerű kopogtatással felismerhető. Láttam már panelban külső falon belső szigetelést. Nem akarod tudni hogy nézett ki a szekrény mögött, nem véletlen vetettem fel.

Az, hogy mi milyen állapotban van a házban pl. strang, lift, lépcsőház inkább jelzés értékű, hogy mennyire hajlandó költeni a lakóközösség arra, hogy igényes lakókörnyezetben éljenek, mennyire adnak az állandó javításokra, karbantartásokra, stb. Szóval igen, lehet közvetlenül pont lesz*rom a strangot, de jelzés értéke lehet. Szerintem jó tippeket kaptál.

Pl. megkérdezheted mit takar a központi fűtés. Mi fűt, hány házat, ki számolja el a költségeket, mi alapján. Mikor volt cserélve a kazán, mikorra várható, stb., mennyire kell ehhez zsebbe nyúlni majd...

tegnap 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
tegnap 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!