Telek bizonytalan villany, víz bekötéssel, érdemes rá várni?
Adott egy jó elhelyezkedésű telek, kb egy szántóföld frissen felparcellázva. Csatornázva van, telekhatáron van. Víz, villany viszont a szomszéd utcában. Az önkormányzat szerint a tulajdonosok összefogása kellene (kb 50 telek az új "utcában"), hogy a víz, villanyt felhozzák. A tulajdonosokat nem ismerem, még senki nem kezdett semmi építkezésbe.
Két kérdés:
- mi a logika abban, hogy víz, villany még a kanyarban sincs (egy utcával lejjebb van), de a csatorna már megvan?
- érdemes várni, hogy több tulajdonos összefog és együtt felhozatjuk az utcába a vizet, villanyt? Úgy, hogy a tulajdonosokról semmit sem tudok.
- kinek a költsége kell legyen, hogy a közmű az utcában legyen?
Mondjuk úgy 1-2 éven belül elkezdenénk építkezni.
a legnagyobb kincs a szennyvízcsatorna. A villany kis mértékben pótolható napelemmel, szélmotorral, a gáz palackkal, de a csatorna?
Vedd meg, főleg, ha nyomott ára van. Ha van kapcsolatod egy vízügyes kútfúróval, akkor még azt is megtudhatod, van-e víz?
Te fúrass elsőnek, az a nyerő.
Az ásott jobb, csak drágább
Ahhoz hogy ott közmű fejlesés legyen.az önkormányzatnak hozzá kell járulni,mert a terület az ővé.Ha az önkormányzatnak erre nincs elég pénze,akkor a telek tulajdonosaknak kellene beszállni.Ez nem 1 új dolog,régen is így volt.Régen volt terület fejlesztési adó is .
Valakinek kézbe kellene venni az ügyet,rákérdezni az önkormányzatnál.Ha sokan vagytok ne hagyjátok magatok lerázni. Mi annak idején 11 en álltunk össze a villanyért.Azóta meg víz is lett.
A két kérdésre a válasz, ami valójában három:
- mi a logika abban, hogy víz, villany még a kanyarban sincs (egy utcával lejjebb van), de a csatorna már megvan?
Az a logika, hogy a csatorna jelenti a legnagyobb földmunkát általában, mármint kiépítést tekintve, míg egy villanyt az úttest bolygatása nélkül el lehet vezetni oszlopokon, a víz meg nyilván a kettő között
- érdemes várni, hogy több tulajdonos összefog és együtt felhozatjuk az utcába a vizet, villanyt? Úgy, hogy a tulajdonosokról semmit sem tudok. Ez attól függ milyen az övezeti besorolás. Nekem úgy rémlik, hogy ha lakóövezeti besorolás, akkor az önkormányzatnak kell kiépíteni. De nyilván ezt el tudják húzni évekig forráshiány stb miatt. Na meg a szolgáltató miatt, ki tudja mit kell még bővíteni az utcai gerinccezetéken kívül. Egy sima ház előtti oszlopról bevezetni az áramot is közel egy éves procedúra, nem hogy egy komplett utcába
- kinek a költsége kell legyen, hogy a közmű az utcában legyen? Lásd fent, tudtommal, ha lakóövezeti besorolás, akkor az önkormányzaté, de nem tenném le rá a nagyesküt.
Röviden és tömören, ilyen telek befektetésnek jó, ha most akarsz építkezni akkor engedd el. De befektetésnek is csak akkor, ha valamiféle területfejlesztési tervet láttál, amiben benne van, hogy legalább terv szinten ott közműveket akar az önkormányzat és átminősítés már megtörtént
50 embert nem fogsz tudni össze gereblyézni, pláne, ha kiderül, hogy még pénzt is kellene beleadni.
A csatorna a legnehezebben elérhető közmű, jó jel, ha ott már van. Ha az már ott csörgedezik a ház előtt és rá is engednek kötni, akkor szerintem érdemes lehet a vételt fontolgatni.
További vizsgálódás szükséges, mint pl. az övezeti besorolás, leendő szomszédos tulajdonosi közösség vágyai / lehetőségei, önkormányzat település fejlesztési koncepciójának megismerése stb.
Helyben dolgozó építész is megér egy pénzdíjas konzultációt, biztos nem vesztesz vele annyit, mint egy besült fejlesztési területbe invesztálni, ahol lehet, hogy 10 év múlva lesz lakóövezet az utca azon fele.
Ilyen fontos döntéshozatal csakis tényeken alapuljon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!