Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyivel volt nehezebb (vagy...

Mennyivel volt nehezebb (vagy könnyebb) régen lakást venni, mint most?

Figyelt kérdés
Régen alatt sok mindent értek, leírhatjátok, hogy ti mikor vettetek lakást/házat, akkoriban mennyi volt a fizetésetek és az ingatlan mennyibe került.
2023. márc. 16. 19:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
2015-ben vettünk lakást, sokkal könnyebb volt, mert mélyponton voltak az árak. Most 30 millióért hirdetnek olyat, mint amit akkor 7.6 millióért vettünk.
2023. márc. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%

Régen kik vettek panelt: gyári munkások, segédmunkások, egyéb nem jól kereső emberek. A magasabb jövedelmű réteg meg megengedhette magának a családi házat is nyugodtan.

Ma meg már csak a magas jövedelmű réteg tud panelt is venni.

Ehhez nyilván azt a helyzetet vegyük, hogy nem kapsz több milliós szülői támogatást, vagy örökséget, mert úgy ma is lehet venni sok mindent.

2023. márc. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
#2 vagyok, még annyi, hogy szüleim 2006-ban (tehát nem a válság után) vettek családi házat megyeszékhely külvárosában új építésűt nagy kerttel 18 millióért, ennek az értéke ma 50-60 milliót ér, közben a fizetések nem nőttek ennyivel.
2023. márc. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Jelentősen megdrágult az építőanyag az elmúlt 10-15 évben. 2006 még a gazdasági válság előtt volt és most a coviddal egyidőben (részben amiatt) egy újabb válság jött létre.
2023. márc. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%

Amikor először lakást néztünk - a '90-es évek közepén - akkor még nem volt a hiteleknél THM, külön kellett összeadogatni a költségeit. Akkor 36% volt csak a kamat egy lakáshitelre, arra jött mindenféle költség.

Az első lakásunkat végül 1997-ben vettük meg, kicsi, 36nm-es panelt, vidéki városban. Már az egyetem alatt elkezdtünk rá pénzt félretenni, több év és mindkettőnknek külföldi ösztöndíj kellett, amiből tudtunk eleget összehozni úgy, hogy keveset költöttünk, csak amire feltétlen kellett és minimális lakbért kellett csak fizetnünk 3 éven át, mert kollégiumi tanári munkát vállaltunk cserébe. A két család segített a félretett pénzükkel amit utána sok évig fizettünk vissza. Lakáshitelt nem tudtunk volna felvenni, nem csak a megfizethetetlen kamat miatt, hanem mert a nyugdíjas szüleink nem voltak jók kezesnek ami kötelező volt a hitelhez.

Amikor beköltöztünk a lakásba a fizetésem 75725Ft volt (nemrég le kellett kérnem a cégnek a jogviszony igazolást a hatóságtól, abban van benne), a párom 38000Ft-t keresett egyetemi tanársegédként. A lakás 1,53 millióba került. (a minimálbér akkor 17000Ft volt, csak hogy legyen mihez hasonlítani)

2023. márc. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%

A szüleim őszinte leszek nem sokra vitték anyagilag az életben, egész életükben fizetéstől fizetésig éltek. A családunk azért egy picit jómódúbb mégis, mert a nagyszüleim összesen 5 ingatlant vettek még régen, amiket aztán mindet az egyke gyerekeikre hagytak/hagynak. Anya szülei még élnek, vettek egy házat maguknak a '90-es évek elején és anyának megvették azt az önkormányzati lakást, amiben anya lakott. Apa szülei, akik már nem élnek nekik volt egy lakásuk, amiben laktak, aztán vettek egy kiadni való garzont és ők vették a szüleimnek azt a három szobás tégla társasházi lakást, amiben én is felnőttem.


Az 5-ből 3-at nevetséges kótyavetye áron vettek, ezt többször hallottam is. Ezek az ingatlanok sokkal többet érnek most ARÁNYAIBAN is, mint amikor megvették. Igen tudom, azóta volt infláció és a fizetések is nagyobbak, de arányaiban az ingatlanok értéke még többet nőtt.

2023. márc. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%

#5 A felvázolt arányok szerint, akkor mostani lakások 18 milliónak kéne lenniük, mint az akkor másfél milliós.


Ehelyett mennyibe kerülnek manapság? 25-től kezdődnek inkább, és valahol 30-35 millió között van az átlag. Vidéken. Keleten.


Mi 12.5-ért vettünk akkor 30 éves nem kádár-kocka családi házat, 2020-ban. Most ugyanezt és ugyanitt 25 körül tudnánk megvenni...


Némivel többet keresek a garantált bérminimumnál... Most kéne megvenni nem tudnánk.

2023. márc. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
5-ös: akkor a 30 négyzetméteres panel csak a te fizetéseddel számolva a fizetésed húszszorosa volt. Én nemrég vettem egy kis, századfordulón épült házban garzont, a fizetésem ötvenszeresének árán (24 millió) pedig úgy gondolom, nem keresek rosszul.
2023. márc. 17. 07:59
 9/22 A kérdező kommentje:
Igaz, ez főváros, bár annyit manapság már nem számít. És kisebb is, mint a tiétek volt.
2023. márc. 17. 08:00
 10/22 anonim ***** válasza:
2004 Ben vettünk egy egyszobás lakást. Akkor még volt eladó lakás a városunkban mostanság nem nagyon.
2023. márc. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!