Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A rendszerváltás környékén...

A rendszerváltás környékén épült házaknak van külön stílus megnevezésük?

Figyelt kérdés

Azokra a házakra gondolok leginkább, melyek 3 szintesek, alápincézett, tetőteresek, bramac cserépfedéssel, barnára festett nyílászárókkal, kontavill kapcsolókkal, dugaljakkal, többnyire lambériázott tetőtérrel, csonka kontyú tetővel. Ezekről lenne szó: [link]

[link]

[link]


2023. júl. 13. 23:46
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Stílus megnevezésük szerintem nincs, de voltak (gondolom most is vannak) kész típustervek, amiket meg lehetett venni és így nem kellett terveztetni. Lehet ezek is valami ilyesmi alapján készültek.
2023. júl. 14. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én sem tudom, hogy lenne-e külön megnevezésük, de nekem a Balaton jut róluk eszembe (lehet csak azért mert a 90-es években gyerekként egy rokonnál pont ilyen nyaralóban nyaraltunk párszor, akkor elképesztő palotának tűnt). Szóval javaslom stílus megnevezésnek: "zimmerfreista", esetleg "maisbitteizmus" :)
2023. júl. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én csak simán "rendszerváltó" stílusnak neveztem el. 😂
2023. júl. 14. 11:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!