Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vegyek lakást 10 millió...

Vegyek lakást 10 millió önerővel vagy gyűjtsek még?

Figyelt kérdés
Már vennék sajátot, hogy ne albiban legyek, de 40 milliós hitel az elég sok. Gyűjtsek még pár évig szerintetek vagy vegyek fel így hitelt? Mit gondoltok?

szept. 16. 12:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

Kérdés, hogy van-e akkora kereseted, és tudsz úgy félretenni, hogy meg tudd előzni az állandó áremelkedést?

Én amúgy felvenném a hitelt, mert akkor nem az albérletet fizeted, és lényegében más zsebét tömöd, hanem azt a pénzt a saját lakásod törlesztőjébe teszed. Illetve ott a szabadság, hogy abban a lakásban azt csinálsz amit akarsz, nem függsz a tulajdonostól

szept. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Én felvenném a hitelt, de csakis kizárólag fix törlesztőre. Néhány éven belül akkor elinflálódik a hitel. Van egy kollegám, hogy havi 45 ezret törlesztetett még néhány éve, ami nagyon sok pénz mikor felvette a hitelt, de manapság meg már semmi.
szept. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Felvenném
szept. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
En is felvenném, de miért kell neked rögtön 50 millás lakás? Annyira nem elég a 10 millió a gyakorlatban, inkább 15 kéne.
szept. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

"Én felvenném a hitelt, de csakis kizárólag fix törlesztőre. Néhány éven belül akkor elinflálódik a hitel."


A bankok nem hulyek, az inflacio bele van kalkulalva eleve, ezert fizeted vissza vegul szinte a duplajat. A kamat merete nem az inflaciotol fugg.

szept. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz rögtön 50 milliós lakást? Mindent mérlegelj,azt is,hogy egyelőre elég-e egy kisebb lakás. Nem tudhatod milyen helyzetbe kerülsz,40 milliós hitel rengeteg.
szept. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Az se biztos, hogy ennek a felét megkapnád a béredre. Nem hogy, 40et.
tegnapelőtt 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még dilemmázok, hogy vegyek-e elsőre egy olcsóbbat.


7-es, köszönöm az aggodalmadat, de megkapnám.

tegnapelőtt 09:49
 9/19 anonim ***** válasza:
58%
Akinek ilyen bere van, hogy 40 millióra hitelezhető egyedül akkor az eddig mit csinált hogy nincs nagyobb önrésze? Lehet tévedtem, de én jóval alacsonyabb bérből indultam ki nálad, mivel nem sok az önrész.
tegnapelőtt 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
Egyebkent sajátot inkább fizetnek mint albit. De ha tényleg ilyen jó a bered akkor érdemes azt is végig gondolni , hogy ha netán új helyet kellene keresned akkor mennyi időbe telne hasonló helyet találni? Sok cég leépìt és letszamstoppol sajnos megint. Szoval jobb a saját késő fizetése sztem de ekkora összegnel wzert rizikó is van. Mivel a törlesztő nem 100 ezer Ft.
tegnapelőtt 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!