Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mitől lesz nekem jobb egy...

Mitől lesz nekem jobb egy ingatlanossal?

Figyelt kérdés

Költözünk októberben Magyarország másik végére.Van egy házunk,és el szeretnénk adni.Gondoltam megbíznánk egy ingatlanost ezzel.

Mindenki azt mondja,hogy felesleges pénzkidobás,tegyem fel a házat Facebookra,stb.



aug. 11. 14:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Hirdetni te is tudsz. Amig ráérsz azzal foglalkozni, hogy mutogatod a potenciális vevőknek a házat, akkor tényleg felesleges az ingatlanos. Ha nem adod el a költözésig, akkor viszont kell valaki, aki mutogatja a vevőknek.
aug. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%
Intéz minden papírmunkát, ő bajlódik a vevőkkel. Valakinek erre van igénye, valakinek nincs. Nekünk megérte a plusz pénzt. Kapott egy kulcsot, senki nem lakott benne. Ha valaki meg akarta nézni el tudott menni vele és nem nekünk kellett kilómétereket utazgatni egy körbenézésért.
aug. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%

Ha az ország másik végében élsz majd, elég kellemetlen lesz hetente 2x felugrani megmutatni a házat.

Idő, fáradtság, benzinköltség.. Nem sokat spórolsz.

aug. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%

Ha már most van, aki megveszi minden probléma nélkül és idöben kifizet mindent, akkor fölösleges.

Ha költözés után az ország másik végéböl kell hetente több alkalommal elmenni megmutatni a házat, figyelni, hogy nehogy kétes elemek bejussanak, minden papírmunkát lerendezni, ha gond van, ide-oda rohangálni valamik miatt, és ezt akár több hónapon keresztül, mire sikerül eladni, akkor fölösleges, egyébként igencsak nagy segítség.

(Meg mellesleg az ingatlanosoknak vannak ismerettségei a különbözö hivatalokban, nekik egy telefon, és minden le van rendezve, neked több nap, mire sikerül ugyanez)

Meg természetesen ezért fizetni kell nekik, nem ingyen dolgoznak.

aug. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 mindentudó99 ***** válasza:
87%
Alap esetben nem letszúkségket. De az ország másik ?feléböl akarsz odajarni havonta kétszer? Üzanabyag idő?
aug. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
Mint írták, hirdetni te is tudod, az ügyvédet meg majd a vevő hozza, tehát persze olcsóbb, ha te csinálod. Viszont ha nem érsz rá, messze laksz, akkor sokkal egyszerűbb, ha más intézi. Én magam adtam el végül a lakásomat, pedig két ingatlanos is próbálkozott vele. Nem látom, hogy bármi többet tudtak volna nálam, pedig persze nagy volt a duma, hogy ez egy külön szakma meg nekik mekkora az adatbázisuk keresőkből... de csináltam egy piackutatást, hogy mennyiért kelnek a hasonló lakások, aztán szépen selejteztem, rendet raktam, patika tisztaságot csináltam, és tök jó képeket tudtam készíteni, alaprajzot is rajzoltam, írtam egy velős leírást is, kiemeltem az ingatlan.com-on, felraktam marketplace-re, kitűztem pár cetlit a környéken és a lehető összes ismerősömnek szóltam... De úgyis mindig az ár dönt. Szóval nem kell ettől félni, nem atomfizika.
aug. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%
120 km-re élek az eladó ingatlanomtól, eszembe se jutott, hogy én bajlódjak vele.
aug. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
60%

Es ha mar nem lakik ott, akkor se kell ingatlanos mutogatni.

2 het alatt kelt el a hazam, a szuleimnel volt kulcs.

Ingatlanossal masik lakas 3 honap alatt ment el.

A papirmunka mindkettonel ugyanannyi volt. Sot, tobb idot pazaroltam az ingatlanosra mint a vasarlokra.

aug. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom adtatok-e már el igatlant, de nagyon sok a hülye érdeklődő, nézelődő, vagy akár vevő jelölt. Nem neked kell a hülyeségeiket hallgatni. Viszont ez pénzbe kerül, lehet, hogy te jól tudod kezelni a hülyéket és nincs szükséged ingatlanosra
aug. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%

Mondjuk talán mert sokba kerülne az ország egyik feléből a másikba ugrálni.

Sok az unatkozó, az ingatlanturista. 90℅ hogy feleslegesen fogsz utazni, mert nem jön el az illető/nincs pénze, csak kíváncsi/évek óta nézeget házakat, mintha a hobbija lenne.

Na meg milyen fogyatékosok jelentkeznek.. Leírod pl hogy 60nm-es kis ház, de ő nagyobbnak látja, 5 pulyával azt hitte elférne benne. Ilyen vadbarmok miatt utazgathatsz majd.


Én 25km-ről se utazok. 1 hónapig bírtam a sok agyhalottat, és átadtam az ügyet ingatlanosnak.

aug. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!