Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tavaly eladtam egy telket...

Ninell97 kérdése:

Tavaly eladtam egy telket idén egy lakást, a kettőt egyben veszi figyelembe az adóhivatal ha új lakást veszek? Erre három évem van vagy csak egy? Kös

Figyelt kérdés

2022. nov. 9. 07:04
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Ha a telek illetve a lakás megvásárlásától számítva 5 éven belül adtad el az ingatlanokat, akkor szja-t kell fizetned a különbözet után. Akkor is, ha ebből a pénzből másik ingatlant veszel.
2022. nov. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%

Nem vonnak egybe semmit.A kapott pénzt csak te számolhatod egybe.

Azok külön ügyletek voltak.

2022. nov. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező az illeték fizetési kötelezettségre volt kíváncsi, az első és a második válaszoló nem tudom mit nem értettek ezen.


Igen kérdező, ha a legkorábbi eladási idejéhez képest 3 éven belül új ingatlant veszel, akkor a korábban eladottak árából leírhatod az illetéket. Pl. ha a telket eladtad 10 millióért, a lakást is 10 millióért és vettél egy új lakást 25 millióért, akkor csak 5 millió után kell 4%-os illetéket fizetned.

2022. nov. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
1 vételt, 1 eladással lehet figyelemve venni.
2022. nov. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó írja jól. Tavaly eladtunk 3 ingatlant, vettünk egyet, és csa egyet vettek figyelembe az illetéknél.
2022. nov. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!