Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Rengeteg kérdésem volna...

Rengeteg kérdésem volna panellakás vásárlása esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Panellakás vásárlásában gondolkozunk, elég nagy a kínálat a városban belőle, nagyjából 200-300 db is van felrakva, ami mondjuk tetszett és megfelelőnek néz ki csak 5-10 db is volna. A klasszikus 1+1 szobás ~ 50nm-es lakásokat nézzük. Ami fix, hogy panelprogramon átesett legyen, és ki legyen fizetve.


Nagyon sok kérdésem volna, még nem volt saját lakásunk sosem, albérletben éltünk, viszont panellakásban több helyen is.


A legnagyobb kérdés, hogy 5 szintes vagy 10 szintes panellakásban vásároljunk?


I. Ha 5 szintes volna, akkor legalább a 3. emeleten (az alatt nem), vagy eggyel fölötte, de nem zárószinti.


II. Tíz emeletes esetén: akár a 7. emeletig is felmennék. Viszont itt több aggasztó dolog is felmerül már. Mikor volt a lift felújítva? Ha esetlegesen tervben van egy liftfelújítás annak milyen költsége várható majd számunkra, mint résztvevő? (ezekre ki tud választ adni, közös képviselő?)

Ha tíz szintes a ház és liftes akkor milyen messzire célszerű a lakásnak a liftaknától lennie?


Szeretek kerékpározni és lopták már el kerékpáromat, azóta csak lakásban vagyok hajlandó tartani. Viszont, ha 7. emeleten lakok már macerás felvinni, meg az egyedüli liftet is befoglalni a kerékpárral. Ezért húz a szívem egy kicsit a 3. emeleti lakás felé, mert oda simán felcipelem magammal.


Viszont a 7. emeletiből kicsit jobb a kilátás, az utca zaját is jobban elnyomja. Viszont ha bekrepál a lift akkor rossz feljutni. ÉÉÉS az utolsó, lehet sok ember most mosolyog, de valós: van olyan ismerősöm, aki annyira tériszonyos, hogy egy 7. emeleti lakásban ÜLVE is rosszul érzi magát, szóval nem azért mert az erkélyről kinézve szédül, hanem a tudata is, hogy ilyen magasan van nem komfortos neki.


III. Nagy kérdés, ki legyen-e cserélve / kicseréljük-e adás-vétel után a vezetékeket? Láttam, hogy nagyjából 1 milliós tétel volna. Plusz olvastam valamit, hogy valami olyat kell kérni a villamosműveknél, hogy nagyobb terhet bírjon el a háztartás? 32 Amperes talán? Lehet hülyeségeket írok. De mindkét szobában lenne klíma, tv, mosógép, mosogatógép. Szóval ezeket az eszközöket ha működtetném szeretném, ha biztonságos lenne.

A kérdés még ezzel kapcsolatban, hogy az oké, hogy én kicserélem és ez által a lakás bírni fogja. De a TÁRSASHÁZ vezetéke is bírja a megnövekedett terhelést, ha idővel mindenki lecseréli nagyobbra?


IV. Nagy kérdés: Ha a konyhába szeretnénk mosogatógépet beszerelni annak a vezetékelése: hogy kapjon vizet és hogy legyen hová a vizet leereszteni ezt sok pénzbe van kivitelezni a konyhában, van esetleg erről valakinek tapasztalata? Vagy a mai szakembereknek ez már nem problema?


V. Ahogy írtam nagyon nagy a kínálat a városban főleg panelból, ebből fakadóan szerintetek 5-10% alkuképesség már a túlnyomó kínálat miatt is beleférhet?


VI. Mit javasoltok mi az amire mindenképp oda kell figyelni vásárlásnál, vagy van valami dolog ami jó lehet, vagy a szélső lakások csendesebbek, bármi infó jöhet.


Köszönöm!! :-))


2023. szept. 6. 11:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Nekem a 3 emelet körüli a szimpatikus, mivel onnan nagyobb esélyem van kijutni, ha valamelyik idióta lakó felgyújtja a lakását.

(Sajnos túl gyakori ez manapság.)

2023. szept. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

És ha 3. emeletre költözök 10-esben, akkor ez kétéltű.


Jobb, mert akadálymentesített, meg könnyebb költöztetni / pizzafutár / bármi háztól hátig szolgáltatás dolgot tekintve.


Viszont a liftkarbantartás + a vele járó zaj aggaszt kicsit.


Magam szempontjából nem zavar, ha 3-ig gyalog kell felszaladni.

2023. szept. 6. 11:53
 3/12 A kérdező kommentje:

Már nem a felújítással járó zaj, hanem aki lakott liftes panelban az tudja miről beszélek, hogy működés közben van egy alapzaj + ritkán rezonálás is.


Plusz liftfelújítás alatt fixen nem lehet használni a liftet sem, szóval gyalog kell fel alá járkálni.

2023. szept. 6. 11:58
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Alkudni most lehet és kell is, 5-10% bele fog férni!

Mosogatógépet megoldja a szerelő.

Villanyvezeték: ha ilyen nagy a kínálat, olyat keress, aminél ez kész, ha nem szeretnél ezzel bajlódni.

Lift - csere - költségek: szerintem ezt előre nem lehet megmondani.

Mi 10 emeletesben a 3. emeleten laktunk, nekünk jó volt. Ne legyen ház szélén a lakás, legjobb, ha alul felül, jobb-bal oldalon is van valaki.


Tanács: eladótól kérj számlákat, nézd meg a lépcsőházat is, nézd meg a közlekedést is (bár paneloknál a közlekedés általában jó), környéken is nézz szét. Nálunk pl. az utca másik oldalán hajléktalanszálló van... ezt nem láttuk vételkor és azt sem, hogy a szemben lévő parkban alszanak nyáron a hajléktalanok.

2023. szept. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

4-es,


Nem szoktátok a lakásban tartózkodva hallani a liftet, hogy működik? Nem az ajtócsapkodásra értem, hanem mikor fel-alá hívja valaki?

2023. szept. 6. 14:37
 6/12 anonim ***** válasza:

Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy a panelház egyik nagy előnye, hogy lehet magasan lakni, úgyhogy én a 7-en vettem lakást. A lakás kétfelé néz és imádom, hogy ha nyáron kinyitom mindkét oldalon az ablakot akkor átsűvít a kellemes, hűs, "magashegyi" levegő és hiába van klíma, alig kell így használni. Na meg nem beszélve arról, hogy kevésbé jön fel a por és a zaj és a kilátás is parádés (számomra megfizethetlen élmény minden reggel, hogy amikor felülök az ágyból egyből a budai hegyekkel és fél Budapest látképével kezdem a napot). De ezek a szempontok nyilván teljesen egyéni fontosságúak és nekem is van ismerősöm, aki nem mer hozzánk jönni a magasság miatt :)


Amúgy laktam 4-esben is, zárószinten, na ott utáltam az állandó lépcsőzést.


A liftfelújításról meg annyit, hogy nálunk éppen most tavasszal volt és egyáltalán nem forgatta fel az életünket, mivel részletekben csinálták és általában csak akkor, amikor mindenki munkában/iskolában volt. Ahogy végeztek az aznapi munkarésszel, vissza is kapcsolták. Talán ha kétszer kellet a felújítás miatt lépcsőzni.


A műszaki dolgokkal (vezetékezés, mosogatógép elhelyezés, stb.) meg úgy voltam vásárláskor, hogy azokon lehet változtatni, így nem voltak főszempontok.


Ja és közös képviselővel mindenképpen beszélj. Az, hogy az ingatlanos kiírja, hogy panelpromaos a ház és kívülről le van szigetelve, még nem azt jelenti, hogy fullosra minden ki lett cserélve, hiszen sok olyan nagyon költséges és fontos rész is van, ami kívülről nem feltétlenül látszik egyből (ház fűtés, víz és villanyrendszerének felújjítása, nyílászárócsere, költségmegosztás, stb.). Miénk pl. kívülről nincs leszigetelve, de belül mindent cseréltek.

2023. szept. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az anyósom szokta mondani, hogy pl. "megjöttek a Kovácsék".

- Honnan tudja mama?

- Hát hallottam, hogy a harmadikon állt meg a lift.

2023. szept. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező, sok mindenre gondoltál, egyedül a panelokban előforduló csótány és ágyi poloska problémakörre nem. A panel építészeti technológiával épült épületszerkezet elősegíti a fenti eü. kártevők terjedését lakások között a közös csővezetékek mentén. (Nem azt mondom, hogy minden panel fertőzött, szó sincs róla!) Csak, azt hogy minél nagyobb egy lakótömb, több benne a lakás, annál nagyobb statisztikailag a valószínűsége, hogy lesz benne olyan lakó aki igénytelen és piszkos gyűjtögető életmódot folytat, és elszaporodnak nála a kártevők ami átterjed a többi lakásra és nem csak a szomszédos lakásra, hanem az egész lakótömb fertőzött lesz. Ezek alapján (közegészségügyben dolgozom) és biztos a minél kevesebb lakással és kisebb lakótömbben lévő lakást választanám. Mindezek mellett persze a liftes társasházaknak azaz előnye, hogy nem kell lépcsőzni, jó a kilátás, kevésbé poros fentebb, nem mennek fel addig a szúnyogok, legyek ha nyitva hagyod az ablakokat. Olcsóbb a szállítási, mert nem kell lépcsőn cipelni a szállítóknak. Kerékpárt egyszerűbb felvinni lifttel, mint lépcsőn cipelni. Ezért szerintem egy 4 emeletes két lépcsőházas tömb második emelete és középső lakás, ahol körbe vagy fűtve a legideálisabb szerintem. A többi szempontot jól leírtad, meg leírták. Szóval a sok kínálatból sem egyszerű megtalálni azt ami jó lesz nektek.
2023. szept. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%

Olyat vegyél ahol a lakáshoz tartozik egyedileg zárható pince. Mi ott tartjuk a bicikliket, autó cseregumi garniturát, szerszámokat, és sok-sok mindent ami egyszer még jó lesz valamire.

Ez egy igen fontos szempont, ha nincs pincéd, nem tudod ezeket tárolni. Most még úgy gondolod hogy 3.emeletre felhordod a biciklit, de idővel rájössz hogy ez kényelmetlen és hosszútávon rossz megoldás. Vagy valaki azt mondja hogy telehordod vele a lépcsőházat sárral, vagy szaga van neki, stb.

Tehát pincéd legyen!

2023. szept. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%
Nekem elso kérdésem az lenne, hogy azbeszt mentesìtésen átesett-e. Sokan sztem nem is tudják, hogy ilyen panelban laknak még. Pedig az alagsori födémek,közös tároló helységek födemjei, a csövek és egyebek lehet, hogy tele vannak ilyen anyaggal ami csak öregszik. Egy ajtónyitás esetén a huzat meg tìz méterekre is viheti el az apró azbeszt szálakat. Amik aztán mélyre furodnak a tüdőben és több tìz évig irritálhatják azt, netán rakot is okozva.
2023. szept. 7. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!