Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért a XX. és XXI. kerületek...

Miért a XX. és XXI. kerületek a legolcsóbbak Budapesten, lakásvásárlás szempontjából?

Figyelt kérdés

A négyzetméter árakat figyelembe véve:


[link]



aug. 7. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Gettó…
aug. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Csak nevetni tudok az olyanokon mint az első, mivel életükben nem jártak még a környéken és odahányják, hogy "Gettó" 6 hónapja költöztem Csepelre és soha semmilyen atrocitás nem ért. A 4-6 és a metroállomásokon több csöves és cigány van. Konkrétan azt nézegetem mindig az erkélyről mennyi fiatal csinos lányka van errefele:)


Előbb vagy utóbb aki lakást szeretne venni, nem fog tudni máshol venni csak Erzsébeten és Csepel és itt is kilőnek az árak. 34 milláért tudtam venni a 2. emeleten parkra néző 1+2 félszobás 56nm felújított ingatlant. Konkrétan a HÉV-el 10 azaz TÍZ perc alatt bent vagyok a borároson (ami már a belváros kezdete) mi ez ha nem jó ár-érték arány?

aug. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

Csak nevess, jártam mindkét kerületben.


Pesterzsébetről annyit, hogy a Wekerleteleppel összekötő hidakon térfigyelő kamerák vannak Pesterzsébet irányába, de visszafelé nincs. Vajon miért? :D


Egyébként érdemes azt is megjegyezni, hogy Pesterzsébet egy jó nevű munkás kerület _volt_. Ez akkor változott meg gyökeresen, amikor a ferencvárosi rehabilitációt elkezdték és onnan nyomták ki a "jó népet", amiből Csepel is kapott.


Ha már szóba került a csepeli HÉV, akkor kerüljön az is szóba, hogy az autós közlekedés egy átlag napon még hagyján, de ha történik valami, akkor kb lehetetlen kijutni a szigetről. A Kvassay hídnak van értelmezhető áteresztőképessége, a Gubacsi híd pedig vicc. Ok, van az M0, de annak pont ez a szakasza a legforgalmasabb, mert itt összpontosul a teljes Balkánról jövő tranzitforgalom azon a szerencsétlen 2x3 sávon.


"soha semmilyen atrocitás nem ért" nagy kedvenc! Nekem van igényem arra, hogy a körülöttem lévő embereken lássam, hogy valamennyire kultúrált közegben lakok. Laktam a nyócker közepén is és "soha semmilyen atrocitás nem ért", de attól még nem szívesen laktam egy olyan helyen, ahol a sarkon kurvák voltak, tele volt hajléktalannal, állandóan cigit/tüzet/autós biztosítékot kértek, stb.

aug. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pedig csepeliként én is vigyorgok, egész életemben csepeli voltam, nagyon gyámoltanak gyerek voltam, ráadásul pont a környékemet képesek egyesek legrosszabbnak nevezni és köszönőviszonyban sincs a valósággal. Az igazság középen van, hogy mind a két kerületnek és valójában minden egyes kerületnek vannak rossz részei. De nem feltétlenül úgy és nem feltétlenül azok, amiket az interneten hirdetnek. Járni nem elég, 30+ éven át élni kéne. :-)
aug. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Óbudának például van egy elit környéke, amit mindenki égig magasztal. Ott pedig rettentően bunkó lenéző gazdagok élnek egy klikkben, akik kiközösítik az újakat. De erről nem beszél senki, mert állandóan csak rasszista gettós megnyilvánulások vannak. Közben kiderülhet, hogy a barnák esetleg jobb emberek.
aug. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

4-es, ha már 30+ éve laksz Csepelen, akkor honnan tudod, hogy máshol nem jobb lakni?


Személy szerint csak Budapesten laktam legalább félévig a III (több helyen és jelenleg is itt lakok), VI, VIII, XI, XIII és XXII kerületekben. Néhány napig voltam a XX kerületben.


Az 1-es és 3-as válaszoló voltam.

aug. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Csepelen élek 8 éve, hát kétségtelen tény, hogy nem egyetemi professzorokkal van tele az italbolt előtti szakasz, de szerintem ez máshol is így van. Mondtam volna, hogy nem egyetemi professzorokkal van tele a ház ahol lakom, de ez nem igaz, mert kettő is akad a 20 lakóból. Szeretem csepelt, errefele rengeteg a zöldövezeti rész, minden relatív közel van, tömegközlekedéssel hétköznap reggel 35-40 perc alatt a déliben vagyok. Hazudnék ha azt mondanám, hogy nem laknék szívesebben Budaörsön vagy 11. kerületben, de nem tehetem. Igyekszem a pozitív részét meglàtni a kerületnek, mert összességében több a pozitív mint a negatív.
aug. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!