Budapesten tényleg arányosan most már európai szinten is a legdrágábbak az ingatlanok?
Bizony így igaz. Nem véletlen értékelődött föl a budapesti aglomeráció szerepe sem. Már megvettek ott is mindent, és még mindig épülnek egymás nyakára eszement módon,de az árak már ott is közelítik a budapestiekét.
Egy biztos, a közlekedéssel nem tudom mi lesz, mert valahogy senki sem gondol rá!
Az aglomerációs hatás kezd majd megjelenni más nagyvárosok körül is.
11. XVII.kerületben lakom, nemrég épült a gazdagoknak a Szőlő liget, a Richtertől nem messze, Bökényföldi út.
A közlekedés borzalmas, főleg reggel.
"Kereslet-kínálat."
Ne emlegessük drága kis hazánkban a kereslet-kínálatot, mert lassan már sehol sem működik a kommunista kormányunknak hála. Árstoppok, benzinárstoppok, hitel kamatstoppok, ilyen-olyan csok, falusi csok, támogatott hitelek, babaváró, anyámkínja.
Állami ösztönzők nélkül gyakorlatilag döglött a magyar ingatlanpiac, nincs itt semmiféle kereslet-kínálat, csak "ingyen" pénz szórás a közösből.
"Ahogy mondani szokták egy fővárosi ingatlan mindig érték lesz."
Kik szokták mondani? Egyszer sem hallottam. Ez valami új divat, amiről lemaradtam?
"Sokkal több munkalehetőség, kulturális programok, jó kerültetet fogsz ki, akkor kellemes, nyugodt élet lehet szerintem...."
-A sokkal több munkalehetőség leginkább azok szempontjából érdekes, akiknek speciális végzettségük van. Mielőtt döntesz, gondold végig, hogy neked van -e ilyen, azaz olyan amit kimondottan csak Budapesten keresnek.
-Szerinted az egységsugarú átlagmagyart érdekli a kultúrális program? Az emberek hány százaléka is jár rendszeresen mondjuk színházba hogy megnézzen egy jó operettet? Na ugye... Szerintem a többség érdeklődését kielégíti a tv-ben, kereskedelmi csatornák által sugárzott igénytelen show műsorok tömtelege. Mert ugye azt vetítik amire igény van, és ezt a ma már jól mérhető nézettségi mutatók, statisztikák alapján állítják össze. Kérdem én, akik azt a rengeteg moslékot nézik a tv-ben, minek ezeknek kultúrális program?
-Kellemes, nyugodt élet és Budapest fogalmak szerintem elég távol állnak egymástól. Laktam több kerületben is, utaztam egyikből másikba munka miatt is, sőt volt idő eleinte amikor azt gondoltam hogy majd ott veszek egy lakást. Eleinte szinte mindenki ezt gondolja... Aztán rájöttem hogy ez nem az én asztalom, és számomra a főváros egy-két előnye (mert ilyen is van, de döntően nem az amit #14-es felsorolt) nem kompenzálja a sok tucatnyi hátrányát, így végül a vidéket választottam.
"Jól érzed, kérdező: a baj a fizetésekkel van! A világvárosokban mindenütt elszaladtak az ingatlanárak, ez is igaz - csakhogy normális országokban a bérek is követték ezt a folyamatot."
Ez azért barokkos túlzás, Londonban laktam, közalkalmazotti bértábla szerint kaptam a fizetésemet és ott is látod előre, hogy melyik évtől nem fogod tudni kifizetni az albérletet.
Ökölszabály volt mindig is ,hogy az ingatlan nagyjából 10 évi átlagfizetésnek felel meg. Ez régen is így volt és ma is érdemes sztem így nézni.
Ha 300 ezres nettóval számolunk, akkor ez nagyjából 36 millió Ft, amiből már bőven lehet válogatni Bpen is. Más városokban vagy vidéken úgy 15-20 millióból már jó lakásokat házakat lehet venni.
Ha nem számolom a CSOK ot, akkor is a hitelkamatok már annyit estek, hogy abból is lehet fedezni egy olcsóbb lakást pár évnyi megtakarítással.
Ha most kezded a spórolást és egyedül is vagy, akkor meg elégedj meg egy kisebb, olcsóbb házzal, vagy garzonnal.
Szüleink, nagyszüleink is "nyomorogtak" egy ideig, míg megszerezték az első lakást, ezt most sincs másképp, nem kell ebből katasztrófát csinálni.
Az, hogy ma sokan panaszkodnak az azért van, mert sok felesleges és drága dolgot vezsnek az emberek a mindnenapokban és nem spórolnak eléggé. Régen nem költöttek ennyit az emberek kajára, nyaralásra, szépségre ruhára ,telefonra stb
"Más városokban vagy vidéken úgy 15-20 millióból már jó lakásokat házakat lehet venni."
Ez nem igaz. Ennyiből nem kapsz jó lakást vagy házat, csak nagyon erősen felújítandót, lakhatatlan állapotút. Ahogy Bp.-en is 36 millióér csak nagyon erősen felújítandót, lakhatatlant kapsz.
A 10éves átlagfizetéses elv egyébként igaz, így volt régen. Ennyiből lakható ingatlanhoz jutottál régen. De ma ugyanezért lakhatatlant kapsz. Szóval ez a különbség a rég világa és a ma között.
Ennek tetejébe még jön a sok-sok mai túlszabályozás, engedélyek, jogszabályok átláthatatlan sokasága, tehát a papírmunka ami fölös pénzkidobás. Régen meg össze-vissza építhettél, senkit se zavart semmi. Ezért is volt jobb világ régen.
Meg akkoriban sokkal jobb összetartás volt az emberek között is. Most meg fölbolydult minden, olyan mocskos, undorító, gusztustalan világ még nem volt mint napjainkban!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!