Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vegyek lakást 10 millió...

Vegyek lakást 10 millió önerővel vagy gyűjtsek még?

Figyelt kérdés
Már vennék sajátot, hogy ne albiban legyek, de 40 milliós hitel az elég sok. Gyűjtsek még pár évig szerintetek vagy vegyek fel így hitelt? Mit gondoltok?

szept. 16. 12:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Hát igen, a 40 millának nem kevés a törlesztője, de úgyse koppra 20%-ra adnak hitelt, mert a bank értékbecslője mindig kevesebbre becsúli az ingatlant, a fennmaradó milliókat pedig a vevőnek kell állnia. Vagy pedig bukik a foglaló. Szóval 10 milla kp-val igazából biztos bukás az 50 milliós lakás. 40 felé kéne nézelődni max,vagy még gyűjteni.
tegnap 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
68%
Ha 40 milliód lenne és 10et vennél fel úgy esetleg, de manapság egyáltalán nem éri meg lakást venni, csak ha csokot, meg más állami pénzt vágnak hozzád.
tegnap 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
De, megéri lakást venni. Nyilván a csókosoknak még jobban, de a sima földi halandóknak is megéri, nagyon jó fix, fogyasztóbarát hitelek vannak. 5 éve is mindenki károgott, hogy nem éri meg lakást venni, most havi 70et fizetünk a 200 ezres albi helyett.
tegnap 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
58%

Az csak a törlesztő, de mennyi az önerőd, mennyit teszel félre felújításra, mennyibe kerültek a bútorok, hány évig vagy lekötve, stb.

Mellesleg 40M törlesztője nem 70k, hanem 300.

tegnap 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Fel van újítva, kb 20% önerőm volt, bútorok elhanyagolható összegbe kerültek, jó részük eleve megvolt. Tudom, mindjárt kiszámolod, hogy 5 év alatt 300 ezer forinttal jobban jártam volna, ha ETF be rakom.

Nem mondtam, hogy 40 milla törlesztője 70... azt mondtam, hogy a károgók 5 éve nekem is azt mondták, hogy nem éri meg lakást venni, most itt állnék lakás nélkül, havi minimum 130 cal több kiadással, és a meglévő pénzemet úgyse tudtam volna úgy befektetni, hogy ennél jobban járjak. De te nyilván igen, mert te, az albérletező jobb befektető vagy, tudjuk.

tegnap 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nem, én lakást vettem és egy csomót buktam rajta ahhoz képest, mintha máshogy fektetek be.

A 10 éve vett lakáson viszont jól kerestem és örülök, hogy jókor tudtam belőle kiszállni.

Lehet egy elinflálódott fix hitellel a mostani is jobban nézne ki, de nem akarom arra alapozni a terveimet, hogy hátha megint megrogyasztja a gazdaságot a kormány.

Ráadásul a szomszédok is hangzavaros idióták lettek, de most adjam el, meg vegyek új bútorokat amik az új lakásba illenek?

tegnap 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"5 éve is mindenki károgott, hogy nem éri meg lakást venni, most havi 70et fizetünk a 200 ezres albi helyett."


Te vagy az a tipus, aki '13-ban arrol gyozdkodtel volna, hogy nem eri meg venni, az elmult 5 evben is rendszeresen cikkeznek az ingatlanosok, hogy most mar lehet venni, vege a valsagnak, aztan megis csokkentek az arak. :D

tegnap 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
17 nem tudom, honnan veszed, én pont azt mondom, hogy megéri venni.
tegnap 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Népek megmentője a Csók.
tegnap 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"17 nem tudom, honnan veszed, én pont azt mondom, hogy megéri venni."


En meg pont azt mondom, hogy '13-ban az akkori elmult 5 ev alapjan eskudtel volna a nagy igazsagra, ami csak a fordulatig az.

ma 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!