Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Veszprém és Székesfehérvár...

Veszprém és Székesfehérvár közül melyik a jobb város és miért?

Figyelt kérdés

Bármit leírhattok szempontnak és véleménynek, de néhány szempont, h na nincs ötletetek:


Utak minősége

A város szépsége

Programlehetőségek

Általános és esti szórakozási lehetőség

Lakosság jellege: Elöregedő, fiatalos?

Munkalehetőségek száma, jellege

Levegő tisztasága, főleg télen. Mennyire van szmog?

Árak

Zöld területek, parkok száma, mérete, minősége

Önkormányzat kompetenciája

Közbiztonság

és nos... kisebbség száma? :D


Bármi egyéb ami alapján lehet és érdemes minősíteni egy várost... Nyilván egy google kereséssel sokminden megtalálható, de én inkább saját tapasztalatokra, benyomásokra vagyok kíváncsi.


Köszönöm előre is :)



júl. 22. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Veszprém szebb, közelebb van a Balaton, van egyetem a városban, Székesfehérvár viszont nagyobb, több a lehetőség tanulásban, munkában.

Mindkettő jó és élhető város. Nézd meg őket és a saját tapasztalataid alapján dönts!

júl. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Székesfehérvár a szülővárosom, jól ismerem, Veszprémben viszont még sose jártam.

Azt mondják, Veszprémben tisztább a levegő, lehet hogy így van, nem tudom, de mivel az a kisebbik város, így elképzelhető, viszont nem vettem észre, hogy Székesfehérvár szmogos lenne.


De mivel Székesfehérvár nagyobb, így gondolom több lehetőség van benne - munkalehetőség tuti, szórakozás: Alba Pláza, Fezen Klub, LeBaron Club, illetve a Fehér Palota üzletközpont emeletén bowling klub és ételbár.

A közbiztonság is jó, nappal a “kutya nem köt beléd”, késő este/éjszaka pedig a vasútállomáson és a történelmi belvárosban szoktak lenni kétes alakok, de pont ezért ilyenkor ezeken a helyeken fokozott a járőrözés.

Széles járda és kerékpárút sokfelé ki van építve, a belváros mellett a palotavárosi panelházaknál sok a zöld terület, illetve 3 nagyobb park jut eszembe: a Zichy liget, a Rózsa liget, és a Halesz park.

júl. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Veszprémben nincsen annyi cigány.

Fehérvár sem veszélyes, de a Piac téren és a Plázánál 30 éve ott tobzódnak az aljanépek, és senki sem csinál semmit.

aug. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Arányaiban nézve Székesfehérvár vs Budapest cigányság terén melyik jobb?
aug. 6. 02:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Székesfehérvár. Magában a városban nincs gettó. Önkormányzati lakásokban vannak főleg a Gánts Pál, Hübner utcákban, Köfém lakótelepen. Járva-kelve nem nagyon látni őket a városban, de a busszal odaérkező és ottani cigányokkal tele van a buszpályaudvar, és a pláza, évtizedek óta. Senki sem csinál semmit velük.
aug. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez igaz szerintem a legtöbb városra. Én pl Nyíregyházán élek, de Debrecenben is járatos vagyok. Mindkettőben van elég cigu a pályaudvarok, vasútállomások környékén sajnos.


Azt hittem, hogy ez inkább ilyen "keleti szokás" de ezek mindenhol ott vannak :D

aug. 6. 21:14
 7/7 anonim válasza:
Veszprémben is ez a helyzet a buszpályaudvarnál
aug. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!