Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen jogi lehetőségeim...

Milyen jogi lehetőségeim vannak ha a szomszédom olyan tevékenységet folytat amely miatt az ingatlanomat nem tudom értékesíteni?

Figyelt kérdés

Bejegyzett ebtenyésztőről van szó.

Az érdeklődők amint megtudják hogy mi van a szomszédban egyből elállnak a vásárlási szándékuktól. Évek óta nem tudom eladni a házamat pedíg mindenkinek tetszik és az ára is megfelelő.



szept. 22. 18:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
40%
Kérdező én az írásaid alapján szívesebben lennék az ebtenyésztő szomszédja mint a tied...
szept. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Akkor ott a lehetőség. Az ingatlan értékesítésre vár.

De ha elolvastad volna a kérdésem,akkor látható hogy hasonló szituációkra vonatkozó tapasztalatokat szererettem volna olvasni.

szept. 22. 21:41
 13/17 anonim ***** válasza:
52%

A fentiekkel ellentétben van lehetőséged jogi lépéseket tenni. Két részlet következi, a második az érdekesebb.


(Alkotmánybírósági határozatból)


kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásásról szóló 41/2010 (II. 26.) kormányrendelet meghatározza, milyen feltételekkel lehet állatokat kedvtelésből tartani (illetve azokat értékesíteni), ami a Korm. rendelet szerint a tenyésztést is magába foglalja. E szabályok szerint nem kell hatósági engedély az ebtartáshoz, ebtenyésztéshez.


és


Az indítványozó a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény (a továbbiakban: Ptk.) 191. § (1) bekezdésére, 100. §-ára, valamint 106. §-ára hivatkozva kifejti, hogy a Korm. rendelet1 által meghatározott állattartási módon kívül „csak az állat érdekében történhet korlátozás”. E körben hangsúlyozza, hogy helyi rendeletben a környező lakóközösség kialakult élet- és szokásrendjének tartós és szükségtelen zavarásán túl akkor lehet az állattartást korlátozni, ha az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi XXVIII. törvénybe (a továbbiakban: Ávtv.), illetve a Korm. rendelet1-be ütközik. Kiemeli, hogy a települési önkormányzat jegyzőjének az állatok védelmével, valamint az állatok nyilvántartásával kapcsolatos egyes feladat- és hatásköreiről szóló 245/1998. (XII. 31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Korm. rendelet2) 7. § (1) bekezdése alapján az állattartás korlátozására, megtiltására a jegyző jogosult.


Kiemelem még innen a legfontosabb mondatot


ha az állattartással érintett személyeket tartósan és szükségtelenül zavarja tulajdonjoguk gyakorlásában az állattartás, akkor a Ptk. 191. §-a alapján a jegyzőhöz és bírósághoz fordulhatnak birtokvédelmi igényük érvényesítésére.

szept. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ja, innen vettem, ez lemaradt:

[link]

szept. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező... van kisállat kategória, és jog kategória is.

Ha te kifejezetten jogi válaszokat vársz, ugyan miért nem vetted a fáradságot, hogy legalább ott kérdezz?

szept. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Aki az ide vonatkozó és releváns jogi idézetet lepontozta, nem indokolná meg? De hasonlóan paragrafusokkal ám!
szept. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
16: (2024.09.24 09:53): Nem vetted még észre, hogy itt a "hasznosság" és a "like" sok pontozó agyában keveredik, és egy pontos jogszabály helyes, jogszabály idézetet mert sokaknak nem "tetszik" lepontoznak. Ez teljesen "normális" (inkább szokásos) itt.
szept. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!