Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megyünk megnézni egy lakást....

Megyünk megnézni egy lakást. Mire figyeljek? Jótanácsok?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok ilyen téren sajnos, ezért szeretnék segítséget kérni. Első lakásunk megvásárlását tervezzük barátnőmmel. Jövő hét szerdán megyünk megnézni


Nyilván a saját elképzelésünkkek tisztában vagyok, inkább műszaki dolgokra vonatkoznak a kérdéseim.


Amit tudni kell róla: teljes körűen felújítottként hirdetik. Külső és belső nyílászárók cserélve, új burkolatok, villamos hálózatban mindenhol földelés és FI relé, energiatakarékos LED lámpák, A+ energetikai besorolás.


Tehát elég jól hangzik.


Van bármi amire oda kell figyelni? Mire kérdezzünk rá, mit nézzünk meg? Akár műszaki dolog, akár egyéb. Minden jótanácsot szívesen fogadok.


10 emeletes panel 6. emelete egyébként.


Köszönöm!



tegnapelőtt 22:58
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Illetve frissen van festve, bútorozott a lakás.


Ez kimaradt.

tegnapelőtt 22:59
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Keress rá!


Youtube - Szakiellenőr

tegnapelőtt 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Szóval nem laktak benne, hanem csak eladás miatt újították fel?

Azért a frissen festett lakással vigyázni kell. Lehet valamit elakarnak tüntetni hiába új es szép a ház.

tegnapelőtt 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#2

Rá kerestem de nem igazán tudom, hogy mit kéne nézni. Én nem építkezek. És nincs időm végignézni 300 videót...


#3

Nem tudom hogy mikor laktak benne utoljára. Mire figyeljek ezzel kapcsolatban, hogy szúrhatom ki ha el akarnak tüntetni valamit?

tegnapelőtt 23:48
 5/16 anonim ***** válasza:
tegnapelőtt 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnézem!


Még jöhetnek a válaszok.

tegnap 00:23
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Súlyos probléma nem nagyon lehet, amit egy 6.emeleti panelban festéssel el lehet takarni.

Inkább a környezetet venném jobban szemügyre.

tegnap 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Mármint utca, szomszédok stb?
tegnap 09:00
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

6. emeleten tényleg nem lehet olyan probléma, amit festéssel el lehet fedni. Nekem az okoz gondot, de ki lehet bírni, hogy nagy a zaj. Pl ha bolt van a közelben, ahova napi több kamion beáll, vagy ha az ablak alatt van valami olyan hely, ahol összegyűlnek, beszélgetnek az emberek. A szomszédokkal is lehet baj, de ez elég lutri, nehéz kivédeni.

Összességében kicsi az esély, hogy valami komolyabb probléma legyen a leíásod alapján.

tegnap 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

Azért penészt el lehet fedni és az mondjuk egy külső fal esetében lehet problémás.

Figyelnék arra, hogy van-e belső fali szigetelés valamelyik falon, ez árulkodó lehet. Hogy milyen mérők vannak, ez alapján kinek mit fizettek, főleg a fűtés lehet fontos panelban, gondolom minden másra van egyedi mérő. A társasháznak van-e tartozása, megtakarítása, mit tartalmaz a közös költség, stb. Milyen rezsiköltségek vannak és kb. ennyi. Lehet érdeklődni szomszédokról is, de arról mindenki azt hazudik, amit akar. Érdemes hallgatózni a szélső helyiségekben mennyire zavaró a lift, esetleg áthallatszik-e valami a szomszédoktól, utca zaj, stb. Este nézném meg, hogy tuti otthon legyenek a szomszédok. :)

Túl nagy csodák azért nincsenek egy panelban.

tegnap 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!