Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikor jön ki az adóhivatal...

Mikor jön ki az adóhivatal egy ingatlan eladásnál ellenőrizni az ingatlan értékét?

Figyelt kérdés

Mert az ügyvéd azt mondta ez elképzelhető.

Azt sem értem, hogy nekik nem mindegy hogy egy ingatlant 20 vagy 25 millioert adok el? Tudtommal a kereslet határozza meg az árat, sokminden más mellett. Nyilván mindenki annak adja el, ki többet kínál érte.


júl. 26. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha kirívóan eltér a szerződésbeli ár attól ami azon a környéken abban az időszakban általános.

Ha a város azon részén általában 50 millióért kelnek el a 3 szobás lakások, valaki meg beküld egy szerződést, hogy 15 millióért adta el/vette meg, akkor ez nyilvánvalóan nem stimmel. Kimennek és megnézik. Ha látják, hogy egy lakástűz után lett eladva totál romosan vagy van haszonélvezője a lakásnak aki még csak 60 éves, akkor ők is tudni fogják, hogy az a lakás valóban csak 15 milliót ért és mennek vissza. Ha viszont egy átlagos lakás lett ennyiért eladva akkor ott felülbírálják az értékét, mert nyilvánvalóan színlelt szerződést kötöttek adóelkerülés céljából.

Ha ugyanezen a környéken 43 millióért megy el egy ilyen lakás azzal valószínűleg nem fognak foglalkozni, ez belefér az átlagba.

júl. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Tudtommal a kereslet határozza meg az árat, sokminden más mellett."


Igen, de illetéket az eladott ár alapján kell fizetni, őket csak ez érdekli. Ha minden eladásnál fix összegő illeték adó lenne, akkor nem érdekelné a kutyát se, hogy mennyit írtak a szerződésbe.

júl. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Neked mindegy, hogy 20 vagy 25 millióért adod el az ingatlant? Gondolom nem, ha meg ez egy örökölt lakás, és vagytok rá 5-en, akkor azt a plusz 1 milliót is szeretnéd zsebre tenni nem?
júl. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk azért jöttek, mert túl magasnak találták az árát, így azt gondolták, hogy egy kacsalábon forgó palota áll a telken, ami nem lett engedélyeztetve.

Pedig csak a statisztika miatt volt minden. Nagyon szép utca,szép település, szép házakkal, de úgy alakult, hogy az elmúlt két évben, csak lepukkant, szinte bontandó vackokat adták el.

júl. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az adóhivatal értékbecslői nagyon jól tudják hol merre milyenek az ingatlan árak.Ami gyanus,oda kimennek.

Nekem annó küldtek 1 levelet ingatlan vásárlás után.Keveselték az összeget.

A válaszom az volt,ennyi pénzért szivesen átadom önöknek.

Többet nemz zaklattak.

júl. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%
Ertem h gyanus, es illeteknel nem mind1, de atvizsgalason kivul mit tudnak tenni ilyenkor? Ezt aztan lehetetlen kb bizonyitaniuk, hogy visszaeles tortent.
júl. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#6 Nem nyomozgatnak ők semmit! Őket csak az érdekli, hogy te az ingatlan vásárlásával mekkora vagyonra tettél szert, ezért is a neve vagyonszerzési illeték. Vagyis te bármilyen töredék áron is veszed, akkor is a piaci ár hányadosáért sarcolnak meg.

Az meg,hogy jönnek vagy sem,az lutri. Én a szüleim házát vettem meg 2007-ben, reális árat beírva az adásvételibe, és jött is az ellenőr. De amúgy normális, és segítőkész volt, talán ha 20 percet volt nálam.

júl. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk sem problémázott az ellenőr.

Egy 70nmes házikó, de térképen és az utcáról is látszik, hogy jóval nagyobb.

Nem csinált belőle titkot, hogy ezért jött.

De bejött, és tisztán lehetett látni, hogy az új rész külön van (a tető is) és azok tárolók. Azt mondta így rendben van, mert ha összenyílna az új rész a régi résszel, az már engedély köteles építkezés lett volna.

júl. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Már kijönnek? Kb. 20 éve vettem egy lakást, akkor csak azután jöttek ki, miután fellebbeztem. Simán ksizabták az ileltéket látatlanban az általuk becsült érték alapján, azt meg a környékbeli árakból vették.


Külön érdekesség, hogy az önkormányzattól vettem, árverésen, azaz garantált hogy piaci áron, nem volt semmi susmus benne.

júl. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azta, ez erdekes. Tehat nem erdekli, hogy mennyiert adtam el, hanem amit ok realisnak itelnek annak az arnak az illeteket kell megfizetni?

Es ha tegyuk fel nem birtam eladni az o arukon, akkor ezt bizonyitanom kell, h muszaj volt lentebb vinni?


Es ekkor jon a fellebezes, ha semmi se sikerul?

júl. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!