Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Rengeteg kérdésem volna...

Rengeteg kérdésem volna panellakás vásárlása esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Panellakás vásárlásában gondolkozunk, elég nagy a kínálat a városban belőle, nagyjából 200-300 db is van felrakva, ami mondjuk tetszett és megfelelőnek néz ki csak 5-10 db is volna. A klasszikus 1+1 szobás ~ 50nm-es lakásokat nézzük. Ami fix, hogy panelprogramon átesett legyen, és ki legyen fizetve.


Nagyon sok kérdésem volna, még nem volt saját lakásunk sosem, albérletben éltünk, viszont panellakásban több helyen is.


A legnagyobb kérdés, hogy 5 szintes vagy 10 szintes panellakásban vásároljunk?


I. Ha 5 szintes volna, akkor legalább a 3. emeleten (az alatt nem), vagy eggyel fölötte, de nem zárószinti.


II. Tíz emeletes esetén: akár a 7. emeletig is felmennék. Viszont itt több aggasztó dolog is felmerül már. Mikor volt a lift felújítva? Ha esetlegesen tervben van egy liftfelújítás annak milyen költsége várható majd számunkra, mint résztvevő? (ezekre ki tud választ adni, közös képviselő?)

Ha tíz szintes a ház és liftes akkor milyen messzire célszerű a lakásnak a liftaknától lennie?


Szeretek kerékpározni és lopták már el kerékpáromat, azóta csak lakásban vagyok hajlandó tartani. Viszont, ha 7. emeleten lakok már macerás felvinni, meg az egyedüli liftet is befoglalni a kerékpárral. Ezért húz a szívem egy kicsit a 3. emeleti lakás felé, mert oda simán felcipelem magammal.


Viszont a 7. emeletiből kicsit jobb a kilátás, az utca zaját is jobban elnyomja. Viszont ha bekrepál a lift akkor rossz feljutni. ÉÉÉS az utolsó, lehet sok ember most mosolyog, de valós: van olyan ismerősöm, aki annyira tériszonyos, hogy egy 7. emeleti lakásban ÜLVE is rosszul érzi magát, szóval nem azért mert az erkélyről kinézve szédül, hanem a tudata is, hogy ilyen magasan van nem komfortos neki.


III. Nagy kérdés, ki legyen-e cserélve / kicseréljük-e adás-vétel után a vezetékeket? Láttam, hogy nagyjából 1 milliós tétel volna. Plusz olvastam valamit, hogy valami olyat kell kérni a villamosműveknél, hogy nagyobb terhet bírjon el a háztartás? 32 Amperes talán? Lehet hülyeségeket írok. De mindkét szobában lenne klíma, tv, mosógép, mosogatógép. Szóval ezeket az eszközöket ha működtetném szeretném, ha biztonságos lenne.

A kérdés még ezzel kapcsolatban, hogy az oké, hogy én kicserélem és ez által a lakás bírni fogja. De a TÁRSASHÁZ vezetéke is bírja a megnövekedett terhelést, ha idővel mindenki lecseréli nagyobbra?


IV. Nagy kérdés: Ha a konyhába szeretnénk mosogatógépet beszerelni annak a vezetékelése: hogy kapjon vizet és hogy legyen hová a vizet leereszteni ezt sok pénzbe van kivitelezni a konyhában, van esetleg erről valakinek tapasztalata? Vagy a mai szakembereknek ez már nem problema?


V. Ahogy írtam nagyon nagy a kínálat a városban főleg panelból, ebből fakadóan szerintetek 5-10% alkuképesség már a túlnyomó kínálat miatt is beleférhet?


VI. Mit javasoltok mi az amire mindenképp oda kell figyelni vásárlásnál, vagy van valami dolog ami jó lehet, vagy a szélső lakások csendesebbek, bármi infó jöhet.


Köszönöm!! :-))


2023. szept. 6. 11:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
52%
Panelok esetében egyébként olvastam cikket, amikben 10 % koruli áresésekrol is irtak Budán és Pesten ha jól emlékszem, szóval én próbálnék alkudni. Persze ez én vagyok,mindenki azt csinál amit jónak gondol
2023. szept. 7. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
47%
11-es egyértelmű, ha vevő az ember. De csak azaz eladó fog ennyit engedni, akinek sürgős/fontos az eladás. Akinek "nem ég a háza", az nem fog 10%-t engedni a jelenlegi piacon. Az éveket igényel, hogy már az alap kiindulási ár normálisabb legyen.
2023. szept. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!