Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A rendszerváltás óta volt...

A rendszerváltás óta volt olyan hogy az ingatlanárak jelentősen csökkentek?

Figyelt kérdés
Mindenki azt várja hogy mikor mennek le az ingatlanárak. Viszont én nem emlékszem olyanra hogy valaha is visszafele mentek volna. Talán 2008-ban de akkor inkább pangott a piac minthogy az emberek lenyegesen, pl 30-40%al olcsóbban adták volna el az ingatlanjaikat. A mostani drágulás az utábbi 4 évben simán mondható 80%-osnak is.
aug. 11. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Volt olyan, hogy lement, èn is olcsóbban adtam el mint vettem, èppúgy olcsóbb volt a vètel. Aztán 2-3 èv után lassan utána ugrásszerűen felmenz. Ma kb a 3x èrt tudnám eladni minimum.
aug. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 retektorta ***** válasza:
Volt, amikor a devizahitelesek végtörleszthettek, én is akkor vettem a lakásom. Pontosan nem tudom melyik évben volt, most lusta vagyok a papírokat megkeresni. Aki tudott, akkor kiszállt a devizahiteléből, és mivel nem volt pénzük (nyilván ezért vettek fel hitelt) ezért eladta az ingatlanát kb annyiért, amit be kellett a banknak fizetni. 18-ért vettem a lakásom, most kb. 60-at ér.
aug. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
2009-2010 tájékan.
aug. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Igen, 2008-2014 között inkább csökkentek. Mi 2008-ban adtunk el egy lakást 14 millióért, 2014-ben csak 12 millióért tudtuk volna eladni, de ma érne kb. 45 milliót.
aug. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
2009-2012 körül valóban csökkentek az ingatlanárak, de a reálkeresetek is szépen bezuhantak. Szóval nem sok értelme van várni az ingatlanok árcsökkenésére, mert a keresetek is azzal együtt fognak csökkenni.
aug. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pontosan ahogy az 5. válaszoló is írja. Kereslet - kínálat. Jelenleg nagy a kereslet + bevezetett CSOK és társai is nyomják fel az árakat. Külföldi befektetők. 2009 ben világválság, munkanélküliség, bércsökkentések. Én csodálkozva nézem, hogy a 100 millió fölötti lakásokat Buda, belvárosi körzetekben úgy vásárolják mint a cukrot. Pedig nem kis számban építik. A jobb helyen már lassan nem marad üres telek.
aug. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A külföldi befektetők nem vásárolnak falvakban, mégis emelkedtek ott is az árak.
aug. 15. 02:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!