Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házvásárlás előtt állok....

Házvásárlás előtt állok. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A következőben kérném a segítségeteket. Jelenleg 25 éves vagyok és szeretnék házat vásárolni Debrecenben. Iszonyat magasak az ingatlan árak, viszont a következő tervem lenne: Év végéig gyűjtenék pénzt, és amikor 6-7M ft önerő összegyűlt vennék egy olyan házat, ami már "nem dől össze", és élhető is akár. Ezt olyan 20-25M között gondoltam, ebből ha lejön az önerő akkor egy 18M hitelt kéne felvennem. Megvenném a házat és szépen újítgatnám fel, azt már nem hitelből. Úgy gondolom hitelképes vagyok (Pályakezdő orvos). Szerintetek ez működhet? vagy ekkora hitelbe semmiképpen ne vessem bele magam? CSOK/ Babaváró és hasonló jellegű dolog nem jön szóba.

2023. febr. 13. 11:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
En meg egy kicsit varnek a helyedben, amig ossze nem jon mondjuk 15 misi. Addig nem tudsz otthon lakni vagy csak szobat berelni?
2023. febr. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! De a lakhatásom most megoldott albérletben :)) Elgondolkozom akkor a lakásvásárláson :))
2023. febr. 15. 11:38
 13/15 anonim válasza:
Ha 35 év alatti vagy, még nem volt saját tulajdonú lakásod, valamint az ingatlannak az értéke, amelyet meg szeretnél vásárolni, nem haladja meg a 15 millió forintot, az állam kifizeti neked a vételárat és tiéd lesz a lakás.
2023. febr. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
13-as Az állam vesz nekem csak úgy 15M forintig lakást?
2023. febr. 24. 15:43
 15/15 anonim ***** válasza:
Dehogy vesz.
2023. febr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!