Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az nem átverés, ha valaki...

Az nem átverés, ha valaki megvesz tőlem egy ingatlant, de a szerződésbe leírja, hogy 8 napon belül fizeti ki?

Figyelt kérdés
A tulajdonjog átszáll a szerződés megkötésekor, és ő nem fizeti ki 8 napon belül, akkor mi történik?

2024. jún. 16. 21:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Azt a 8 napot már meg lehetne várni az aláírással. De fogalmazzátok meg úgy, hogy a tulajdonjog csak az egész összeg megérkezése napján cserél gazdát, az ügyvéd meg (aki kötelező) addig ne adja le a szerződést a földhivatalba - és ha nem utal az illető, széttépitek.

(Egyébként hiteles vevőknél hónapokkal később (pl. CSOK 90 nap volt anno, most nem tudom) is utalhatja a bank a hiányzó részt az aláíráshoz képest, ez elég gyakori. Ahogy fordítva az is, hogy az eladó törleszti a házon lévő hitelt, pedig az egész összeget még nem kapta meg, mert a vevő is hitelből veszi. (Vagy még parább, ha valamit foglalózik belőle.) Elég nehéz ilyenkor már ezeket (nem is tudom, lehet-e) visszacsinálni. Aztán mégis bevett dolog.)

Ha nem akarsz ilyesmibe belemenni, akkor ne menj bele. Csak olyat írj alá, amivel egyetértesz.

2024. jún. 17. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 SZTANN ***** válasza:
93%
Adás-vételnél kötelező az ügyvéd. Tehát nagy valószínűséggel a szerződés megfelelő biztosíték. De mégis miért nem akkor kapja meg a tulajdonjogot, amikor a teljes árat kifizeti? Miért adnád el addig, míg nem kapsz pénzt? Nem sok értelme van. (Speciális eset előfordulhat - de azt akkor nagyon körültekintően kell belefoglalni a szerződésbe - ez az ügyvéd dolga, de mindenképpen a te felelősséged!)
2024. jún. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
11%

Se a szerződés, se az ügyvéd nem biztosíték arra, hogy a vevő fizetni fog, Sztann! Az aláírás napján a földhivatalban átírják a tulajdonjogot, innentől kezdve az eladó húsz évig pereskedhet és hatszor meg is nyerheti, attól még a pénzt nem lehet erőszakkal átutalni neki, ha a vevő, az immáron új tulajdonos nem akarja. Lefoglalhatják végrehajtóval a vagyonát - de ha nincs neki, mert erről gondoskodott?

Hogy merül fel ilyen szerződés, kérdező?

2024. jún. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
A rendes menete: szerződés, ezzel a vevő széljegyte kerül a tulajdoni lapon a földhivatalban ( nem lesz még tulajdonos, ez védi őz, hogy ne lehessen már megterhelni, másnak eladni stb. a lakást). A szerződéskötéskor eladó aláír egy tulajdonjogról lemondást, amivel a vevő bejegyeztetheti a tulajdonjogát a hivatalnál. Ez az irat az ügyvédnél marad letétben. Akkor adja ki, ha az eladó szól neki, vagy ha nem, akkor a vevő igazolja hogy a teljes vételárat kifizette. Ekkor megkapja az iratot, amely alapján tulajdonjogát bejegyzik.
2024. jún. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
87%

13: "Az aláírás napján a földhivatalban átírják a tulajdonjogot"


Ha az ügyvéd nem viszi be a szerződést a földhivatalba, akkor aligha.


Ha az ügyvéd csak akkor viszi be, amikor a teljes vételár kiegyenlítésre került, akkor a vevő nem tud visszaélni ezzel.

2024. jún. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
74%
Ha ez így van, 15-ös, akkor viszont értelmezhetetlen a szerződés azon pontja, hogy a szerződés napján a vevő tulajdonába kerül.
2024. jún. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
50%

Nyugodtan pontozzatok le, ettől még semmi átverés nincsen abban, ha a szerződésben megadott határidő van a kifizetésre.


Amíg nincsen kifizetés a szerződés ügyvédi letétbe szokott kerülni és akkor történik meg a földhivatali ügyintézés / átírás, amikor az eladó visszajelez az ügyvédnek, hogy megérkezett a pénz.

2024. jún. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

17-es, mi hitelből fizettük a vételár egy részét egy bő hónappal később, és a szerződésben szerepelt, hogy a tulajdonjog csak a vételár teljes kiegyenlítése után lesz a miénk. Kulcsot is csak akkor kaptunk hozzá.

Szóval itt az a különös, hogy miért a szerződés aláírásakor lesz tulajdonjoga a vevőnek, ha még nem fizetett ki mindent (sőt, itt semmit sem).

2024. jún. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvéd ilyenbe nem megy bele. Van az adásvételi szándék. Erről született egy szerződés. Van a fizetési határidő. A fizetés alkalmával valósul meg az ellenszolgáltatás. Akkor történik meg tulajdonképpen a vétel. És még azt is le kell írni, hogy a fizetés után mikor valósul meg a birtokba adás. Amikor elhagyod az ingatlant, átadod a kulcsokat, és az óraállásokat fotózzátok, jegyzőkönyvezitek. (Szokták még szerződésbe venni, hogy mekkora a napi kötbér, ha nem hagyod el időben az ingatlant.)

[Alá ne írj olyan szerződést, hogy a vevő a vételárat teljes egészében megfizette.]

2024. jún. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
77%
Én úgy csinálnám, hogy a birtokbavételt a kiutalásra időzíteném. Tehát akkor kapja meg a házat amikor teljesül a kifizetés.
2024. jún. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!