Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ezt olvastam a panellakásokról...

Ezt olvastam a panellakásokról. Mi ebben az igazság?

Figyelt kérdés
A paneleket összetartó betonvasak élettartamára 50 évet saccoltak 50 évvel ezelőtt. A vasak kirohadnak és úgy dől össze a ház, mint egy kártyavár, mert nincs más kötőelem, ami összetartaná a falakat, mint az a 10-12-es betonvas. Elszabadultak az árak? Ki az a sültbolond, aki 41 millió forintért vesz magának egy koporsót? Rövid időn belül meg drasztikusan fognak esni a panel árak, miután az első panel össze fog dőlni. Utána már senki nem fog panel lakást venni sehol. Ezért most mindenki szabadulna tőle amíg csak megteheti. Értelmes ember meg már nem költözik olyan házba, amelyik bármikor összedőlhet.

júl. 5. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"A panelházak tartószerkezetének 80-100 éves időtartamot jósoltak a tervezéskor.


Azonban a hőszigetelés vagy egyéb másodlagos és harmadlagos szerkezetek csupán néhány évtizedig szavatosak, ahogy más épületek esetében is. Megfelelő karbantartással és felújítással ezek élettartama kitolható. Vagyis a hazai panelházak tartószerkezetében az első komoly problémák körülbelül 2060 körül jelentkezhetnek majd, ha egyáltalán lesz ilyen."


[link]

júl. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező neked fogalmad sincs arról,milyen erős vasalat van ezekben a házakban.Akkoriban a vállalkozók,épitőipari vállalatok nem spóroltak,hogy jó lesz a következő épülethez.Szét verni sem egyszerű lenne.A cement az cement volt,és nem zsákos,hogy fele haza vándoroljon.
júl. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Baromság. Megfelelő karbantartással kb örökkévalóságig állnak az épületek, és ez igaz a panelokra is.
júl. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha karbantartják, és figyelnek a beázásokra azok a szerkezeti csavarok soha az életbe nem fognak tönkre menni!
júl. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Statikus vagyok, hetente felteszi ezt a kérdést valaki. Belinkelnétek hol olvassátok ezeket a hülyeségeket?
júl. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

#1 Többféle panelház épült és volt aminek sokkal rövidebb volt a tervezett élettartama, mivel eleinte átmeneti lakásnak szánták a paneleket.

A kérdés reális, a panelek jó része a tervek szerint már nem szolgálna ki egy következő generációt, vagyis már nem éri meg megvenni ennyi pénzért, hiszen lassan bontás közelbe kerülnek.

De szerencsére megnézték a panelek szerkezetét kb.tíz éve és az derült ki, hogy sokkal jobb állapotban vannak mint várható volt. Így valóban később lesz velük nagy gond.

Ettől még ideje lenne elkezdeni lecserélni és olyan állami programot kitalálni, aminél a mostani lakók nem mennek tönkre ha 20-30-40 év múlva bontásra ítélik a panelházukat és lesz helyette másik lakásuk addigra.

júl. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy el kell adni a túlárazott szr új lakásokat is. Voltam egyben, a főfala hosszában meg van repedve. Kb 6 éve épült, de 3 éve benne van a repedés. A másik ház 30 méterre van tőle, az egész olyan mint egy börtön. Nyilván vannak jól megépített lakások is, de az ilyen marketingszövegek főleg arra jók, hogy ijesztegessenek.
júl. 6. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, mennyivel jobb egy olyan belvárosi nagypolgári lakás 60 milláért, ahol 60 éve semmilyen felújítás nem történt, a lépcső korrodált betonvas elemei kilógnak, alá van támasztva acélszerkezettel és esetleg még a lakások tulajdonviszonyai sem teljesen tiszták az illegál össze-vissza alakítgatások miatt...

Vagy mennyivel jobb egy újépítésű 80 milláért, ahol még be sem költöztél már repednek a falak, véletlen az épített zuhanyzón belülre tették a villanykapcsolót, vagy ahol tök menő, hogy van mélygarázs, de a -2-es szintet sosem lehetett használni, mert a kezdetektől víz alatt van. Ha nem sikerült ezt a problémát építésnél megugorni (merthogy nyilván nem így tervezték), akkor vajon tuti, hogy bírja-e a pöpec vityillód alapja, hogy állandóan vízben áll?

Szóval mindenben lehet hibát találni, ha akarok. Egy jól megépített és szépen, állandóan karbantartott panel még nagyon sokáig állni fog.

júl. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább attól tartanek, hogy sokan főfalakat meg minden egyebeket bontogatnak ki engedélyek nélkül. Egyebkent sztem masszív szerkezetek. De mondjuk egy olyan tömb esetében ahol mondjuk minden harmadik lakó nyugdíjas nem tudom, hogy költenek-e egyáltalán a karbantartásra.
júl. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%
Németországban egyebkent sok példa van rá, hogy a tényleg magas panelokbol pár szintet vissza bontanak. 3 emelet magasan gondolom elall meg baromi sokára amit mondjuk 6 szintre terveztek anno. De aki a fentebbi szinteken élt az így járt vajon ?
júl. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!