Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A lelkiismeret furdalás az...

A lelkiismeret furdalás az ami visszatartja az embereket, hogy banki visszavett ingatlanokat vásároljanak a szabad piaci ár harmadáért-negyedéért?

Figyelt kérdés

Egyre több ilyen banki visszavett ingatlan hirdetést látok, a szabad piaci árak töredékét kérik értük. Kérdezem ezt úgy, hogy én nem tervezem se venni se eladni ingatlant Magyarországon a belátható jövőben. Tehát ez engem nem érint.

Csak érdekelne, hogy az emberek csak azért fizetnek 3-4szer annyit egy régi Kádári lakásért, csak mert furdalja őket a lelkiismeret és elvből nem vesznek olyat amiből esetleg kilakoltattak valakit?


2023. szept. 10. 18:52
1 2
 1/15 Gugu Gabor ***** válasza:
95%
Ha egy cseppet utánannézel az ilyen ingatlanok vásárlásának akkor liderül hogy sok gond adódhat. Na ezért
2023. szept. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Milyen gond? Mindenhol írják hogy ilyen tehermentes olyan ez meg az mentes.
2023. szept. 10. 19:53
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Ott kezdődik, hogy senkit nem lakoltatnak ki, azt majd neked kell.

A másik, hogy az ár amit látsz, az a kikiáltási ár egy árverésen. Ha nagyon gázos a pecó, akkor talán a "piaci ár" 2/3-áért viheted. Amúgy egy normál pecót rendes adásvétellel meg a "piaci ár" háromnegyedéért, úgynevezett alkuval.

2023. szept. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem, ez elvileg nem kikiáltási ár, hanem a vételár. Tehát ha van annyi kp.-d akkor viheted. Az árverés az másik kategória. Oda szerintem muglik (azaz nem maffiózók) be sem tehetik a lábukat.
2023. szept. 10. 19:57
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
#4: ha ez ekkora üzlet lenne, mint szerinted akkor ezek a hirdetések meg sem jelennének, mert minden befektető ezekre csapna le a belsős ingatlanosával.
2023. szept. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Amiről te beszélsz, az a bedőlt hiteles lakás, rendezett adásvétellel, ha szerencséd van, a nirnál ár 90%-áért vihető, én is ilyen lakást vettem.

Csak nagyon résen kell lenni, mert kicsi az esélye, hogy pont ott lesz ilyen, ahol neked kell.

Azonnal felhívni (fél órákon múlik), még aznap megnézni, és komoly vevőnek látszani, legkésőbb másnap ajánlatot tenni.

2023. szept. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Teheted itt a hülyét de ha kb 5 percet szánsz az életedből egy google keresésre (és nem csak a hirdetésekig jutsz) kb 10 cikket találsz arról, hogy is megy ennek a folyamata és milyen gondok lehetnek.
2023. szept. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Teheted itt a hülyét"

Én személyesen ismerek olyat aki annyiért vette amennyiket én is látok, és elsőre én sem hittem el, de megmutatta a papírt róla és tényleg. Akkor ez hogyan lehetséges?

Valóban van igazság abban, hogyha ez ilyen egyszerű akkor miért nem ezt csinálja mindenki, miért kell egyáltalán hirdetni?

Pont erre irányul a kérdésem, hogy lehet csak talán a félelem az emberekben az esetleges gondoktól, amit még mindig nem válaszolt meg senki mi lehet az, vagy egyszerűen csak a lelkiismeret furdalás és a társadalmi megvetés az oka.

Ha elolvasod a komment szekciót egy ilyen hirdetés alatt, mindenki szanaszét átkozza azokat akik ilyen módon vesznek lakást, amiből valakit kilakoltattak.

2023. szept. 10. 20:52
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a kérdezőnek súlyos problémái vannak.

Orvost!

Most!

2023. szept. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Gugu Gabor ***** válasza:
85%
Igen pontossan a félelem tartja vissza az embereket, nekem is van olyan ismerősöm aki így jutott házhoz. Igaz csak nem 1 év volt mire rendeződtek a dolgok. És hozzá jutott egy full lepusztult ingatlanhoz. Az ő bevallása szerint erre számított és még így is megérte. (Én ezt furcsállom de az ő elmondása szerint a vétel előtt meg se tudta nézni rendesen a házat.) Nyilván akinek van x milliója kockáztatni és nem baj ha csak úgy áll hónapokig, van ideje és idege és persze pénze ügyvédre stb tud ilyen lakást/házat venni de lássuk be hogy az átlag lakásvásárlónak ez luxus.
2023. szept. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!