Miért drágább a budai ingatlanok,mint a pesti ingatlanok?
Megyeszékhelyen lakó,vidékiként kérdezem.
Talán életemben egyszer voltam fenn Budapesten.
Elég ha végigsétálsz a környéken és látod:rendezettebb, tisztább, zöldebb a belváros is elég közel,az emberek is kulturáltabbak.
Minden városnak vannak jobb részei
Ha hasonló kvalifikációjú ingatlanokat nézel nem olcsóbb.
Tehát egy 2. kerületi 40nm-es lakás kb annyiba kerül mint egy ugyan akkora lakás az 5. kerületben. És persze jóval drágább, mint ugyan ez a 8. kerületben.
1es, a kulturáltabb léttel vitatkoznék. Pont ma láttam egy igényesen felöltözött 50es nőt, köpni egy 2. kerületi villamosmegállóban.
2: A pesti oldal sem csak a 5 kerületből áll
Úgy átlagban drágább a budai oldal.Vannak persze jobb részei a pesti oldalnak is.
Az meg hogy mi megy egy köbányai,kispesti stb megállókban mesélhetnék.
5#
"Viszont a lepukkantabb környékek szinte mind Pesten vannak, a gazdag környékek szinte mind Budán."
És ez miért alakult így?
3as, direkt hoztam az 5. kerületet példának, mert ott vannak hasonló árfekvésű ingatlanok, "hírben" pedig kb megegyezik a budai oldallal.
Mert nem érdemes összehasonlítani egy Szeréna, Orom, vagy Endrődi Sándor utcát egy Hős utcával, de egy Kossuth térrel már van értelme.
Történelmileg is így alakult.Budán volt a vár az volt a főváros,Pesten lakott a pórnép.
Földrazilag is más Buda dimbes dombos jobb a kilátás egy villából mint az "alföldi" Pesten
"És ez miért alakult így?"
Csak tippelni tudok. A Monarchiában ugye a pesti oldal épült ki jobban, így főként ott épült ki az ipar meg a szegény munkásnegyedek. A budai oldalon a Vár és pár kilométeres környéke volt kiépülve, azon túl szőlőket termesztettek (ahol ma a villák állnak) vagy erdők voltak. Az erdőkben viszont már akkor épültek hétvégi villák, vadászházak, ilyenek.
Aztán a világháború után a pesti polgári, értelmiségi réteg jó részét alkotó zsidókból nem mindenki tért vissza. A szocializmusban sokat terjeszkedett Budapest, és a komcsik a saját kádereiket nem a pesti munkás részekre tették, hanem a Budára az elkobzott villákba vagy a villák mellé épülő új részekre. Talán a Rózsadomb, ami a belvároshoz relatív közel van, volt akkoriban a legjobb nevű budai környék. A rendszerváltás után pedig az aktuális elit szintén a budai hegyekbe szeretett költözni, csak ma már nem a Rózsadomb a legfelkapottabb környék, mivel elég zsúfoltan be lett építve.
Amit viszont nem tudok, hogy ami a pesti oldalon nem munkásnegyed, hanem cigány környék, az hogy alakult ki. Például hogy a Józsefváros egyes utcái hogy lettek olyanok, amilyenek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!