Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A lelkiismeret furdalás az...

A lelkiismeret furdalás az ami visszatartja az embereket, hogy banki visszavett ingatlanokat vásároljanak a szabad piaci ár harmadáért-negyedéért?

Figyelt kérdés

Egyre több ilyen banki visszavett ingatlan hirdetést látok, a szabad piaci árak töredékét kérik értük. Kérdezem ezt úgy, hogy én nem tervezem se venni se eladni ingatlant Magyarországon a belátható jövőben. Tehát ez engem nem érint.

Csak érdekelne, hogy az emberek csak azért fizetnek 3-4szer annyit egy régi Kádári lakásért, csak mert furdalja őket a lelkiismeret és elvből nem vesznek olyat amiből esetleg kilakoltattak valakit?


2023. szept. 10. 18:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tudnál linkelni akár egyetlen olyan hirdetést, ahol ilyet látsz? Olyan ingatlant, ami:

-A piaci ár harmadába kerül,

-Fix áron, NEM árverésen vásárolható meg,

-Meg tudod tekinteni a vásárlás előtt,

-Nem lakókkal együtt kapod meg, akit aztán neked kell kiraknod.

2023. szept. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi ilyen lakást vettünk, nem kellett a kilakoltatással bajlódni, viszont volt gond a lakással bőven. Kezdve azzal, hogy az előző tulaj bolond volt, mániákus gyűjtögető, és miután eldugult a WC-je, szószerint tele szarta éveken keresztül a lakást. Ugye mi úgy licitáltunk a lakásra, hogy ilyen esetben nem lehet megnézni, csak alaprajz és külső kép van + lokáció.

19 millióért tudtuk megvenni, most csak egy erre specializálódott céggel + 4 millió lesz a lakás teljes sterilizálása és ebben még semmi felújítás nincs benne. A végére úgy számolom, hogy 28-30 millió környékén leszünk, mire szép lakható állapotba kerül, és 34-35 millióért tudtunk volna venni olyan lakást, ami normális állapotban van. Szóval így összességében én azt tudom mondani, hogy megbántam ezt.

2023. szept. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

12-es

Kifogtatok egy szart (szó szerint), de még azzal is jól jártok a végén. Ismerősöm olyat fogott ki, hogy piaci ár negyedéért, és semmi baja nem volt a lakásnak. Ilyen is van.

2023. szept. 12. 10:51
 14/15 anonim ***** válasza:
#13: nyilván a piaci ár negyedéért :)))
2023. szept. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
11 millióért vett egy olyan amit 36-37 millióra becsülnek. Majdnem a negyede. Persze kérdés, hogy el fog-e menni 36-37 millióért vagy ez csak egy becslés, mivel most jelenleg ha jól tudom be van fagyva a piac.
2023. szept. 12. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!