Mennyire erdemes várni? Lesznek lakásár csökkenések? Vagy stagnálni fog?
Vagy ha most meglátok egy olyat ami viszonylag jó vegyem meg?
Budapesten szeretnék venni, egy 1,5 szobás 35 m2es panelt.
11.
Azért ez nem teljesen így van, sok dologtól függ.
Ha a kérdező olcsón bérel lakást, netalántán szülőknél lakik, és el tud még ott lenni 1-2 évet, akkor talán bölcsebb kivárni, egyrészt tőkét gyűjt, másrészt a befektetésekkel még leszed 16+18% -ot 2 év alatt.
Azért 9%-on hitelt felvenni nem kevés, még ha ki is váltja 2-3 év után.
Viszont, ha tényleg fontos a saját tulajdonú lakhatása, és jelenleg a bérleti díja magasabb mint a magas kamat mellett felvett törlesztő, akkor igen, megérheti.
Előbbi esetben azért az sem mindegy, hogy a jövedelmed terhelhetősége miatt, alacsonyabb kamatkörnyezetben jobbb, modernebb, energetikailag hatékonyabb ingatlant tudsz venni, mint most.
Egy árfolyam alját intuícióval nem lehet eltalálni, legalábbis kicsi az esélye.
Én úgy csinálom, hogy nézem naponta több órán át, meg amikor tetszik valami, meg is nézem, ezáltal állandó kommunikációban vagyok tulajdonosokkal és közvetítőkkel is, menet közben mennek is el lakások, és megtudakolom az eladási árat.
Menet közben ugye sok olyan emberrel kerülök ismeretségbe, vagy legalább small-talk-ba, akiknek nem csak az az egy lakásuk van, amiben laknak, legalább több lakás van a családban, esetleg +1-2-3-5, amit kiad vagy csak áll benne a pénz. Lépcsőházi beszélgetések, stb...
Sokan blogolnak, fórumoznak, vlogolnak a témában (pl. befektetők, ingatlanközvetítők), őket is megnézem. Ezt ugye 3-6 hónap múlva írják meg a cikkek, hogy mi van most ténylegesen a piacon, tehát úgy már késő informálódni.
Így gyakorlatilag a téma ütőerén tartom az ujjamat, nagyjából le tudom követni az általam monitorozott területen.
Hogy mi a ritmusa, lüktetése a piacnak, az más lokációkra, más ingatlankategóriákra nagyon eltérő!
Tehát ezt a munkát magadnak kell elvégezni.
Kifejezetten arra a lakástipusra, amit keresel.
Jellemzően 2-8 év, amíg találok és veszek vagy eladok egyet, piactól és rászánt napi óráktól függően. De akkor jól sikerül.:))
Még annyi észrevételem van, hogy az itteni lakótelepen (Józsefváros) a 35 nm-es panel lakások 1 szobásak.
Nincs itt 1,5 szobás, a 2 szobásak 50 nm körül vannak.
Van újépítésű lakás, ami 1,5 szoba, az már 41 nm.
Nem jön ki 35 nm-re 1,5 szoba.
Régi építésű téglában is 40 nm-re jön ki úgy, hogy már nincs komplett konyha vagy valami rovására megy a dolog.
Mért szűkíted le kifejezetten panel építési technikára a dolgot?
14.
Igen, igazad van de ezt nagyban befolyásolja az élethelyzeted. A kommentemet a saját helyzetemből kiindulva írtam, 2 hónapja vettem ingatlant Budapesten, a teljes törlesztőm megáll 160 ezer forintnál. Abban a kerületben ahol vásároltam, hasonló négyzetméterű kiadó ingatlanok nincsenek 190 ezer forint alatt. Nekem ráadásul van kutyám is, szóval az én esetemben 230 alatt nem is találnék.
Szegeden léteznek 1,5 szobás 35 négyzetméteres panellakások. Nem tudom Pesten léteznek-e, csak azt mondom hogy léteznek ilyenek és kijön 35 négyzetméterre a 1,5 szoba.
Linkelek egy pár hirdetést, amikben alaprajz is van. Meg lehet nézni, hogy jön ki 35 négyzetméterből 1,5 szoba plusz fürdőszoba és konyha.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!