Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mitől lesz nekem jobb egy...

Mitől lesz nekem jobb egy ingatlanossal?

Figyelt kérdés

Költözünk októberben Magyarország másik végére.Van egy házunk,és el szeretnénk adni.Gondoltam megbíznánk egy ingatlanost ezzel.

Mindenki azt mondja,hogy felesleges pénzkidobás,tegyem fel a házat Facebookra,stb.



aug. 11. 14:29
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
78%
Nekem nincs jó tapasztalatom az ingatlanosokkal, pedig 4 ingatlant adtam el az elmúlt pár évben. A nézelődőkkel ugyanúgy nekem kellett bajlódni, az ingatlanos csak oda kísérte őket. Lényegében mindenkit oda hozott, olyanokat is, akik nem olyan házat kerestek. Szerencsére olyan szerződést kötöttem, hogy én is eladhatom, ugyanis mindegyiket végül én adtam el a saját hirdetésem alapján, így a több milliós jutalékot megspóroltam, amit az ingatlanos vitt volna el, ha ő adja el.
aug. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%

Ha van megbízható családtag vagy barát a környéken, aki akár némi "ajándékért" vagy ingyen hajlandó néha megmutatni érdeklődőknek a házat, esetleg te meg tudod úgy oldani, hogy egy napra sűríted az érdeklőket, akkor mindnképp megéri kihagyni az ingatlanost az egészből. Gyakorlatilag milliókat szórsz ki arra, hogy valaki feltegye helyetted ingatlan.comra a lakást, lőjjön pár fotót és megmutassa max fél tucat embernek. Lényegében semmilyen ügyintézésben sem tud segíteni, cserébe aláirat veled majd egy kizárólagos szerződést, ami egyébként kb. nettó törvénytelen, de gondolom nem szeretnél pereskedni, ha mégis nélküle adnád el...

Én a helyedben kihagynám ebből az ingatlanost, aztán ha azt látod, hogy nem megy ez neked egyedül, akkor később is megbízhatsz valakit. Még egyszer mondom: milliók mehetnek ki az ablakon egy ingatlanosra.


Kis személyes tapasztalat: amikor legutóbb (pár éve) egy közös házat adtunk volna el, akkor az egyik nagyon okos tulaj megbízott egy ingatlanost. Na, konkrétan annyira rosszul végezte az egész ingatlan iroda a munkáját (Duna House), hogy az érdeklődők személyes megkeresésére sem voltak hajlandók megmutatni a házat, de még a pontos címét sem adták ki nekik. A vevők végül úgy találtak meg minket, hogy a településen cirkáltak autóval és amikor kiszúrták képek alapján a házat, akkor a szomszédoktól szerezték meg az elérhetőségünket és mi intéztünk mindent.

aug. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlások alapján keress ingatlanost.

3 hónap után kérdeztem az ingatlanost, hogy mi a probléma, hogy még senki nem akarta megnézni?

Aztán kinyőgte, hogy nem fog minden érdeklődőnek ugrani,neki az 20km kocsikázás. Megadja a címet, nézze meg, ha tetszik neki, legközelebb megnézhetik együtt is.

Igen, a házat kívülről, az utcáról, önállóan nézegetette az érdeklődő.

aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
33%

Egyszerűen ki lehet szűrni a barmokat, bár még csak két ingatlant adtam el életembe évek alatt.


1 csak készpénzes vásárlás játszik

2 az ingatlan belsejéről csak akkor kap fotót, ha előtte ő is küld saját magáról ahogy a pénz előtte van!


Elég hatékony debilszűrő módszer ez a kettő, az értetlenekre meg akik nem olvasnak pedig rá kell csapni a telefont és ennyi!

aug. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

13 😂

és te ezért még fizettél is...👌🏻

aug. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"1 csak készpénzes vásárlás játszik


2 az ingatlan belsejéről csak akkor kap fotót, ha előtte ő is küld saját magáról ahogy a pénz előtte van!"


Én nem tudom mennyire komoly vagy vicc ez a válasz, de a csak készpénzes vevőkkel kapásból elveszíted a potenciális vásárlók 90%-át, másrészt meg hogy küldjön képet valaki a bankszámlájáról? Vagy te szó szerint papírpénzben akarsz tízmilliókat kapni, mint egy futóbolond? :D

aug. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

16

Sima lakáshitelt szinte senki se vesz fel. Csokra pedig nem minden ingatlan alkalmas. Marad a kp.

Mondjuk a pénzt lefotózni fura kérés, de megértem. Sok olyan jelentkezik kp-ra eladó házakra akiknek egy qva forintjuk sincs.

Nem tudom minek pazarolják a másik idejét, ha nincs pénzük megvenni akkor úgyis feleslegesen nézegetik de ez nem zavarja őket. Rengetegszer futottam bele ilyen nyomorékokba.

aug. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Sima lakáshitelt szinte senki se vesz fel. Csokra pedig nem minden ingatlan alkalmas. Marad a kp."


Én nem ismerek hirtelen senkit, aki ne vett volna fel piaci hitelt. Főleg, hogy most a CSOK is csak egy támogatott hitellé vált, a babaváró önmagában pedig nagyjából egy garázsra elég az ország elég nagy részén.


"Mondjuk a pénzt lefotózni fura kérés, de megértem."


Na most áruld el, hogy mégis ki a franc fog egy vadidegennek lefotózni egy köteg pénzt? "Szia, látod nálam itthon a nappaliban van 40 milla. Remélem nem fog senki betörni hozzám."

Komolyan, meddig tart beírni a googleba, hogy köteg pénz, aztán lefotózni azt? Vagy nyomtatni pár darab húszezrest, aztán rátenni egy köteg papír tetejére?


"Nem tudom minek pazarolják a másik idejét, ha nincs pénzük megvenni akkor úgyis feleslegesen nézegetik de ez nem zavarja őket. Rengetegszer futottam bele ilyen nyomorékokba."


Sajnos ez ezzel jár. Egy normális, valós piaci áron hirdetett ingatlan mindig hamar elmegy. Kukutyinalsópusztán lehet hogy nem, de ott meg a piaci ár sokszor konkrétan néhány millió lenne, annyiért meg senki sem hajlandó eladni, inkább hirdeti 5 évig, amíg a lakatlanság miatt még jobban lerobban a ház állapota.

aug. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
64%
Ma gyakorlatilag senki nem fizet ki X milliót készpénzben, erre találták ki a banki átutalásokat, az biztosabb és mindig bizonyítható.
aug. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes, kétszer vettem házat, mindkétszer kpval fizettem. Egyszer adtam el, ott is kpval fizettek. Na de mi a senkik közé tartozunk gondolom 🤡
aug. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!